Pagrindinis » sveikata » Patarimai » Kaip taisyklingai valytis dantis

Kaip taisyklingai valytis dantis

Kaip taisyklingai valytis dantis

Norint turėti sveikus ir gražius dantis ilgą laiką, reikia juos  ir tinka­mai prižiūrėti, nes kitaip Jūsų dantys reikalaus iš Jūsų nemažų investicijų ir vizito pas odontologą.

Dantis geriausia (būtina )valyti bent du kar­tus per dieną: ryte ir vakare, ne trumpiau nei dvi minutes. Dan­tų pastą kiekvienas gali pasi­rinkti pagal savo poreikius, arba gali rekomenduoti Jums jūsų stomatologas.  Parduotuvėse dabar itin gausus dantų pastų pasirinkimas: čia rasite įpras­tų ir pamėgtų jautrumą mažinan­čių dantų pastų SENSODYNE, spe­cialiai kraujuojančioms dantenoms skirtų pastų PARODONTAX, dantis balinančių pastų LACALUT.

Taip pat labai svarbu pasirink­ti tinkamą dantų šepetėlį. Jis turi būti patogus, ilga rankenėle, trum­pa galvute. Dantų šepetėlių šereliai būna kieti, vidutiniškai kieti, minkš­ti ir labai minkšti. Apnašas nuo dantų paviršiaus geriau nuvalo vi­dutiniškai kieti šepetėliai, tačiau sergant periodonto ligomis ar dan­tenų uždegimu patartina naudoti tik minkštus šepetėlius.

 Norint gerai nuvalyti dantų apna­šas ir išvalyti tarpdančius, dantų še­petėlio nepakanka. Naudokite pa­pildomas priemones: tarpdančių siūlus, specialius tarpdančių šepe­tėlius.
 Be to, nepamirškite, kad bakte­rijos kaupiasi ir ant liežuvio, tad naudokite ir specialius liežuvio va­liklius. Nuvalius liežuvį, lėčiau su­sidaro apnašos ant dantų, gerėja burnos kvapas.

Svarbu dantis ne pavalyti, o nuvalyti, priešingu atveju, mes :

  • pilnai nepašalinsime apnašų
  • kaupsis dantų akmenys
  •  kraujuos dantenos
  • bus blogas burnos kvapas

Išsivalius dantis, burną reikėtų praskalauti specialiais skalavimo skysčiais. Šie skysčiai naikina bak­terijas, neleidžia kauptis apnašoms.  Geriau dabar investuoti į savo dantų sveikatą ir priežiūra nei paskui patirti vargus ir išleisti didelius pinigus.

Kaip teisingai valyti dantis


Panašūs straipsniai

Komentarai (1)

 1. Norta parašė:

  Kokia geriausia dantų pasta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *