Kaip taisyklingai valytis dantis

Kaip taisyklingai valytis dantis

Kaip paskatinti blakstienų augimą
Kaip sumažinti randą
Ekologiškų prekių parduotuvės Lietuvoje
Kaip teisingai nešioti ir prižiūrėti medžiaginę veido kaukę
Kaip atsikratyti pajuodusių ar patinusių paakių

Norint turėti sveikus ir gražius dantis ilgą laiką, reikia juos  ir tinka­mai prižiūrėti, nes kitaip Jūsų dantys reikalaus iš Jūsų nemažų investicijų ir vizito pas odontologą.

Dantis geriausia (būtina )valyti bent du kar­tus per dieną: ryte ir vakare, ne trumpiau nei dvi minutes. Dan­tų pastą kiekvienas gali pasi­rinkti pagal savo poreikius, arba gali rekomenduoti Jums jūsų stomatologas.  Parduotuvėse dabar itin gausus dantų pastų pasirinkimas: čia rasite įpras­tų ir pamėgtų jautrumą mažinan­čių dantų pastų SENSODYNE, spe­cialiai kraujuojančioms dantenoms skirtų pastų PARODONTAX, dantis balinančių pastų LACALUT.

Taip pat labai svarbu pasirink­ti tinkamą dantų šepetėlį. Jis turi būti patogus, ilga rankenėle, trum­pa galvute. Dantų šepetėlių šereliai būna kieti, vidutiniškai kieti, minkš­ti ir labai minkšti. Apnašas nuo dantų paviršiaus geriau nuvalo vi­dutiniškai kieti šepetėliai, tačiau sergant periodonto ligomis ar dan­tenų uždegimu patartina naudoti tik minkštus šepetėlius.

[attention] Norint gerai nuvalyti dantų apna­šas ir išvalyti tarpdančius, dantų še­petėlio nepakanka. Naudokite pa­pildomas priemones: tarpdančių siūlus, specialius tarpdančių šepe­tėlius. [/attention]

[info] Be to, nepamirškite, kad bakte­rijos kaupiasi ir ant liežuvio, tad naudokite ir specialius liežuvio va­liklius. Nuvalius liežuvį, lėčiau su­sidaro apnašos ant dantų, gerėja burnos kvapas. [/info]

Svarbu dantis ne pavalyti, o nuvalyti, priešingu atveju, mes :

[list_style_arrow]

 • pilnai nepašalinsime apnašų
 • kaupsis dantų akmenys
 •  kraujuos dantenos
 • bus blogas burnos kvapas [/list_style_arrow]

Išsivalius dantis, burną reikėtų praskalauti specialiais skalavimo skysčiais. Šie skysčiai naikina bak­terijas, neleidžia kauptis apnašoms.  Geriau dabar investuoti į savo dantų sveikatą ir priežiūra nei paskui patirti vargus ir išleisti didelius pinigus.

Kaip teisingai valyti dantis

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar

  Kokia geriausia dantų pasta?

 • comment-avatar
  Geras odontologas Prieš 4 metai

  Manau niekas nepasakys, kuri dantų pasta yra gera. Juk vieniems viena tinka, kitiems kita. Čia labai inividualu. Odontologas gali pasakyti į ką atkreipti dėmesį ir kokių sudedamųjų dantų pastos medžiagų būtent Jūsų dantims kokios koncentracijos reikėtų ir į ką atkreipti dėmesį renkantis priemones.

DISQUS: 0