Kaip taisyklingai valytis dantis

Kaip taisyklingai valytis dantis

Kaip gydyti slogą
Išsamiai apie fiksuotų dantų protezų priežiūrą
Konsultacija dėl dantų implantavimo: ką būtina žinoti?
Kaip užsiauginti nagus
Kaip atsikratyti pleiskanų

Norint turėti sveikus ir gražius dantis ilgą laiką, reikia juos  ir tinka­mai prižiūrėti, nes kitaip Jūsų dantys reikalaus iš Jūsų nemažų investicijų ir vizito pas odontologą.

Dantis geriausia (būtina )valyti bent du kar­tus per dieną: ryte ir vakare, ne trumpiau nei dvi minutes. Dan­tų pastą kiekvienas gali pasi­rinkti pagal savo poreikius, arba gali rekomenduoti Jums jūsų stomatologas.  Parduotuvėse dabar itin gausus dantų pastų pasirinkimas: čia rasite įpras­tų ir pamėgtų jautrumą mažinan­čių dantų pastų SENSODYNE, spe­cialiai kraujuojančioms dantenoms skirtų pastų PARODONTAX, dantis balinančių pastų LACALUT.

Taip pat labai svarbu pasirink­ti tinkamą dantų šepetėlį. Jis turi būti patogus, ilga rankenėle, trum­pa galvute. Dantų šepetėlių šereliai būna kieti, vidutiniškai kieti, minkš­ti ir labai minkšti. Apnašas nuo dantų paviršiaus geriau nuvalo vi­dutiniškai kieti šepetėliai, tačiau sergant periodonto ligomis ar dan­tenų uždegimu patartina naudoti tik minkštus šepetėlius.

[attention] Norint gerai nuvalyti dantų apna­šas ir išvalyti tarpdančius, dantų še­petėlio nepakanka. Naudokite pa­pildomas priemones: tarpdančių siūlus, specialius tarpdančių šepe­tėlius. [/attention]

[info] Be to, nepamirškite, kad bakte­rijos kaupiasi ir ant liežuvio, tad naudokite ir specialius liežuvio va­liklius. Nuvalius liežuvį, lėčiau su­sidaro apnašos ant dantų, gerėja burnos kvapas. [/info]

Svarbu dantis ne pavalyti, o nuvalyti, priešingu atveju, mes :

[list_style_arrow]

 • pilnai nepašalinsime apnašų
 • kaupsis dantų akmenys
 •  kraujuos dantenos
 • bus blogas burnos kvapas [/list_style_arrow]

Išsivalius dantis, burną reikėtų praskalauti specialiais skalavimo skysčiais. Šie skysčiai naikina bak­terijas, neleidžia kauptis apnašoms.  Geriau dabar investuoti į savo dantų sveikatą ir priežiūra nei paskui patirti vargus ir išleisti didelius pinigus.

Kaip teisingai valyti dantis

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar

  Kokia geriausia dantų pasta?

 • comment-avatar
  Geras odontologas Prieš 3 metai

  Manau niekas nepasakys, kuri dantų pasta yra gera. Juk vieniems viena tinka, kitiems kita. Čia labai inividualu. Odontologas gali pasakyti į ką atkreipti dėmesį ir kokių sudedamųjų dantų pastos medžiagų būtent Jūsų dantims kokios koncentracijos reikėtų ir į ką atkreipti dėmesį renkantis priemones.

DISQUS: 0