Kaip teisingai nešioti ir prižiūrėti medžiaginę veido kaukę

Kaip teisingai nešioti ir prižiūrėti medžiaginę veido kaukę

Kaip užmigti, jei kankina nemiga
Kaip pasidaryti natūralų veido prausiklį
Kaip tinkamai prižiūrėti dantis?
Pieno produktų vartojimas
Kaip taisyklingai valytis dantis

Šiuo metu veido kaukių pasirinkimas itin didelis – nesunku rasti tiek santūrių, tiek itin žaismingų bei spalvingų (https://www.utenostrikotazas.lt/kaukes). Vis tik, svarbu nepamiršti, kad apsauginės veido kaukės nėra aksesuaras – užkirsti kelią COVID-19 bei kitų virusų plitimui jos gali tik tuomet, kai yra tinkamai nešiojamos ir dėmesingai prižiūrimos.

Kokia medžiaginė kaukė suteiks patikimiausią apsaugą?

Tiek perkant medžiagines daugkartinio naudojimo kaukes, tiek jas siuvantis savarankiškai, verta žinoti, kokios kaukės gali užtikrinti patikimiausią apsaugą. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kad kaukė būtų pasiūta iš dviejų arba trijų medžiagos sluoksnių. Vidinis kaukės sluoksnis turėtų būti iš orui laidžios, tačiau drėgmę gerai sugeriančios medžiagos. Tam puikiai tinka medvilnės trikotažas. Dar geriau, jei šis sluoksnis bus baltos ar kitos šviesios spalvos, kad būtų lengva pastebėti, kai kaukė sudrėks ar susiteps. Viršutinis veido kaukės sluoksnis turėtų lengvai išgarinti drėgmę, todėl jam tinka ir sintetinės medžiagos. Tarp apatinio ir viršutinio medžiaginės kaukės sluoksnių gali būti trečias sluoksnis arba įdedamas filtras. Filtro funkcijai puikiai tinka orui laidžios, plonos neaustinės polipropileno medžiagos atraiža.

Labai svarbu nešioti tik tinkamo dydžio apsaugines kaukes. Kaukė turėtų priglusti prie veido nepalikdama atvirų ertmių, pro kurias gali sklisti virusas. Ne mažiau svarbu, kad kaukė nebūtų pernelyg prispausta ir netrikdytų kvėpavimo.

Kaip tinkamai nešioti apsauginę veido kaukę?

Tik taisyklingai nešiojama veido kaukė padės saugoti savo ir aplinkinių sveikatą. Kaukę tiek užsidėti, tiek nusiimti būtina švariomis rankomis. Labai svarbu neliesti nei išorinio, nei vidinio apsauginės kaukės sluoksnio, nes tokiu atveju rizikuojate virusą pernešti rankomis.

Prieš užsidėdami kaukę kruopščiai nusiplaukite rankas su muilu arba pasinaudokite dezinfekciniu skysčiu. Kaukę paimkite ir užsidėkite laikydami ją už ąselių. Kaukė būtinai turi dengti nosį, burną ir smakrą. Nešiodami kaukę nelieskite jos. Prieš nusiimdami vėlgi dėmesingai nusiplaukite rankas ir  nusiimkite liesdami tik jos ąseles. Jei nusiimtos kaukės iškarto neplaunate, ją įdėkite į sandarų plastikinį maišelį (tam puikiai tinka produktų šaldymui skirti maišeliai) arba kitą plastikinę talpą, kurią galima dezinfekuoti dezinfekciniais skysčiais. Nusiėmus kaukę dar kartą nusiplaukite rankas.

Kaip plauti medžiagines kaukes?

Tik švari kaukė gali užtikrinti apsaugą. Daugkartinio naudojimo kaukes reikia skalbti po kiekvieno ilgesnio nešiojimo, todėl vertą turėti bent keletą tokių kaukių.

Medžiagines kaukes plauti galite tiek rankomis, tiek skalbimo mašina su kitais skalbiniais. Skalbiant mašina rinkitės aukščiausią kaukės audiniui tinkamą temperatūrą. Rankomis plaukite karštame vandenyje su ūkiniu muilu ar kita skalbimo priemone, tačiau venkite agresyvių baliklių, kad kaukė nedirgintų veido odos.

Išskalbtas medžiagines kaukes džiovinkite džiovyklėje arba įprastai, geriausia – vietoje, kurią pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Švarias, sausas kaukes laikykite plastikiniame maišelyje ir, kaip jau minėta, išimkite bei užsidėkite tik švariomis rankomis laikydami už ąselių.

Svarbu prisiminti

Daugkartinio naudojimo kaukės skirtos nuo COVID-19 viruso plitimo apsaugoti aplinkinius. Asmenims, kurie priklauso rizikos grupei (vyresni nei 60 metų, turintys lėtinių ligų ir kt.) viešose vietose rekomenduojama nešioti medicinines kaukes. Nešiojant kaukę svarbu nepamiršti ir kitų prevencinių priemonių – kuo dažniau plauti rankas su muilu, o nesant tokios galimybės – jas dezinfekuoti, neliesti rankomis veido, akių, nosies.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0