Euro ženklas | Kaip rašyti Euro ženklą klaviatūroje – €

Euro ženklas | Kaip rašyti Euro ženklą klaviatūroje – €

Kaip teisingai valyti kompiuterio ar televizoriaus ekraną
Navitel T500 – ne tik planšetinis kompiuteris
Kaip ilgiau išsaugoti savo nešiojamo kompiuterio bateriją
7 patarimai, kaip prižiūrėti USB raktą
Kaip instaliuoti Windows 8

Europos ženklas (€) yra neatsiejama Europos Sąjungos valiutos – euro – dalis. Dauguma žmonių jau seniai yra susipažinę su šiuo simboliu ir dažnai naudoja jį atlikdami finansines operacijas. Tačiau ne visi žino, kaip patogiai įtraukti šį simbolį į savo rašomąją kalbą, ypač naudojantis klaviatūra, kuri gali neatrodyti tokia akivaizdi šiam simboliui įterpti. Šiame straipsnyje mes išsamiai paaiškinsime, kaip lengvai įtraukti Europos ženklą į įvairius dokumentus naudojant įvairius įrenginius.

Turbūt nuo sausio 1 d. svajojate apie klaviatūrą su euro ženklu? Vietoj įmantrių kombinacijų (ALT+0128), kurias sunku atsiminti, ar nebūtų šaunu, jeigu jūsų klaviatūroje staiga atsirastų mygtukas su euro € simboliu? Euro ženklas klaviatūroje, tikrai palengvintų situaciją.

Štai ženklas, kurį galite pažymėti  

kaip parasyti euro zenkla thumb - ZinauKaip.lt

 

Euro ženklas – simbolis anglų kalbos klaviatūroje

euro zenklas anglu klaviaturoje zinaukaip parasyti - ZinauKaip.lt

Euro simbolis yra daugumoje klaviatūrų, tačiau Alt Gr + E dažniausiai veikia tik tose kalbose, kurių šalys naudoja eurą kaip valiutą. Kitų kalbų klaviatūrose euro simbolio vieta skiriasi. Sužinoti, kokį klaviatūros išdėstymą naudojate, galite paspaudę ant kalbos pasirinkimo mygtuko (kalbos trumpinys arba vėliavėlė ekrano kampe). Populiariausių užsienio kalbų klaviatūrų išdėstymuose euro ženklą rasite čia:

Naudodamiesi amerikietiška English (United States – International) klaviatūra laikydami nuspaudę Alt Gr spustelkite 5, esantį virš T.

Taip pat skaitykite: Kas yra torentai

Naudodamiesi britiška English (United Kingdom) klaviatūra laikydami nuspaudę Alt Gr spustelkite 4, esantį virš R.

Su Alt klavišu galite įvesti ir kitų valiutų bei verslo simbolių kodus bet kurios kalbos klaviatūroje.

Jeigu naudojate įrenginį su macOS operacine sistema, štai kaip galite įtraukti Europos ženklą:

euro zenklas mac kompiuteryje - ZinauKaip.lt

  1. Naudokite „Option“ + „Shift“ + „2“ kombinaciją: Pasirinkite teksto lauką, į kurį norite įterpti simbolį. Tada paspauskite „Option“ ir „Shift“ klavišus kartu su skaičiumi „2“. Šis derinys įterpins Europos ženklą į pasirinktą vietą.
  2. Panaudokite specialųjį simbolių langelį: Teksto redagavimo metu pasirinkite „Redaguoti“ skydelyje „Specialieji simboliai“. Iššokusiame lange suraskite Europos ženklą ir įterpkite jį paspausdami „Įterpti“.

Visi populiariausi ženklai

Simbolis Pavadinimas Alt kodas Unicode kodas
Euro ženklas – simbolis 0128 U+20AC
£ Svaro sterlingų valiutos simbolis 0163 U+00A3
¥ Japonijos jenos valiutos simbolis 0165 U+00A5
© Autorių teisių apsaugos simbolis 0169 U+00A9
® Registruoto prekės ženklo simbolis 0174 U+00AE
Prekės ženklo simbolis 0153 U+2122
± Plius minus ženklas 0177 U+00B1
× Daugybos ženklas 0215 U+00D7
÷ Dalybos ženklas 0247 U+00F7
µ Mikro ženklas 0181 U+00B5
Punkto ženklas 0149 U+2022

Praktiški patarimai rašant su Europos ženklu

  • Sutaupykite laiko naudodami šiuos metodus: Rašant daugiau nei vieną dokumentą su Europos ženklu, šie metodai gali jums labai padėti sutaupyti laiko ir palengvinti įterpimo procesą.
  • Sukurkite pasirinktinį klaviatūros sutrumpinimą: Dauguma operacinės sistemos leidžia sukurti pasirinktinius klaviatūros sutrumpinimus. Nustatę šį sutrumpinimą, galėsite labai greitai įterpti Europos ženklą, rašydami tik kelis simbolius.
  • Naudokitės simbolių įterpimo funkcijomis: Daugelis teksto redagavimo programų turi įvairių simbolių įterpimo funkcijų. Įsitikinkite, kad esate susipažinę su savo naudojama programa ir žinote, kaip pasiekti šias funkcijas.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0