Kaip Susikaupti Mokytis ir Greičiau Įsiminti Naujas Žinias: 10 Praktinių Patarimų

Kaip Susikaupti Mokytis ir Greičiau Įsiminti Naujas Žinias: 10 Praktinių Patarimų

5 patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausiai jums tinkantį dviratį
Kaip išmokti anglų kalbą namuose
Kaip surasti geriausias kainas parduotuvėse
Kaip atrasti tinkamą nišinių kvepalų aromatą?
Kaip naudotis Uber paslaugomis ( Taksi – Vilnius)

Pasiruošimas brandos egzaminams, naujos kalbos mokymasis, darbinių įgūdžių gerinimas – nesvarbu, kokio naujo dalyko yra mokomasi, visi norime naujas žinias įsiminti greitai ir lengvai. Tačiau kartais, regis, kad ir kaip stengtumeisi, to padaryti tiesiog nepavyksta. Susikaupti ir įsiminti žinias dažnai trukdo stresas, poilsio trūkumas, neteisingų mokymosi metodų taikymas ir daugybė kitų trukdžių. O kartais, rodos, viską, ką reikia, puikiai išmoksti – bet bemat pamiršti.

Kaip pažaboti stresą, susikaupti ir efektyviai įsiminti informaciją per trumpą laiką? Štai 10 patarimų, kurie padės pasiekti šį tikslą.

Patarimas #1 – Užrašus rašyk ranka

Nors gali atrodyti, kad užrašus kaupti nešiojamajame kompiuteryje yra patogiau ir tai padaryti galima greičiau, toks būdas yra mažiau tvarus žinių įsiminimo atžvilgiu. Greičiau ir lengviau išmokti naujus dalykus padės užrašų kaupimas senoviniu būdu – konspektus rašant ranka į užrašinę arba tiesiog ant popieriaus lapo.

Patarimas #2 – Skirk laiko poilsiui

Pailsėjusios smegenys – greitos smegenys. Jeigu žmogus yra pavargęs, įsiminti naujus dalykus ir susikaupti jam bus gerokai sunkiau ir tai užims daug daugiau laiko, nei tai darant gerai pailsėjus. Tad prieš kimbant į mokslus – būtina pailsėti ir gerai išsimiegoti.

Patarimas #3 – Palaikyk sveiką gyvenimo būdą

Net ir didžiąją dalį laiko praleidžiant mokantis naujų dalykų, negalima pamiršti to, kas mūsų organizmui svarbiausia. Vandens gėrimas, sveika mityba ir fizinis aktyvumas – būtini faktoriai greitai smegenų veiklai ir gebėjimui susikaupti. Apleidus šiuos dalykus, mokymosi efektas bus gerokai prastesnis.

Pavyzdžiui, nevartojant pakankamai skysčių ir bandant įsiminti naujas žinias smegenys dirba gerokai lėčiau, bet energijos taip pat išnaudoja kur kas daugiau. Tokiu būdu pavargstama greičiau, o įsimintos žinios galimai netenkins arba greit pasimirš.

Patarimas #4 – Mokykis kiekvieną dieną

Geriau mokytis kiekvieną dieną tam skiriant nedaug laiko, nei mokytis retai, bet tūnoti prie mokslų kiaurą dieną. Taip išvengsi pervargimo ir negatyvių jausmų, kuriuos gali sukelti ilgos mokymosi valandos. Būtent pervargimo ir jo sukeliamų negatyvių emocinių padarinių reikėtų vengti labiausiai, nes tai pakenks ne tik mokslams, bet ir laisvalaikiui ar netgi santykiams su artimaisiais ir draugais.

Patarimas #5 – Jei nesiseka, ieškok pagalbos

Visgi, kad ir kaip stengtumeisi pažaboti mokslus efektyviai, kartais susikaupimo ar gebėjimo greitai įsiminti žinias nepakanka. Jeigu niekaip nepavyksta suprasti tam tikrų dalykų – skubėti nėra kur. Dažnai tokiu atveju gali padėti tik kvalifikuoti pedagogai.

Pavyzdžiui, jeigu niekaip nepavyksta suprasti kaip rasti geometrinės progresijos pirmųjų n narių sumą ar kas ta funkcija vidutinio greičio uždarame intervale – tiesiausias kelias į šių šių matematinių temų pažabojimą yra matematikos korepetitorius.

Patarimas #6 Venk streso

Bet koks patiriamas stresas trukdo organizmui normaliai funkcionuoti. Ne išimtis ir smegenų veikla. Jeigu jauti stresą, o atsiskaitymai “ant nosies” – pirmiausia paieškok būdų kaip sumažinti stresą. Buvimas gamtoje, pokalbis su draugu, ar netgi meditacija. Kiekvienam stresą sumažinti pavyksta skirtingais būdais, tad ieškok savojo. Tik pažaboju šį jausmą pavyks efektyviai įsiminti naujas žinias.

Patarimas #7 – Mokyk ne tik save, bet ir kitus

Jeigu esi ne vienas, kuris mokosi tą patį dalyką, puikus būdas greičiau ir lengviau įsiminti naujas žinias – mokyti kitus. Mokydamas kitus jausi atsakomybę, kas pridės motyvacijos ir paspartins smegenų veiklą. Taip padėsi ne tik sau, bet ir savo likimo draugams!

Patarimas #8 – Kartokis garsiai

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet žinių kartojimasis garsiai gali padėti įsiminti greičiau ir efektyviau. Vietoj tylaus skaitymo kartojantis, verta išmėginti garsų skaitymą. O bandant atsiminti jau išmoktus dalykus, daryk tai ne tik mintyse, bet ištark visa tai garsiai. Tokiu būdu naujos žinios bus įsisavinamos ne tik “per mintis ar akis”, bet ir “per ausis”.

Patarimas #9 -Išlik pozityvus

Negatyvios emocijos, stresas ar kiti sudėtingi išgyvenimai – susikaupimo priešas. Pozityvus mąstymas, atvirkščiai, turi teigiamą įtaką norint susikaupti. Todėl svarbu mokytis gerai nusiteikus ir nejaučiant nerimo. O jeigu šiandien būtent taip ir jautiesi ir jei aplinkybės leidžia, galbūt verta atidėti mokymąsi iki kol pasijusi geriau.

Patarimas # – Žiūrėk video pamokas

Ko gero, visi sutiks, kad įrašų žiūrėjimas internete yra vienas iš įdomiausių ir, ko gero, lengviausių būdų mokytis. Kai “užimtos” ir akys, ir ausys – dėmesys nenuklysta kitur. O dar geriau, jei įraše mintis dėsto įdomus žmogus, galintis sudominti pasakojama informacija. Čia pasitarnauti gali vis labiau populiarėjančios nuotolinės pamokos internetu.

Viena iš inovatyviausių tokio tipo mokymosi platformų – digiklasė. Čia dirba tikri savo srities profesionalai, neleidžiantys nuobodžiauti net ir dėstydami iš pirmo žvilgsnio nuobodžias temas. Nuo geografijos ir chemijos, iki lietuvių ar anglų kalbos korepetitoriaus – visų pagrindinių dalykų pedagogai yra pasiruošę padėti.

Mokymasis – nuostabus dalykas, leidžiantis siekti tikslų ir suprasti pasaulyje vykstančius procesus. Nors kartais naujų žinių įsisavinimas – tikras iššūkis, pasitelkus tam tikrus metodus ir teisingą požiūrį, jis gali būti lengvai pažabojamas. Tikimės, kad šie patarimai padės susikaupti, mokytis greičiau ir efektyviau.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: