Kaip šildyti namus ekologiškai? Granulinės šildymo sistemos.

Kaip šildyti namus ekologiškai? Granulinės šildymo sistemos.

Lažybos dėl „Oskarų“: kiek nuspėjami yra „Oskarų“ apdovanojimai?
Mėnulio dienų kalendorius
Kaip išsirinkti televizorių
Nuo mėgstamos renginių organizavimo veiklos iki sėkmingo verslo įkūrimo
Kaip teisingai užrašyti adresą ant voko

Šiomis dienomis šildymo sistemos yra vis dar be galo svarbios kiekvienų namų ūkiui. Tik jų dėka gyventojai gali džiaugtis jaukumą kuriančia namų šilumą net ir tuomet, kai už lango yra ypač šalta. Daugelis naujai namus įsirenginėjančių gyventojų puikiai supranta šildymo sistemų svarbą, todėl apie ją galvoti pradeda iš anksto. Tai padeda kruopščiai apgalvoti kiekvieną smulkmeną bei pasirinkti geriausią šildymo sistemos variantą.

Nepaisant skirtingų šildymo sistemų gausos, pastaruoju metu daugelis namus projektuojančių gyventojų renkasi būtent granulines šildymo sistemas. Pasak specialistų, pagrindinė priežastis, kodėl gyventojai renkasi granulinius katilus – prieinama šildymo kaina, jos efektyvumas bei ekologiškumas.

 

Kodėl namų šildymas medienos granulėmis yra sąlyginai pigus?

Ne paslaptis, jog medžio granulių kaina priklauso nuo to, kokia kokybe jos pasižymi. Nepaisant to, dažniausiai net ir aukštos kokybės granulių naudojimas ne visuomet reiškia aukštas šildymo sistemos išlaikymo kainas. Taip yra todėl, kad šis biokuro produktas yra gaminamas iš antrinių medienos žaliavų, kurios susidaro atliekant pačius įvairiausius medienos apdirbimo darbus. Tai reiškia, jog pagrindinė medienos granulių sudedamoji dalis – paprastos medžio pjuvenos bei dulkės.

Įprastai medienos pjuvenų krūvos kaupiasi kiekvienoje įmonėje, atliekančioje medžio apdirbimo darbus. Būtent tokia veikla užsiimančių įmonių patalpose antrinių žaliavų kaupimasis yra neišvengiamas, o galimybė iš šių atliekų gaminti biokurą suteikia galimybę efektyviai išnaudoti tai, kas kartais net negali būti naudojamas kitų produktų gamyboje.

Trumpiau tariant, medienos granulių gamyba nereikalauja papildomo medžių kirtimo ar pirminės medienos panaudojimo, o būtent tai ir leidžia išlaikyti prieinamą šio biokuro kainą.

 

Kokios medienos granulių savybės lemia jų efektyvumą šildant namus?

Kaip jau buvo minėta anksčiau, medienos granulės yra gaminamos iš natūralios medienos atliekų. Niekam ne paslaptis, jog mediena degimo metu išskiria didelį kiekį šilumos, kuri ir yra reikalinga norint namuose palaikyti norimą temperatūrą.

Smulkios medienos pjuvenų dalys, iš kurių ir yra gaminamos granulės, yra pritaikytos lėtam degimo procesui, kurio metu yra užtikrinama, jog išsiskiriančios šilumos kiekis būtų pats didžiausias. Lėtą jų degimą padeda užtikrinti jų gamybos metu naudojamos specialūs presavimo įrenginiai. Jie suteikia galimybę smulkias pjuvenų dalis stipriai suspausti bei granulių viduje nepalikti absoliučiai jokių pašalinių oro tarpelių, kurie galėtų daryti neigiamą įtaką jų degimo greičiui. Dėl šios priežasties granulės dega ypač lėtai, o išsiskiriančios šilumos kiekis yra maksimalus.

 

Didėjantis žmonių ekologinis sąmoningumas

Laikui bėgant vis garsesnės mokslininkų kalbos apie klimato kaitą pradėjo skatinti žmonių ekologinį sąmoningumą. Tai reiškia, jog žmonės vis dažniau renkasi tuos sprendimus, kurie mūsų planetai daro kuo mažiau žalos. Tai – dar viena iš priežasčių, kodėl namų šildymas medienos granulėmis tampa vis populiaresniu.

Nereikėtų pamiršti, jog medienos granulės yra gaminamos iš natūralios medienos, o tai reiškia, jog jų degimo metu į aplinką patenka tokios pačios medžiagos, kaip ir deginant įprastą laužą. Tai praktiškai nėra kenksminga aplinkai, nes išsiskiriančio anglies dioksido kiekis nėra didelis, o visų svarbiausia – į aplinka nėra skleidžiama jokių cheminių medžiagų, kurios galėtų potencialiai būti kenksmingos tiek aplinkai, tiek ir žmonėms.

Taigi, pasirinkus granulinę šildymo sistemą galima mėgautis ne tik norimu šilumos kiekiu namuose, tačiau ir pasirūpinti ja pigiai bei, svarbiausia, ekologiškai.

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0