...

Įmonės Lietuvoje: statistika ir pirkimas

Įmonės Lietuvoje: statistika ir pirkimas

Kaip išskaptuoti moliūgą
Kaip žaisti pokerį
Lažybos dėl „Oskarų“: kiek nuspėjami yra „Oskarų“ apdovanojimai?
Duomenų apsaugos auditas – kodėl verslams jį atlikti būtina?
Priežastys, dėl kurių gali būti atmesta jūsų verslo paskolos paraiška

Ar galima sakyti, kad šiuo metu tikrai pats geriausias laikas užsiimti ta veikla, kuri Jums labiausiai sekasi? Dalinai – taip. Ir dėl to, kad valstybė teikia labai daug ir labai įvairių lengvatų, kurios leidžia sutaupyti mokesčiams, ir dėl to, kad internete galima ne tik paprasčiau vykdyti veiklą, tačiau ir rasti informaciją, kuri skirta veiklos puoselėjimui.

Ypač patogu, kad yra tokia galimybė kaip verslo pirkimas. Tuomet galima nemažai sutaupyti investicijų verslo veiklos pradžiai, taip pat, gaunama veikla, kuri jau turi įdirbį ir priklausomai nuo jos situacijos – reikia ieškoti naujų kelių verslo veiklos plėtotei arba išlaikyti tą kelią, kuris iki šiol vedė gana tikslingai.

Geriausias būdas susipažinti su parduodamais verslais vienoje vietoje, yra užsukti į verslopardavimas.lt. Čia matyti daug skelbimų su tekstu: „Parduodu verslą Vilniuje“. Tačiau ar tik vilniečiai gali jį įsigyti?

Sostinėje – plačiausia pasiūla

Vilnius yra didžiausias šalies miestas, tad natūralu, kad čia galima rasti daugiausia parduodamų verslų. Plačios galimybės atsiveria būtent tiems, kurie nori vykdyti fizinius verslus, tai yra, turėti tam tikras patalpas arba aptarnauti vietos lankytojus. Visgi, reikia nepamiršt, kad dalis verslų šiuo metu gali būti vykdomi internetu, tad jokio skirtumo, kur gyvenate – galimybės užsiimti tam tikra veikla tikrai yra vertos dėmesio.

Lietuvos Statistikos departamentas dalinasi 2020-ųjų duomenimis ir patikslina, kad: „Per 2019 metus smulkių ir vidutinių įmonių (nefinansinių įmonių be fizinių asmenų, vykdančių individualią veiklą) (toliau – SVV) skaičius padidėjo 0,4 proc. Daugiausia – 83 proc. – SVV įmonių sudarė labai mažos (0–9 dirbantieji) įmonės“.

sostineje - ZinauKaip.lt

Lentelė iš Lietuvos Statistikos Departamento internetinio puslapio

 

Tiesa, nors Vilniuje  pirkti verslus dažniausiai atrodo apsimoka labiausiai, kadangi būtent čia yra daugiausia gyventojų, tad uždarbio galimybės taip pat plačiausios, tačiau pastebima, kad mažo ir vidutinio verslo augimas labiausiai pastebimas Vidurio ir vakarų Lietuvos regionuose.

mazos vidutines - ZinauKaip.lt

Lentelė iš Lietuvos Statistikos Departamento internetinio puslapio

 

Žinoma, tai nereiškia, kad norint pirkti verslą reikia keltis gyventi į sostinę. Kituose šalies miestuose galimybės taip pat plačios ir peržiūrėjus parduodamų verslų pasiūlymus galima pamatyti, kad beveik visuose regionuose yra nemaža pasiūla. Tai priklauso nuo konkretaus verslo ir tuo pačiu Jūsų poreikių. Galiausiai, auga verslo puoselėjimo internetu galimybė, kuri yra plati šiuo metu ir jos augimas tikrai nebus lengvai sustabdomas.

Verslo veiklos tipas

Perkant verslą reikia ne tik domėtis jo pajamomis, žinoma, kokia tai yra konkrečiai veikla ir panašiai, tačiau taip pat nepamiršti, kad kinta ir verslo tipas. Nuo UAB, kurie mūsų šalyje yra gana populiarūs, iki Individualių įmonių, kurios dažniausiai džiugina ribota finansine atsakomybe.

Žinoma, dažniausiai verslai yra parduodami kartu su  įmone, tačiau nepamirškite, kad pagal poreikius ji gali būti keičiama. Tik tokiu atveju reikia iškart žiūrėti, kokios finansinės išlaidos Jūsų laukia. Juk UAB atveju reikia pradinio įnašo. Daugelis žmonių ir perka iškart įsteigtas UAB, kadangi galima išvengti pradinių investicijų, kurios tikrai nėra mažos. Steigti dažnai kur kas finansiškai sunkiau, o kur kas dar patys pirmi viryklos žingsniai, kurie dažnai gąsdina ir kelia daug klausimų. Perkant įmonę, kuri jau veikė anksčiau – dažniausiai tos baimės išnyksta.

Lietuvoje gana daug dėmesio sulaukia individualios įmonės, kurios džiugina ir maža atsakomybe, ir tuo pačiu įvairiomis lengvatomis, kurios leidžia sutaupyti mokesčiams. Statistikos departamento puslapyje taip pat yra tikrinama, kad: „2019 m. veiklą vykdė 10,6 tūkst. individualių įmonių ir jose dirbo 40,7 tūkst. asmenų. Įmonių skaičius kasmet mažėjo, palyginti su 2018 m. – sumažėjo 5,5 proc., o per 10 metų – 42,7 proc. Panašiu tempu mažėjo ir dirbančiųjų skaičius. Jų uždirbtos pajamos sudarė 1,6 mlrd. EUR ir, palyginti su ankstesniais metais, sumažėjo 2,1 proc., per 10 metų – 11,1 proc.“. Taigi, poreikis turėti savo įmonę auga, tačiau tikrai renkantis ne IĮ pobūdį. Ir ši statistika atskleidžia ne tik naujų įmonių steigimą, tačiau ir senų, kurios yra parduodamos kitiems, išlaikymą.

dirbantys - ZinauKaip.lt

Lentelė iš Lietuvos Statistikos Departamento internetinio puslapio

 

Visgi, pasikartosime, kad tai nereiškia, kad įmonių skaičius Lietuvoje mažėja. Tikrai ne. Paprasčiausiai pasirenkamos visai kitos veiklos formos, o ne IĮ.

Veiklos vykdymas, o ne verslas

Perkant verslus arba peržiūrint skelbimus taip pat galima pamatyti, kad greta jų yra nurodytas ne konkretaus verslo tipas, tačiau pažymima, kad veikla buvo vykdoma su pažyma. Tokiu atveju asmuo, kuris perka šią veiklą – turi išsiimti pažymą, kuri ir suteikia galimybę vykdyti veiklą Lietuvoje legaliai. Fiksuojama, kad žmonių, kurie dirbs su IVP pažyma, skaičius vis labiau auga: „2019 m. šalyje buvo 176,7 tūkst. fizinių asmenų, vykdančių individualią veiklą pagal pažymą ar patentą. Skirtingai nei individualiųjų įmonių, jų skaičius nuolat augo. Per metus jų padaugėjo 4,7 proc., o per 10 metų – 2,7 karto. Fiziniai asmenys, vykdantys individualią veiklą, 2019 m. deklaravo 2,2 mlrd. EUR pajamų, arba 8,3 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Per 10 metų jų pajamos išaugo 4,5 karto“.

iv - ZinauKaip.lt

Lentelė iš Lietuvos Statistikos Departamento internetinio puslapio

 

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad šiuo metu galima nusipirkti norimas veiklas. Daugeliui žmonių atrodo, kad toks veiklos tipas yra labai geras, kadangi nereikia nešti tiek daug atsakomybės kaip kad verslo atveju, galiausiai, galima sutaupyti mokesčiams. Visgi, reikia nepamiršti, kad tik legalus darbas garantuoja socialines garantijas ir ramybę. Dėl to išsiimti veiklą yra būtina, tik reikia susipažinti su parduodamomis veiklos galimybėmis ir rasti tokį, kuri Jums tinka. Šiuo atveju ne taip svarbu mokestiniai aspektai, apskaita, kadangi mokate mokesčius nuo pardavimų ir yra kur kas mažiau atsakomybės kaip rimto verslo atveju.

apyvarta - ZinauKaip.lt

Lentelė iš Lietuvos Statistikos Departamento internetinio puslapio

 

Kaip rasti norimą verslą?

Kadangi šiuo metu su norimo verslo opcijomis bei pardavimo sąlygomis galima susipažinti internete – tai dažniausiai padeda sutaupyti labai daug laiko ir tuo pačiu sistemingai palyginti pasiūlymus. Žinoma, paieškos reikalauja laiko, tačiau jo skirti tikrai verta, kadangi taip galiausiai bus galima džiaugtis verslu, kurio vykdymas Jums bus tikras malonumas.

Žemiau pateiksime kelias gaires, kurios gali padėti greičiau rasti tinkamą verslą.

  1. Juridinis ar fizinis asmuo.

Viršuje aptarėme pačius svarbiausius ekonominius rodiklius, kurie gali padėti suprasti – kokias veiklos rūšis dažniausiai renkasi lietuviai. Taigi, jums reikia apgalvoti – ar labiausiai tenkina fizinio, ar juridinio asmens veiklos vykdymas, taip pat, koks konkretus tipas.

  1. Buhalterija ir apskaita.

Žinoma, svarbiausia yra žiūrėti – koks įmonės pelnas, kokie nuostoliai, taip pat reikia vertinti – kaip sekasi vesti apskaitą. Žiūrėkite, kad buhalterija nebūtų apleista. Jos sutvarkymas kainuoja tikrai gana daug, galiausiai, trukdo pamatyti realią įmonės padėtį.

  1. Marketingo žingsniai.

Taip pat visada geras pasirinkimas yra detaliau domėtis – kokie marketingo žingsniai buvo vykdomi iki šiol. Jie padeda pamatyti, koks poveikis ir svarbiausia – kokios investicijos yra skiriamos. Kai kurie verslai investuoja labai daug, tačiau poveikis gana mažas. Dėl to reikia ieškoti priežasčių – kodėl. Galiausiai įvertinti, ar jums pavyks tai pakeisti.

  1. Sfera.

Taip, reikia rasti tokią verslo sferą, kuri Jums patinka. Ne veltui daugelis žymių pasaulio verslininkų sako, kad jiems sekasi dėl to, kad jie nedirba. Jie paprasčiausiai gyvena ta veikla, tais darbais, kurie yra kasdien daromi. Tuomet dažniausiai darbas susimaišo su malonumu ir norisi siekti vis daugiau.

  1. Vedama komunikacija.

Taip pat radus verslą siūlome žiūrėti – kokia tiksliai komunikacija yra vedama. Žiūrėkite, kad ji būtų patraukli. Lygiai taip pat ir reputacijos viešojoje erdvėje vertinimas. Jeigu ji bus labai bloga, deja, prikelti naujam gyvenimui tikrai nebus paprasta.

Verslo pirkimas atveria galimybes kur kas paprasčiau pradėti tokią veiklą, kuri Jums atrodo tinkama. Esame tikri, kad tai gali būti naujo gyvenimo pradžia. Tik reikia įvertinti savo galimybes bei nepamiršti, kad verslas dažniausiai reikalauja kur kas daugiau darbinių pastangų nei tik veikla 8 valandas per parą, 5 dienas per savaitę.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: