Kaip išlaikyti IELTS egzaminą

Kaip išlaikyti IELTS egzaminą

Kaip greitai išdžiovinti nagų laką
Keturios taisyklės kaip suplanuoti savo veiklą
Lietuvių kalbos Abėcėlė. Kiek raidžių ją sudaro ir kokia jos kilmė?
Asmeninės skolos – kaip jos kyla ir kaip sprendžiamos?
Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedą?

Dauguma moksleivių, norinčių studijuoti užsienyje, turi išlaikyti IELTS kalbos testą. Šis testas yra ypač reikalingas tiems, kurių gimtoji kalba nėra anglų. Priklausomai nuo universiteto ir pasirinktos studijų krypties, reikalaujamas skirtingas IELTS egzamino rezultatas. Bendrai kalbant, rezultatas 6 yra tinkamas praktiškai bet kuriai bakalauro studijų programai, o tuo tarpu magistro studijoms reikia 6,5 įvertinimo. Tačiau, yra ir tokių įstaigų, kurios reikalauja net 8.

Didelė dalis moksleivių, išgirdę apie poreikį išsilaikyti IELTS egzaminą net dreba dėl to, kad yra blaškomi klausimų bei nežinomybės. Kankinami abejonių dėl savo anglų kalbos žinių, dažnai moksleiviai netiki, kad IELTS egzaminą išlaikyti apskritai yra įmanoma. Galiausiai, dauguma gauna neigiamą įvertinimą vien todėl, kad negali susikaupti egzamino metu. Tuomet, jie sumoka dideles sumas už papildomas pamokas, o kartais net pasirenka žymiai brangiau už IELTS kainuojantį ELICOS egzaminą.

Moksleiviai, kurie dvejoja dėl savo galimybių išlaikyti IELTS dažnai tiesiog turi nepakankamai informacijos apie patį testą ir jo eigą. Būtent todėl, svarbu pasidomėti visais egzamino etapais ir aiškiai žinoti, kas jūsų laukia. Žinojimas ko tikėtis visuomet padeda sumažinti baimės jausmą ir nusiraminti.

Pirmiausia, išsiaiškinkite visą IELTS egzamino eigą

Tikriausiai jau žinote, kokia yra šio egzamino tvarka bei reikalavimai. Tačiau, verta dar kartą prisiminti. Egzaminas yra padalintas į tris dalis ir yra orientuotas į jūsų gebėjimo suvokti ir įsisavinti informaciją patikrinimą. Nepamirškite, kad jums nereikia atsiminti viso perskaityto teksto atmintinai. Susikoncentruokite į teksto esmę. Turite teisingai atsakyti į 40 klausimų. Tam, kad gautumėte įvertinimą 7, jums pakanka teisingai atsakyti į 30 užduotų klausimų.

Greitai peržvelkite visą tekstą

Kadangi jūsų pirminė užduotis yra tiesiog suprasti bendrą teksto esmę, pirmiausia pasistenkite nesigilinti į tekstą labai stipriai. Atsiminkite, kad jūsų pagrindinis tikslas yra tiesiog teisingai atsakyti į klausimus. Būtent todėl, vienas svarbiausių patarimų, besiruošiantiems IELTS egzaminui – įpraskite pirmiausia skaityti ne tekstą, o klausimus. Taip padarę, pradėję skaityti tekstą pasąmoningai ieškosite atsakymų į klausimus. Šis patarimas yra ypač naudingas, jei siekiate gauti kuo aukštesnį įvertinimą.

Taip pat, galite išbandyti ir šiek tiek kitokią praktiką. Pabandykite skaityti tekstą po tris eilutes. Perskaitę pirmąsias tris eilutes, pažvelkite į pirmąjį klausimą –didelė tikimybė, kad jau rasite jums reikalingą atsakymą. Taip darydami, sutaupysite labai daug laiko, nes jums nereikės teksto skaityti antrą kartą tam, kad rastumėte trūkstamą informaciją.

Galvokite apie laiko valdymą

Jūs turite tik 60 minučių, per kurias turite atsakyti 40 klausimų. Būtent todėl, labai svarbu paskirstyti savo laiką taip, kad nepaliktumėte jokių neatsakytų klausimų ir jums pilnai užtektų laiko įvykdyti gautą užduotį iki galo.

Laiką galite valdyti dviem būdais. Pirmiausia, galite labai daug praktikuotis iš anksto. Pavyzdžiui, pasiruošimo IELTS egzaminui metu nusistatykite laikmatį. Antras būdas yra pilnai būti tuometiniame momente egzamino metu. Tai reiškia, kad jei negalite rasti atsakymo į kažkurį klausimą, negaiškite savo laiko – tiesiog tęskite ir eikite prie kito klausimo.

Taip pat, nepamirškite, kad jei jau turite atsakymą į pirmą ir trečią klausimus, bet niekaip negalite atsakyti antrojo, jums visai nereikia perskaityti viso teksto iš naujo. Turėkite omenyje, kad didelė tikimybė, jog atsakymą rasite būtent toje teksto vietoje, kuri yra tarp jau rastų dviejų atsakymų.

Kuo daugiau pasipraktikuokite

Praktika yra esminis raktas į sėkmingą egzamino išlaikymą. Būtinai lankykite anglų kalbos kursus – jie tikrai padės pagilinti savo kalbos žinias. Tačiau, vienas geriausių sprendimų būtų lankyti IELTS kalbos kursus. Juose dėstytojas paaiškins visas egzamino subtilybes, tad egzamino dieną bus tikrai žymiai lengviau ir ramiau. IELTS kursus Vilniuje galite rasti Ames kalbų mokykloje. Tačiau, jei esate iš kito miesto, nenusiminkite – Ames kalbų mokykla rengia kursus Kaune, Klaipėdoje, Alytuje ir Panevėžyje, tad galite pasirinkti jums tinkamiausią miestą.

Daugiau informacijos apie AMES IELTS kursus, ruošiančius IELTS egzaminui galite rasti https://www.ames.lt/ielts-kursai-lt-2.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0