Kaip įvertinti popieriaus kokybę?

Kaip įvertinti popieriaus kokybę?

Kaip greitai surinkti Rubiko kubą
Kaip teisingai pasiruošti kelionei autobusu su Ecolines ar kitais vežėjais
Kaip išlaikyti IELTS egzaminą
Kaip pasidaryti šperą ir nusirašyti
Kiek pakelių cigarečių galima vežti į Angliją

Su popieriumi šiandien susiduriama kasdien – skaitomos popierinės knygos, laikraščiai, ant popieriaus spausdinami dokumentai, iš jo gaminamos atvirutės, kvietimai. Akivaizdu, kad pats popierius šiandien gali būti labai įvairus, atliekantis skirtingas funkcijas. Nuo to, kam popierius bus naudojamas, stipriai priklauso ir jo kokybės vertinimas. Vis dėlto kriterijus, kuriais vadovaujantis galima įvertinti popieriaus kokybę, žino nedaugelis.

 Popieriaus tipai

 Pirmiausia vertėtų išsiaiškinti popieriaus rūšis. Dažniausiai naudojamas biuro popierius. Jis dar žinomas kaip spausdinimui ir kopijavimui skirtas popierius. Taip pat populiarus dekoratyvinis tipas – tai popierius kvietimams, atvirutėms, kortelėms, brošiūroms.

Daugelis žmonių, rinkdamiesi spausdinimo popierių biuro reikmėms, neskiria pakankamai dėmesio jo savybių įvertinimui. Nemažai pirkėjų galvoja, kad biurui skirtas popierius iš esmės yra vienodas. Tačiau iš tiesų jis taip pat pasižymi skirtingomis tarptautinėmis klasifikacijomis. Renkantis kopijavimo popierių reikėtų atsižvelgti ne tik į pakuotėje esančių lapų kiekį, bet ir jo klasę – A, B, C arba D. Eilės tvarka nuo A iki D galima įvertinti ir popieriaus kokybę: A – aukščiausia, D – žemiausia.

Dekoratyvinis popierius, kitaip nei kopijavimo, dažniausiai išsiskiria plačia spalvine palete ir tekstūra. Su šiuo popieriaus tipu susiduriame rečiau, tačiau atpažinti jį nesudėtinga. Jis gali būti blizgus, matinis, metalizuoto atspalvio, glamžytas, faktūrinis ar su marmuro efektu. Nors atpažinti jį nesudėtinga, dekoratyvinis popierius kvietimams kokybės atžvilgiu taip pat turėtų būti atidžiai įvertinamas.

Nuo ko priklauso popieriaus kokybė?

Dažnai spėjama, kad popieriaus kokybę galima nustatyti pagal popieriaus storį – kuo šis storesnis, tuo aukštesnės kokybės yra gaminys. Vis dėlto norint pasirinkti tinkamą popierių – tiek spausdinimui, tiek kvietimams – jo ypatybes vertėtų panagrinėti gerokai atidžiau. Pateikiame esminius kriterijus, pagal kuriuos galite įvertinti ne tik pasirinkto popieriaus kokybę, bet ir jo tinkamumą reikiamai paskirčiai.

  • Popieriaus baltumas

Šis kriterijus skirtas norintiems įvertinti biuro kopijavimo popieriaus kokybę. Kuo balta spalva intensyvesnė ir skaistesnė, tuo popierius kokybiškesnis. Tai galima įvertinti pagal lapo atspindimos šviesos kiekį.

  • Paviršiaus lygumas / šiurkštumas

Pagal šį kriterijų gali būti vertinamas ne tik popierius kvietimams. Kuo lygesnis, blizgesnis kvietimų ar spausdinimui, kopijavimui skirtas popierius, tuo jis kokybiškesnis. Spausdinimui ant lygaus popieriaus reikia mažiau dažų, todėl jis yra ekonomiškesnis. Šiurkštumas yra dekoratyvinio popieriaus vertinimo kriterijus. Matinio, tekstūrinio paviršiaus popierius, naudojamas kvietimams, palieka didesnį įspūdį.

  • Popieriaus standumas

Kokybę taip pat išmatuoti galima ir patikrinant popieriaus standumą. Aukštos kokybės popieriaus lapas yra standus, jį nelengva perlenkti. Žemos kokybės lapai – ne tik plonesni, bet ir ypač lankstūs, lengvai susiglamžantys.

  • Permatomumas

Žemos kokybės popierius yra beveik permatomas. Tai galima aiškiai pamatyti spausdinant informaciją ant abiejų lapo pusių. Jei atspausdintas tekstas persišviečia, sunku suprasti, kas parašyta – aukšta kokybe popierius tikrai nepasižymi. Permatomas plonas popierius kvietimams taip pat netinka.

  • Popieriaus gramatūra

Jei norite neliesdami popieriaus žinoti bent jau apytikslį jo storį, atkreipkite dėmesį į ant pakuotės ar prekės aprašyme (jei perkate internetu) nurodytus skaičius – gramatūrą. Dažniausiai pastebima 80, 120, 160 ir  225 g / m2 gramatūra. Kuo šis skaičius didesnis, tuo popieriaus lapas storesnis. Itin aukštos kokybės dekoratyvinis popierius gali siekti ir 250 ar 270 g / m2.

Ką dar reikėtų įvertinti?

 Norint, kad pasirinktas popierius atitiktų lūkesčius, labai svarbu gerai žinoti, kam jis bus naudojamas. Jeigu ieškote popieriaus kasdieniam naudojimui biure, rinktis galima ir prastesnės kokybės – ekonomišką variantą. Dažniausiai šis priskiriamas C klasei. Jei reikalingas aukštesnės kokybės popierius kvietimams, rekomenduojama daugiau dėmesio skirti ne tik spalvos, bet ir rašto, paviršiaus reljefo pasirinkimui ir įvertinimui.

Įvertinti popieriaus kokybę galima ne tik liečiant lapą, bet ir taikant kitus kriterijus. Daugelis aspektų priklauso nuo to, kam popierius bus naudojamas. Paprastiems užrašams gali tikti ir žemiausios klasės popierius, o kvietimams gali tekti ieškoti gerokai prabangiau atrodančio gaminio. Taigi, pirmiausia įvertinkite, kam popierius bus naudojamas ir tik po to spręskite, koks storis, spalva ir lygumas tinka geriausiai.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
    DISQUS: