...

Kaip parduoti neveikiančią įmonę ir gauti iš to naudos?

Kaip parduoti neveikiančią įmonę ir gauti iš to naudos?

Kaip pasirūpinti savo verslo įvaizdžiu
Kaip uždirbti iš savo svajonės?
7 budai, kaip patobulinti savo verslo strategiją pandemijos metu
Kaip gauti visiškai nemokamų klientų į savo svetainę?
Kaip išsirinkti darbo knygą kitiems metams?

Likviduoti neveikiančią įmonę jau tampa nemadinga. Kartais sunku patikėti, tačiau veiklos nevykdančios, planuojamos likviduoti įmonės gali būti itin paklausios. Taigi, vietoj to, kad mokėti didelius pinigus likvidavimo dokumentų parengimui, galima įmonę parduoti ir dar iš to gauti naudos.

Įmonės pardavimo privalumai:

 • Greitas įmonės perleidimas,
 • Nėra išlaidų, kitaip nei likviduojant įmonę,
 • Galimybė uždirbti parduodant įmonės istoriją,
 • Suteikiate galimybę kitiems greitai įsteigti įmonę, pasinaudojus jūsų įmonės vardu.

Pirmas žingsnis: pasitikrinti ar įmonė atitinka perkamų įmonių reikalavimus

Įmonės superkančios neveikiančias UAB, jas naudoja greitam įmonių steigimui. Todėl siekdamos išvengti nesklandumų ateityje bei paprastai ir lengvai įvykdyti jūsų įmonės pirkimo sandorį, siekia įsitikinti, jog įmonė atitinka keliamus reikalavimus, kurie paprasti ir suprantami. UAB pardavimas galimas, jei:

 • UAB turi būti įsteigta prieš daugiau nei metus nuo likvidavimo/pardavimo,
 • UAB turi būti nutraukusi visus įsipareigojimus, neturėti skolų su VMI, Sodra, klientais, tiekėjais ir kitais suinteresuotais asmenimis,
 • UAB buhalterija turi būti tvarkinga.

Jei parduodama įmonė atitinka šiuos reikalavimus, galima žengti sekantį žingsnį.

Jei įmonės buhalterija nėra tvarkinga, turite du variantus – buhalterinės paslaugos pagalba sutvarkyti ir „suraišioti buhalterijos galus“ patys  arba perleisti įmonę su netvarkinga buhalterija. Pastaruoju atveju, jūs negaunate pajamų už įmonės pardavimą, tačiau vis tiek, jums netenka vargintis su likvidavimo procesu.

Antras žingsnis: susitarti dėl UAB pirkimo-pardavimo

Rinkoje esama daug įmonių, kurių veikla įmonių pirkimas – pardavimas, todėl rasti tą, kuriai parduosite, nebus sunku. Susisiekus, įvertinama įmonė, aptariamos sąlygos, nustatoma kaina, pasirašoma sutartis ir iškarto ruošiami dokumentai visam akcijų paketui (100 proc.)perėmimui.

Tą pačią akimirką kai įmonė parduodama, jūs nebesate atsakingas ar susijęs su įmonės veikla, neturite jokių pretenzijų ar nenešate atsakomybės už tolesnę įmonės veiklą. Lygiai taip pat kaip likvidavus įmonę, jūs esate laisvas nuo bet kokių su įmone susijusių reikalų.

Šiuo metu Lietuvoje itin paklausios įmonės, kurios registruotos PVM mokėtojais, turinčios statybos, transporto licenzijas ar sertifikatus. Galima parduoti ne tik planuojamas likviduoti, tačiau ir sėkmingai veikiančias įmones su veikiančiomis prekybos vietomis, nekilnojamu turtu ar išplėtotais interneto projektais. Svarbiausia, jog įmonė turėtų veiklos istoriją ir neturėtų neigiamos reputacijos.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar
  buhalterė Vilniuje Prieš 6 metai

  Šiuo metu parduodame įmonę, tačiau buvusi buhalterė išėjo, gal galite parekomenduoti buhalterę Vilniuje? Lauksiu pastebėjimų, pasiūlymų.

DISQUS: 0