Kaip ir kas gali gauti galimybių pasą?

Kaip ir kas gali gauti galimybių pasą?

Kaip pasidaryti kūno šveitiklį
Kaip sustiprinti imuninę sistemą
Avinžirniai ypač naudingas produktas
Kaip vartoti ir kuo naudinga – Ciberžolė
Kaip pagreitinti plaukų augimą

Valstybės numatytas terminas Rugsėjo 13, nenumaldomai artėja, o su tuo artėja ir numatomi ribojimai žmonėms be galimybių paso. Tačiau daug žmonių dar nežino kokius kriterijus turi atitikti norint gauti galimybių pasą, bei tiksliai nežino kur ir kaip tą pasą atsiimti. Žinoma jauniems žmonėms nėra jokių problemų jį atsiimti internetu, tačiau ne visi Lietuvos piliečiai naudojasi internetu, turi išmaniuosius telefonus ir žino kaip gauti galybių pasą.  Piliečiams kurie naudojasi informacinėmis technologijomis norint gauti galimybių pasą reikia –  interneto puslapyje  per elektroninius valdžios vartus suvesti asmens identifikavimo duomenis ir išsisaugoti suteiktą QR kodą telefone ar kompiuteryje. Jokių papildomų išrašų įrodymų nereikės – šis kodas, kuris ir yra Galimybių pasas, bus išmaniajame įrenginyje, jį taip pat bus galima išsisaugoti pdf formatu ar atsispausdinti.Tad šiandien apkalbėsime kaip ir kas gali gauti galimybių pasą.

 

 

galimybiu pasas

galimybiu pasas

Kas gali gauti galimybių pasą?

 • Visi atlikę testą ir gavę neigiamą PGR tyrimo rezultatą;
 • Visi pasiskiepiję nuo COVID-19 ( bei praėjus numatytam laikotarpiui po vakcinacijos).
 • Jei jau esate persirgę COVID-19.

Kaip ir kada atlikti PGR tyrimą Galimybių pasui gauti? 

 • Galimybių pasui gauti reikalingas neigiamas PGR tyrimo atsakymas, galiojantis 48 val.;
 • Atlikti mokamą PGR tyrimą galima tik privačiose gydymo įstaigose ir laboratorijose;
 • Nemokamą PGR tyrimą mobiliuose punktuose gali atlikti asmenys, kuriems šeimos gydytojas arba alergologas nustatys alergiją vienai iš vakcinos sudedamųjų dalių; nėščiosios (pateikus kortelę).

Taip pat skaitykite: Esveikata – Kaip prisijungti?

Kada galima gauti Galimybių pasą, pasiskiepijus nuo COVID-19?

 • Praėjus 1 savaitei po „Comirnaty“ ar „Spikevax“ („Moderna“) vakcinos antrosios dozės suleidimo;
 • Praėjus 2 savaitėms po „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos dozės suleidimo;
 • Praėjus 4 savaitėms (bet ne vėliau kaip 13 savaičių) po „Vaxzevria“ pirmosios vakcinos dozės suleidimo;
 • Po „Vaxzevria“ vakcinos antrosios dozės suleidimo;
 • Jei esate pasiskiepijęs aukščiau nurodytomis vakcinų dozėmis, Jums nieko papildomai daryti nereikia, duomenys Galimybių pasui bus gaunami iš Esveikata.lt.

Kada galima gauti galimybių pasą, persirgus COVID-19?

 • Galimybių pasą galite gauti, jei esi persirgęs koronavirusu, o diagnozė buvo patvirtinta gydytojo, remiantis testo rezultatu;
 • Nuo teigiamo tyrimo rezultato turi būti praėję ne daugiau kaip 210 dienų ir ne mažiau nei baigėsi paskirtos izoliacijos terminas;
 • Taip pat Galimybių pasas bus suteiktas, jei turite pakankamai antikūnų: tam reikalingas teigiamas serologinio imunologinio tyrimo atsakymas, kuris galios 60 dienų.

Kur galima gauti galimybių pasą?

Šiuo metu greičiausia ir patogiausia galimybių pasą išsiimti internetu, prisijungus prie Elektroninių valdžios vartų. Nuo kitos savaitės (rugsėjo 6 d.) galimybių pasus bus galima atsiimti vaistinėse, pašte, „Sodros“ ir Registrų centro (RC) atstovybėse, taip pat vadinamuosiuose „pasobusuose“ ir kitose vietose.

 • Galimybių pasą gali gauti adresu https://gpasas.lt/;
 • Spausk „Patvirtinti tapatybę“ ir patvirtink ją per banką arba elektroniniu parašu;
 • Patvirtinęs tapatybę, ekrane pamatysi, ar Tau yra suteiktas Galimybių pasas (žaliame fone), taip pat jo išdavimo datą, galiojimo laiką ir QR kodą;
 • Galimybių pasą galėsi naudoti bet kada savo mobiliajame įrenginyje, atsisiuntęs ir išsisaugojęs jį failų saugykloje;
 • Norėdamas išsispausdinti Galimybių pasą, ekrane spausk „Atsisiųsti PDF“, išsaugok dokumentą kompiuteryje, atsidaryk ir išsispausdink.

Kaip atnaujinti (pratęsti) galimybių pasą?

Nuo šiol išsiėmus galimybių pasą jį reikės atnaujinti kas 60 kalendorinių dienų, t. y. jis galios 2 mėnesius po jo išdavimo.

Galimybių pasą atnaujinti galite labai paprastai:

Kai senasis galimybių pasas baigs galioti, prisijunkite prie gpasas.lt sistemos ir iš naujo atsisiųskite Galimybių pasą. Jame pamatysite naują galiojimo datą ir laiką. Viskas!

Kaip tikrinti Galimybių pasą?

Paslaugų teikėjai, pvz., restoranai, kaimo turizmo sodybos, renginių organizatoriai ir pan. bus atsakingi už Galimybių paso patikrą. Tikrinti turės kiekvieną patenkantį asmenį.

Tą bus galima atlikti toje pačioje gpasas.lt svetainėje. Čia bus galima mobiliuoju įrenginiu nuskaityti lankytojo pateiktą QR kodą. Sistema pateiks dviejų spalvų vertinimus: žalia spalva reiškia, kad GP galioja ir kontaktinės veiklos leidžiamos, raudona – kad kontaktinės veiklos draudžiamos ir tokio lankytojo įleisti negalima.

Kaip skenuoti galimybių pasą telefonu

1 žingsnis

Norėdami patikrinti lankytojo pateiktą Galimybių pasą, mobiliojo įrenginio naršyklės adreso lauke įveskite www.tikrink.esveikata.lt. Susipažinkite su sąlygomis ir taisyklėmis ir pažymėkite varnele, jei su jomis sutinkate. Spauskite „Patvirtinti skenavimą“.

2 žingsnis

Jei reikia, suteikite leidimą naršyklei naudotis Jūsų mobiliojo įrenginio kamera. Nuskaitykite lankytojo pateiktą QR kodą.

3 žingsnis

Jei lankytojui bus suteiktas Galimybių pasas, ekrane žaliame fone pamatysite užrašą “Kontaktinės veiklos leidžiamos”, lankytojo vardą, pavardę, gimimo metus, Galimybių paso išdavimo datą, jo galiojimo datą. Prireikus galite lankytojo paprašyti jo asmens dokumento.

Jeigu telefono ekrane pamatysite geltoną užrašą “Kontaktinės veiklos ribojamos/limituojamos”, šio lankytojo Galimybių pasas negalioja.

 

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0