Kaip prižiūrėti dantis ir juos išlaikyti baltus?

Kaip prižiūrėti dantis ir juos išlaikyti baltus?

Kaip lengvai ir gražiai įdegti
Išsamiai apie fiksuotų dantų protezų priežiūrą
Kaip pasidaryti natūralų veido prausiklį
Kaip prižiūrėti veido odą
Kaip natūraliai išbalinti pažastis

Besišypsantis žmogus visada atrodo simpatiškesnis, tačiau tada, jei dantys yra pageltę ar turi kitų trūkumų, šypseną kartais norisi slėpti. To daryti tikrai nereikės, jei dantims skirsite pakankamai dėmesio ir užtikrinsite tinkamą jų priežiūrą. Taigi šiandien odontologai pataria, kaip prižiūrėti dantis, kad jie būtų sveiki ir balti?

 

1 taisyklė: reguliariai lankykitės pas odontologą

Rekomenduojama kartą per pusę metų apsilankyti pas odontologą. Šio vizito metu bus atliekama profesionali burnos higiena, padedanti užkirsti kelią įvairioms dantų ligoms ir išsauganti dantų baltumą. Šią procedūrą taip pat patartina atlikti ir tada, jei planuojama balinti dantis.

 

2 taisyklė: išsirinkite tinkamą dantų šepetėlį

Dantų šepetėlis turėtų būti keičiamas kas tris mėnesius, ir visada svarbu pasirūpinti, kad jis būtų pasirenkamas tinkamai.  Dantų šepetėlio galvutė vienu metu turėtų apimti du dantis, nes tai užtikrina geriausią valymo rezultatą. Jei šepetėlio galvutė yra suapvalinta, tai padeda sumažinti burnos gleivinės pažeidimų riziką.

 

3 taisyklė: naudokite tarpdančių siūlą

Deja, valant dantis šepetėliu ne visada galima pašalinti visus maisto likučius, todėl būtina dantis valyti ir tarpdančių siūlu. Taip pat galite rinktis ir burnos skalavimo skystį, kuris garantuos dar efektyvesnį dantų valymą ir geresnę dantų apsaugą.

 

4 taisyklė: tinkamai valykite dantis

Kiekvienam yra žinoma, kad dantis svarbu valyti du kartus per dieną – ryte ir vakare, tačiau taip pat svarbu pasirūpinti, kad dantys būtų valomi ne trumpiau nei dvi minutes. Dantis valykite sukamaisiais judesiais, vienam dančiui turėtų tekti maždaug 20 sukamųjų judesių.

 

5 taisyklė: atsikratykite žalingų įpročių

Rūkymas yra vienas didžiausių dantų siaubūnų, todėl norintys turėti sveikus ir baltus dantis turėtų atsisakyti šio žalingo įpročio. Įvairių būdų, kaip tai galima padaryti, yra tikrai daug, todėl pasikonsultuokite su šeimos gydytoju – gausite vertingų patarimų.

 

6 taisyklė: venkite dažančių maisto produktų

Raudonas vynas ir dirbtinių dažiklių turintys produktai  gali turėti įtakos datų spalvos pakitimams, tad jų reikėtų vengti. Taip pat gerkite mažiau juodos kavos (ją galite gerti su pienu).

 

7 taisyklė: kartu nevalgykite šalto ir karšto maisto

Ši taisyklė yra svarbi dėl to, kad kartu valgomas karštas ir šaltas maistas gali lemti dantų emalio įtrūkimus, ko tikrai norėtųsi išvengti.

 

8 taisyklė: pasirūpinkite tinkama mityba

Dantų problemas neretai lemia ir neracionali mityba, kada organizmas nėra aprūpinamas pakankamu maistinių medžiagų kiekiu. Rekomenduojama į maisto racioną įtraukti žaliąją arbatą, obuolius, citrusinius vaisius, pieno produktus, moliūgus, brokolius, svogūnus, sezamų sėklas.

 

9 taisyklė: nekentėkite dantų skausmo

Jei pajutote, kad ėmė skaudėti dantį, nedelsdami kreipkitės į odontologą, tikėtina, kad būsite priimti be eilės. Jei reikės šiek tiek palaukti, danties skausmą numalšins gvazdikėlių aliejus, kurio galite užlašinti ant vatos tamponėlio ir uždėti ant danties.

 

10 taisyklė: rinkitės saugų dantų balinimą

Nors įvairių balinimo priemonių galima įsigyti ir kosmetikos parduotuvėse, tačiau nenaudokite jų nepasikonsultavę su odontologu. Jūsų odontologas tikrai galės patarti, kokios dantų balinimo priemonės yra veiksmingiausios ir saugiausios, todėl jums nereikės nuogąstauti, kad dantys gali būti pažeisti.

 

Jei laikysitės šių svarbiausių dantų priežiūros taisyklių, galėsite džiaugtis sveikais ir baltais dantimis, tad jums daugiau niekada neteks slėpti savo šypsenos.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
    DISQUS: 0