Kaip sudėti laminuotas grindis

Kaip sudėti laminuotas grindis

Foteliai: kokius pirksime 2021 – aisiais?
Kaip išnaikinti skruzdėles
Kaip sukurti nepriekaištingą glamūrinio stiliaus miegamąjį?
Kaip žinoti ar granulės kokybiškos
Kaip sodinti, auginti ir panaudoti špinatus

Laminatas – tai vis labiau  populiarėjančios grindys, prieinamos kiekvienam žmogui.  Jų populiarumas auga lyg ant mielių dėl kelių svarbių faktorių – didelė stilių įvairovė, atsparumas, ilgaamžiškumas, bei žinoma praktiškumas. Laminuotas grindis susidėti pačiam nėra taip sudėtinga kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, šiandien bandysime Jums daugiau paaiškinti kaip tai teisingai atlikti, kokios didžiausios pasitaikančios bėdos, bei kaip jų išvengti. Bei žinoma kuo aprašysime kuo skiriasi laminuotos grindys.

 

Prieš montuojant reikia tinkamai paruošti pagrindą, ant kurios dėsis laminatas.  Jei pagrindas betoninis – galbūt reikia panaudoti išlyginamuosius mišinius, jei medinis – reikia pasirūpinti, kad būtų stabilus, negirgždėtų. Jei medinis pagrindas labai nelygus, gali tekti obliuoti grindis ar pakloti OSB plokštes ir jas tvirtinti prie pagrindo. Pagrindas turi būti ne tik lygus, bet ir švarus – negali būti jokių šiukšlių, dulkių, nes vėliau grindys gali dėl to girgždėti. Taip pat, jei pagrindas betoninis, jis turi būti visiškai sausas.

Įsitikinus pagrindo kokybe, patiesiamas paklotas: būna storesnis (lapais – geriau sugeria garsą, izoliuoja šilumą), plonesnis (rulonais – pigesnis).

Reikia atsiminti, kad laminuotos dangos klojimo kryptis – nukreipta į šviesą (lentos – išilgai šviesos šaltinio: sujungimai mažiau pastebimi). Laminuota danga prie pagrindo visiškai netvirtinama – lentelės susirakina viena su kita, taip sudarydamos vientisą stabilų plotą. Šios grindys reaguoja į atmosferos sąlygas (kambario temperatūrą ir santykinę drėgmę) – plečiasi arba traukiasi. Todėl prieš pradedant darbus, patartina lenteles išpakuoti ir palaikyti bent dvi paras, kad adaptuotųsi prie kambario sąlygų. Taip pat dėl šios priežasties visada reikia palikti po 10 mm tarpelį tarp sienų ir grindų – kad būtų erdvės „vaikščiojimui“.

laminato-montavimas

Laminato klojimas

Darbas pradedamas nuo tolimiausios kambario sienos (šoninės lango atžvilgiu) ir klojama išilgai eilėmis (lentelės griovelis nukreiptas į sieną). Pirmą eilę pradedame kloti nuo sveikos lentelės iš tolimiausio kampo link lango, paskutinę pripjaudami kiek reikia (visada palikdami po 10 mm tarpus iš abiejų galų). Antrą eilę klodami, perslenkame lenteles per trečdalį ilgio (ant pakuotės dažniausiai nurodoma, kiek minimaliai reikia perslinkti). Tarp pirmos lentelių eilės ir sienos užkišame specialius kaištelius – tarpo tarp sienos ir lentelių išlaikymui. Montuodami lenteles naudojame plaktuką su kaladėle – lengvai pakalant (jokiu būdu negalima kalti per stipriai, per špuntą ar iš galo – gali išryškėti sujungimai ar pakenkti sujungimo patvarumui). Taip pat lentelių suveržimui panaudojame veržimo diržą.Trečią lentelių eilę klodami, griovelį patepame specialiais klijais (jei lentelės klijuojamos) – sujungus lenteles, klijų perteklių tuoj pat švariai nuvalome drėgnu skudurėliu. Šie klijai ne tik sutvirtins lenteles tarpusavyje, bet ir už sandarins plyšius, kad drėgmė nepatektų tarp sujungimų.

Atminkite, pirmosios grindų eilės yra svarbiausios viso darbo kokybei – lentelės turi būti tinkamai suveržtos ir paklotos visiškai tiesiai. Vėliau, kai sumontuosite daugiau lentelių ir klijai apdžius, pirmąsias dvi eiles reikės išmontuoti, kad suteptumėte klijais ir iš naujo sumontuoti. Klojant paskutinę grindų eilę, lenteles pripjauname išilgai, kad liktų apie 10 mm tarpas iki sienos ir sukabiname specialiu kabliu.

Paklojus lenteles per visą grindų plotą, reikėtų jomis nevaikščioti bent dieną – kad klijai pakankamai sudžiūtų. Galime tvirtinti grindjuostes – grindjuosčių nereikėtų per daug prispausti prie grindų (tačiau kad ir tarpelių neliktų), kad grindys galėtų laisvai „vaikščioti“.

Pastaba: visada skaitykite grindų gamintojo instrukcijas – dažniausiai pateikiamos pakuotėse.

 

Laminato panaudojimo klasės:

21 – namų patalpos (miegamasis);

22 – namų patalpos su vidutiniu vaikščiojimo intensyvumu (vaikų kambarys);

23 – namų patalpos su padidintu vaikščiojimo intensyvumu (virtuvė, prieškambaris);

31 – komercinės patalpos su žemu vaikščiojimo intensyvumu (posėdžių kambarys);

32 – komercinės patalpos su vidutiniu vaikščiojimo intensyvumu (ofisas);

33 – komercinės patalpos su aukštu vaikščiojimo intensyvumu (parduotuvė);

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0