5 būdai, kaip perdirbti senas užuolaidas

5 būdai, kaip perdirbti senas užuolaidas

Kaip įsirengti lietaus nuvedimo sistemą
Kaip pasirinkti interneto modemą?
Kaip klijuoti foto tapetus
Pagrindiniai interjero stiliai: kaip juos atspindėti baldais?
Kaip savo namų interjerą papuošti išskirtinėmis nuotraukomis

Minimalizmas šiandien įsivyrauja ne tik kaip interjero stilius, bet ir kaip gyvenimo būdas, atkreipiantis visuomenės dėmesį į vartotojiškumo kultūrą. Tai itin aktualu siekiantiems saugoti gamtą ir sumažinti taršą. Todėl aktyviai ieškoma sprendimų, kaip panaudoti susidėvėjusius, savo pirminės funkcijos nebeatliekančius daiktus. Puikus pavyzdys – užuolaidos. Kai jos pakeičiamos naujomis, senosios gali originaliai papildyti interjerą kita forma. Ieškokite naujų stilingų, veiksmingų užuolaidų, o mes pateikiame kelias praktiškas senų audinių panaudojimo idėjas.

Antrinis panaudojimas, arba 5 užuolaidų perdirbimo būdai

Senoms užuolaidoms galite lengvai suteikti naują gyvenimą. Kone kiekvienas nebenaudojamas daiktas gali tapti įrankiu, kuris padės sukurti naują interjero akcentą. Tad įsigijus naują daiktą nebeliks nerimo, kad senieji daiktai turės būti išmesti. Taigi, ką galite sukurti naudodami užuolaidų audinius?

  1. Pasisiūkite naujus pagalvių užvalkalus.

Jei matote, kad senosios užuolaidos dar yra nesusidėvėjusios, o audinio raštas mielas širdžiai, panaudokite jas siuvimui. Nauji pagalvėlių užvalkalai efektingai papuoš Jūsų miegamąjį ar svetainę, suteiks šios patalpoms daugiau jaukumo. Taip užuolaidų audiniams suteiksite naują funkciją, o kūrinys bus praktiškas, originalus ir noriai naudojamas.

  1. Siūkite drabužius.

Dar viena idėja, kur galite panaudoti senas užuolaidas – tai nauja apranga. Jei audinys nepažeistas įvairių aplinkos veiksnių, tokių kaip blukimas nuo saulės, iš turimo audinio galite pasisiūti naują aprangos akcentą. Tai gali būti vasarinis švarkelis, suknelė, netgi lengvas plonas chalatas. Iš nėriniuotų, plonyčių dieninių užuolaidų pasiūti galite ir stilingą palaidinę, keliasluoksnį pūstą sijoną.

  1. Papuoškite stalą nauja staltiese, servetėlėmis ar takeliu.

Pirkti naują stalo uždangą visai nebūtina. Tam puikiai tiks naktinių užuolaidų audinys. Senosios užuolaidos gali būti apsiūtos, siuvinėtos, papuoštos nėriniais ar specialiomis dekoratyviomis juostelėmis, raukiniais. Tai – erdvė Jūsų vaizduotei pasireikšti.

  1. Pakeiskite plastikinius maišelius į medžiaginius.

Senas užuolaidas galite apdirbti taip, kad jos taptų stilingais, patvariais, patogiais medžiaginiais maišeliais. Juos galite naudoti ir gausesniems pirkiniams, ir smulkmenoms (pavyzdžiui, sagoms, rankdarbių reikmenims) susidėti. Tokie maišeliai praverčia ir keliaujant – į juos susikraukite higienos reikmenis, apatinius. Taip pritaikytos užuolaidos padės ne tik padės saugoti gamtą, bet ir pasirūpinti tvarka, komfortu.

  1. Naudokite užuolaidas kaip durų, nišos ar spintos užsklandą.

Dar vienas būdas panaudoti senas užuolaidas – tiesiog pakeisti jų vietą. Langus puoškite naujais audiniais, o senaisiais dekoruokite namuose be durų esančius praėjimus. Pridenkite juos sena užuolaida – paverskite ją stilinga, praktiška, paslaptingumo suteikiančia užsklanda. Audiniu galite pridengti ir atviras lentynas ar spintas.

  1. Suformuokite naujus baldų užtiesalus.

Tam idealiai tiks standus, sunkesnis, gobeleną primenantis užuolaidų audinys. Iš naujo apsiuvę kraštus, prireikus – sujungę kelis audinio gabalus, galite stilingai uždengti vidaus ar lauko baldus. Iš užuolaidų paprasta suformuoti užklotą arba individualius užvalkalus krėslams, kėdėms.

  1. Sukurkite papuošalus, aksesuarus.

Senos užuolaidos gali per kelias minutes pavirsti originalia sage, batų sagties detale, plaukų papuošalu ar net apyranke. Tiesiog sukarpykite audinį juostelėmis, susukite į standžią spiralę ir sutvirtinkite siūlais ar karštais klijais.

Atnaujinto dizaino daiktai gali būti ypatingai naudingi, dailūs ir padėti sutaupyti nemažai pinigų. Perdirbdami senus užuolaidų audinius ne tik tausosite gamtą, bet ir sumažinsite namuose esančių nenaudojamų daiktų kiekį. Suteikite visam būsto interjerui daugiau unikalumo įsigydami naujų daiktų ir perdirbdami senuosius. Juk 2018-ieji metai dedikuoti būtent savitumui išryškinti.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: