Ką reikia žinoti apie tapetus?

Ką reikia žinoti apie tapetus?

Būdai, kaip vizualiai padidinti vonios kambarį
5 taisyklės, kaip pakeisti vonios kambarį
Kaip pasirūpinti savo verslo įvaizdžiu
Pagrindiniai interjero stiliai: kaip juos atspindėti baldais?
Svetainės dizaino tendencijos 2019: patogumas ir išmanumas

Sienų dekoras yra vienas iš svarbiausių elementų atnaujinat arba įrengiant namus. Šiuolaikinėje rinkoje yra gausu įvairiausių priemonių, kuriomis galima atšviežinti sienų dekorą, tačiau kaip tai pasirinkti? Nors ir tapetai yra laikomi atgyvena, dabartiniame statybų pasaulyje jie vis dar užima viršūnę, nes egzistuoja jų įvairiausių rūšių, kurios geba tapti pagrindiniu kambario akcentu.

Spalvos ir raštai

Pasirinkus tinkamas tapetų spalvas arba raštus derančius prie jūsų namų stiliaus atsiranda puiki galimybė sumažinti arba padidinti erdvę, suteikti namams papildomo jaukumo ar griežtumo, kurti optines iliuzijas, kurios padeda pakeisti bendrą patalpų vaizdą. Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad tos patalpos, kurios yra nedidelės, labiau tinka neryškaus ir smulkaus piešinio, o didelėse – stambesnio rašto nekontrastingi tapetai. Žemas kambarys, kuris yra išklijuotas vertikaliojo piešinio apmušalais, atrodo žymiai aukštesnis, o nedidelio ploto kambariuose siūloma klijuoti horizontaliojo piešinio tapetus, kurie vizualiai žemina patalpas.

Dideles patalpas galima išklijuoti intensyviais, o mažas – šviesių bei pastelinių spalvų tapetais, kurie vizualiai nesumažina ir nesutraukia ir taip mažos erdvės. Tuose kambariuose, kuriuose trūksta šviesos, reikėtų pasirinkti tokius tapetus, kurie atspindėtų iš lauko ateinančią natūralią šviesą, o tuose, kuriuose gausu šviesos šaltiniu – rinktis tamsesnio tipo tapetus.

Nuo ko viską pradėti?

Labai svarbu išsirinkti ir tapetų rūšį. Galite rinktis iš vinilinių, akrilinių, popierinių, dažomųjų, flizelininių, stiklo audinio, tekstilinių ir net odinių tapetų. Renkantis tapetų rūšį, reikėtų atkreipti dėmesį į esamų sienų būklę. Jeigu sienų tinkas yra senas ir linkęs skilinėti, geriau rinktis tvirtus tapetus, kurie gebėtų atlikti apsauginio sluoksnio funkciją. Būtent tokia funkcija pasižymi viniliniai tapetai bei popieriniai, kurie yra padengti vinilo sluoksniu.

Na, bet nepriklausomai nuo sienų būkles, prieš klijuojant tapetus, jas reikėtų tinkamai paruošti. Nesvarbu kokią tapetų rūšį pasirinkote, sienos yra ruošiamos labai panašiai. Jeigu anksčiau sienos buvo išklijuotos tapetais, tuomet senuosius ir sienų dažus teks pašalinti. Tam, kad jūsų rezultatas nenuviltų, reikia pašalinti ir sienų nelygumus, o tai reiškia, kad jums reikės užglaistyti ir išlyginti įskilimus, švitriniu popieriumi nušlifuoti šiurkščius paviršius. Jeigu siena yra dėmėta ir nešvari, dėmes būtina pašalinti su dažų valikliu, sienų paviršius nuplauti bei leisti jiems išdžiūti. Jeigu siena yra nudažyta aliejiniais dažais, teks ją nušveisti su švitriniu popieriumi.

Kaip pasirinkti klijus, skirtus tapetų klijavimui?

Paskutinis parengiamųjų darbų etapas yra klijų pasirinkimas. Tapetų klijai yra skirstomi į dvi rūšis: sausieji (krakmolo pagrindu pagaminta priemonė, kurią tam tikru santykiu reikia ištirpinti vandenyje) ir skystieji (polivinilacetato pagrindu paruošta masė, kuri yra parduodama specialiuose kibirėliuose).

Tiek sausųjų, tiek skystųjų klijų fizinės ypatybės yra panašios, todėl kuri priemonė yra geresnė – sunku pasakyti. Šių dviejų klijų naudojimo laikas yra vienodas bei ne itin skiriasi ir sukibimo jėga, kuri yra padengta popieriniu pagrindu. Skystuosius tapetų klijus galima pasirinkti pagal konkretaus tipo tapetus ir iš karto pradėti darbus, o sausuosius – reikia pirmai paruošti ir tik tada naudoti.

Popieriniai tapetai yra gaminami iš vieno arba dviejų sluoksnių. Vienasluoksniai popieriniai tapetai yra ploni bei juos nėra sudėtinga klijuoti. Taip pat jie yra pigūs. Dvisluoksnius tapetus sudaro pagrindinis ir dekoratyvinis sluoksnis. Šie gerai prilimpa prie pačios sienos, todėl pašalinus viršutinį sluoksnį, apatinis lieka, o ant jo jau galima klijuoti ir naujus tapetus. Svarbiausia pasirinkti tokius tapetus, kurie jums tarnautų ne vienerius metus!

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0