Praktiški ir stilingi patarimai, kaip dekoruoti didelius langus

Praktiški ir stilingi patarimai, kaip dekoruoti didelius langus

Kaip išsirinkti plastikinius langus
Kaip geriau: siūti užuolaidas ar pirkti jau pasiūtas?
Kaip montuoti palanges
Kaip atnaujinti namus? Langų uždengimų idėjos
Kaip išsirinkti langų uždengimus?

Dideli langai šiandien – dažnas pasirinkimas. Tačiau iš būsto šeimininkų jis reikalauja daugiau priežiūros, kūrybingumo. Dekoruoti masyvius panoraminio tipo langus gražiai ir praktiškai neretai yra tikras iššūkis. Juk dažnai vaizdas pro langą yra dalis viso interjero. Užduočiai palengvinti pateikiame kelis patarimus, leisiančius pasiekti balansą tarp stiliaus ir funkcionalumo.

Patogiai ir efektyviai kontroliuoti į namus patenkančią šviesą, tuo pačiu papildant interjerą, nėra pati lengviausia užduotis. Dažnai norima, kad saulė dieną namuose būtų pagrindinis šviesos šaltinis. Todėl galima pastebėti, kad įprastas užuolaidas daugelyje namų pakeičia vertikalios žaliuzės. Jos ypatingai praverčia ir tuomet, kai norima išsaugoti privatumą. Be uždangos langai gali atrodyti nuobodžiai. Taigi, kaip dekoruoti didelius langus, kad jie būtų funkcionali, būsto interjerą paįvairinanti detalė?

5 panoraminių langų dekoravimo būdai

Pirmiausia siūloma apžvelgti visą būsto erdvę. Kiek turite vietos prie lango, kokio pločio ir ilgio yra palangė, kaip planuojate išdėlioti baldus? Nuo to gali priklausyti ne tik langų uždangų, bet ir kitų dekoracinių detalių pasirinkimas. Pateikiame 5 skirtingus būdus, kaip sukurti jaukią ir patogią erdvę, kartu papuošiant langus.

1.       Dideli langai dažnai yra pagrindinis namų dizaino akcentas ir privalumas. Tačiau jei būstas – pirmajame pastato aukšte, tokie langai gali sumažinti šeimininkų privatumą. Šiuo atveju puikiai tinka horizontalios medinės arba vertikalios žaliuzės. Pasirinkę medieną, suteiksite namams daugiau natūralumo. Vertikalios žaliuzės papildys namus solidžiu įvaizdžiu. Ši priemonė ypatingai rekomenduojama, jei namuose vyrauja prabanga. Taip pat – tuo atveju, jei langai yra iki pat grindų ir neturi palangės.

2.       Tuo atveju, jei langai ne tik dideli, bet ir turi neišnaudotą palangę, siūlome dėmesio skirti ir jai. Patieskite ant palangės paminkštinimą, padėliokite pagalvėlių. Taip palangė taps jaukia, atsipalaidavimui skirta zona, kur bus malonu skaityti knygą ar tiesiog bendrauti, grožėtis vaizdu pro langą. Nebijokite derinti dekoracinių detalių su patalpoje esančių baldų spalva. Taip galėsite lengvai išlaikyti stilistinę harmoniją.

3.       Jei vertikalios žaliuzės netinka prie bendro interjero, dalį ploto galite pridengti storomis aksominėmis užuolaidomis. Jos, dienos metu nustumtos į šoną, jaukiai įrėmintų langą ir suteiktų jam elegancijos įspūdį, o naktį ar vakare puikiai užtemdytų erdvę, išsaugodamos namiškių privatumą.

4.       Leiskite langui tapti interjero dalimi. Papuoškite lango viršų ir šonus lengvomis klostėmis krentančia lambrekeno juosta, o prie lango pastatykite sofą, svetainės kavos staliuką, toršerą. Tegul tai tampa dar vienu patalpos akcentu. Jei yra palangė, ją taip pat galite papuošti jaukią šviesą skleidžiančiais žibintais, kambarinėmis gėlėmis.

5.       Dar vienas būdas norintiems išsaugoti privačią namų erdvę ir siekiantiems funkcionalios šviesos kontrolės – puošti langus plonomis, šviesą išskaidančiomis dieninėmis užuolaidomis. Vertikalios žaliuzės šiuo atveju gali puošti darbo kambario langus. Paprastas jų valdymas ir platus asortimentas leis džiaugtis produktyvumui nuteikiančia, jaukia erdve, kurią galima atgaivinti tiesiog atitraukus žaliuzes.

 

Vertikalias žaliuzes daugelis renkasi dėl paprastos jų priežiūros. Puikiai tinkančios moderniam interjerui, šiandien jos vertinamos kaip vienas stilingiausių ir patogiausių panoraminių langų dekoro sprendimų. Visgi, rinktis žaliuzes rekomenduojama atsižvelgiant į savo poreikius ir tai, kokį rezultatą norite pasiekti. Stilius ir praktiškumas tuomet gali būti suderinamas lengvai. Tegul panoraminiai langai būna ne tik jauki, bet ir stilinga viso interjero dalis.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0