...

Kaip įrengti plokštuminius pamatus?

Kaip įrengti plokštuminius pamatus?

Kaip naudotis Uber paslaugomis ( Taksi – Vilnius)
Kaip išsirinkti dažus?
Namo pridavimas – kokie dokumentai reikalingi
Kur pigiausiai užregistruoti .LT domenus
Kaip auginti ir prižiūrėti graikinius riešutus

Lietuvoje plokštuminiai pamatai, lyginant su kitomis pamatų rūšimis, sąlyginai yra naujovė, tačiau nuosavų namų savininkų, kurie pasirenka šią technologiją vis daugėja. Esant tam tikroms konstrukcinėms bei grunto sąlygoms, plokštuminiai pamatai gali būti puikia alternatyva itin lietuvių pamėgtiems juostiniams pamatams. Kuo šie pamatai skiriasi nuo kitų rūšių pamatų ir kokiomis sąlygomis esant juos geriausia įsirengti?

 

Plokštuminių pamatų charakteristikos

 

Plokštuminiai pamatai – tai  vientisa pamatų forma, kurią supa specialios polistirolo konstrukcijos, kuri monolitinę plokštę izoliuoja nuo sąlyčio su gruntu. Būtent dėl to nėra galimybės susidaryti šalčio tiltams ir išvengiama problemų, kurios kyla dėl grunto slinkimo, įšalo lygio ir kitų galimų gyvenamojo namo ar kito objekto deformacijos.

Žinoma, daugeliui žmonių, kurie svarsto kokius pamatus rinktis, dažnai kyla klausimas ar  plokštuminiai pamatai tiks jo namui. Tikslai atsakyti į šį klausima išties neįmanoma, nes viskas priklauso nuo grunto tyrimų.  Kaip ir kiekvienų statybos atveju, pastato konstruktorius įvertina ne vien tik grunto specifines savybes, bet ir būsimo namo apkrovas. Beje, reikėtų atkreipti dėmesį tai, kad pasirinkus šio tipo pamatus, teks atsisakyti namo rūsio.

Plokštuminiai pamatai priklauso sekliųjų pamatų tipui, beje, šiam tipui priskiriami ir juostiniai pamatai. Tiesa, yra venas skirtumas – plokštuminių pamatų liejimas vyksta mažesniame gylyje, todėl reikia atlikti mažiau žemės darbų. Plokštuminius pamatus specialistai rekomenduoja įrengti ne giliau nei grunto įšalo riba, o tai būtų maždaug vienas metras. O tai, kad Lietuvoje populiaresni poliniai ir juostiniai pamatai lemia ne tik palyginti trumpas šios plokštuminių pamatų technologijos gyvavimo laikas šalyje. Išties didelę dalį kito tipo pamatų populiarumui turi du pagrindiniai veiksniai.

Visų pirma, tai – individualios grunto savybės, dėl kurių plokštuminiai pamatai tinka ne kiekvienam gruntui. Visų antra, būtina atsižvelgti  į namo statybinių medžiagų pasirinkimą, tuo atveju,  užsakovas planuoja statyti didelį mūrinį namą, plokštuminiai pamatai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas.

Kitas šių pamatų išskirtinumas – palyginti didelė kaina, vienas kvadratinis metras gali kainuoti 30-50 eurų. Kita vertus, plokštuminiai pamatai išsiskiria itin didele šilumine varža, paprasčiau tariant namas į aplinką atiduoda mažiau šilumos, o į namus per pamatą ateina mažiau šalčio. Taigi, ilgainiui ši investicija išties atsipirks.

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0