Koks vabzdys apdulkina cukinijas?

Koks vabzdys apdulkina cukinijas?

Kaip dažnai maitinu pomidorų augalus?
Ar išmetate seną vazono žemę?
Kokios yra geriausios sąlygos dygti?
Kiek laiko pomidorų augalas duos vaisių?
Kas atsitiks, jei pomidorus laistysite per daug?


Cukinijos ir kiti moliūgai yra apdulkinami vabzdžiais, o tai reiškia, kad norint perkelti žiedadulkes iš atskiros vyriškos gėlės į moterišką žiedą, reikia bitės, vabalo ar kito apdulkintojo. Jei apdulkintojų nėra pakankamai, vaisiai bus smulkūs arba deformuoti.

Ar cukinijoms reikia bičių apdulkinimui?

Cukinijas turi aplankyti daug bičių ar kitų apdulkintojų, kad būtų sėkmingas apdulkinimas, kitaip vaisiai nutrūks. Kai taip atsitiks, vaisiai nustos augti, pagelsta ir gali pradėti pūti.

Kaip apdulkinamos cukinijų žiedai?

Dėl prasto apdulkinimo cukinijos pagelsta, kol nustoja augti, ir supūva vynmedis. Moteriškas gėles apdulkina vyriškų gėlių žiedadulkės. Bitės ir kiti vabzdžiai žiedadulkes perneša tarp gėlių, bet galite tai padaryti ir rankomis.

Kodėl mano cukinija žydi, bet nevaisina?

Žiedadulkės galėjo būti per silpnos, kad tinkamai apvaisintų moteriškąją gėlę. Nors gali atrodyti, kad auga vaisiai, jie neauga ir greitai pagelsta ir mirs. Norint paskatinti natūralų apdulkinimą, reikia pritraukti į sodą apdulkintojus.

Kas nukando mano cukinijos žiedus?

Cukinijas dažnai užpuola moliūgų vynmedžių grąžtai ir moliūgų vabzdžiai, tačiau nė vienas iš jų nedaro tokios žalos, kaip aprašote. Kai kurie veda prie patikrinimo… Jei pjūviai aštrūs, lygūs ir kampuoti, o žala daroma tik žemai ant augalo (tarkime, maždaug triušio aukščio ant užpakalinių kojų), tai yra zuikio pažeidimas.

Ar norint apdulkinti reikia dviejų cukinijų augalų?

Bet su tik vienu augalu vis tiek gausite vaisių? Sode pats pasodintas cukinijos augalas duos vaisių, antro augalo kryžminiam apdulkinimui NEREIKIA. To priežastis yra cukinijų augalaiyra vienanamiai, o tai reiškia, kad ant vieno augalo jie skleidžia ir vyriškus, ir moteriškus žiedus.

Ar bitėms patinka cukinijos?

Taigi, kai rudenį demonstruojate beisbolo lazdos dydžio cukiniją arba drožiate moliūgą, turite padėkoti šiam vabzdžiui. „Nors [moliūgų augalus] ieško nektaro bitės ir kamanės, vienintelės, kurios iš tikrųjų renka žiedadulkes, yra moliūgai“, – aiškina Margarita López-Uribe, Ph.

Ar turėčiau nupjauti vyriškų cukinijų žiedus?

Nereikia nupjauti cukinijų žiedų. Bet jei jums patinka valgyti žiedus, tai visiškai gerai. Nupjaukite tik vyriškas gėles, kad nesumažėtų derliaus dydis. Kiekvienam augalui tereikia vienos ar dviejų vyriškų žiedų, kad būtų galima visiškai apdulkinti visas moteriškas cukinijos žiedas.

Kas valgo cukinijų žiedus?

Cukinijų žiedus traukia meškėnai, skunksai, triušiai, žiurkės ir žemaūgiai. Jei ant augalo pastebite aštrių, lygių ir kampuotų pažeidimų, jūs turite zuikio pažeidimą. Nelygus, nuskuręs pjūvis apibūdina elnio žalą. Aplink taip pat galite rasti juodų išmatų ir elnio kanopų pėdsakų.

Ar galite rankiniu būdu apdulkinti cukinijas?

Visi moliūgų augalai gali būti apdulkinami rankomis, pavyzdžiui, sviestmedžiai, moliūgai, gilės, Habardas, cukinijos ir kt. Visi šie augalai gamina moteriškas ir vyriškas gėles, kurias reikia apdulkinti.

Kaip privilioti bites apdulkinti cukinijas?

Kad padidintumėte apdulkinimo balą, stenkitės pritraukti bites į savo sodą kartu pasodindami gėlėmis, kuriose gausu nektaro, ypač kai pradeda žydėti moliūgai.

Kaip privilioti bites prie cukinijų?

Daugelio veislių atveju, jei nepavyksta pritraukti bičių ar kitų apdulkintojų, gali tekti moliūgus apdulkinti rankomis. Naudokite nedidelį teptuką žiedadulkėms perkelti,arba skinti vyriškus žiedus ir kuokelius įtrinti ant moteriškų gėlių piestelių. Cukinijos lengvai derės su daugeliu vasarinių moliūgų (Cucurbita pepo) rūšių.

Kaip atskirti vyrišką ir moterišką cukinijos žiedą?

Cukinijos augalo vyriškos gėlės yra trumpais stiebais; moteriškos gėlės turi ilgesnius stiebus ir į cukiniją panašų vaisių žiedo apačioje. Bėgant metams girdėjau iš daugelio sodininkų, kai jų cukinijų augalai numeta žiedus prieš derindami vaisius arba kai nauji vaisiai išdžiūvo.

Kaip gauti daugiau moteriškų cukinijų žiedų?

Jei norite, kad augtų daugiau moteriškų gėlių, laistykite augalą dažniau. Pavasario ir vasaros mėnesiais du kartus per savaitę užpilkite bent 2 colius vandens. Mulčiavimas yra puikus būdas išlaikyti drėgmę dirvoje ir paskatinti daugiau moteriškų moliūgų žydėjimo.

Ar galiu atidaryti moterišką cukinijos žiedą apdulkinti?

Švelniai atitraukite moteriškos gėlės žiedlapius, kad kuokeliai būtų visiškai atskleisti. Žiedadulkėmis apaugusiais žiedadulkiais patrinkite kuokelius, kad apdulkintumėte moteriškus žiedus. Kiekviena vyriška gėlė turi pakankamai žiedadulkių, kad apdulkintų dvi ar tris moteriškas gėles.

Koks vabzdys apdulkina moliūgą?

Bitės paprastai yra skirtos komerciniam moliūgų apdulkinimui, tačiau vietinės specializuotos dviejų genčių – Peponapis ir Xenoglossa, vadinamosios moliūgų bitės – yra labai paplitusios, dažnai dominuojančios daugelio laukinių Naujojo pasaulio Cucurbita (genties, apima moliūgus ir moliūgus).

Kaip privilioti bites apdulkinti cukinijas?

Kad padidintumėte apdulkinimo balą, stenkitės pritraukti bites į savo sodą kartu pasodindami gėlėmis, kuriose gausu nektaro, ypač kai pradeda žydėti moliūgai.

Kaip privilioti bites prie cukinijų?

Daugumai veislių,jei negalite pritraukti bičių ar kitų apdulkintojų, gali tekti moliūgus apdulkinti rankomis. Naudokite nedidelį teptuką, kad perkeltumėte žiedadulkes, arba nuskinkite vyriškus žiedus ir įtrinkite kuokelius ant moteriškų gėlių piestelių. Cukinijos lengvai derės su daugeliu vasarinių moliūgų (Cucurbita pepo) rūšių.

Kodėl mano cukinijos tokios mažos?

Dažniausia priežastis, dėl kurios mažytės cukinijos nukrenta nuo augalo, yra prastas apdulkinimas. Kadangi cukinijų augalai auga greitai, jie yra sunkūs lesyklės, vadinasi, jei neduosite joms pakankamai trąšų, gali nukentėti jų augimas ir augalo derlius.

Kodėl mano cukinijų žiedai miršta?

Žiedų puvinį sukelia vandens problemos – dažniausiai dideli svyravimai tarp drėgnos ir sausos dirvos. Ant dirvožemio paskleiskite storą mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę. Vidutiniškai cukinijų augalus reikia laistyti kartą per savaitę vėsesniu oru, vasarą laistyti iki dviejų ar trijų kartų per savaitę.

Kas valgo mano cukinijas?

Cukinijas gali užpulti moliūgų vabzdžiai, moliūgų vynmedžiai, agurkų vabalai ir kiti kenkėjai.

Kaip atsikratyti cukinijų vabzdžių?

Anksti nuskinkite klaidas nuo augalo. Užpildykite kibirą vandens ir skysto indų muilo ir blakstykite į muiluotą vandenį. Kai vabzdžiai išnyks, vandenį galima išpilti bet kur. Kiaušinių masę nuskinkite nuo augalų ryte ir vėliau dieną.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: