Kas čia? Apskritai, dauguma sodinukų klestės esant pastoviai apatinei šilumai nuo 65 iki 75 laipsnių. Taigi, atminkite, kad čia yra diapazonas, ir jums pasiseks tol, kol jūsų augalų dygimo temperatūra bus panaši.
Kokia temperatūra turėtų būti sodinukų kilimėlyje?
Dirvos temperatūros pakėlimas patalpose Taip pat žinomi kaip daiginimo kilimėliai, po sėklų padėklais dedami sėklų paleidimo šilumos kilimėliai pakels dirvožemio temperatūrą maždaug 10 laipsnių. Taigi namuose, kuriuose palaikoma 65 laipsnių temperatūra, sėklų padėklai įkais iki maždaug 75 laipsnių – tai daugeliu atvejų ideali temperatūra.
Kiek laiko naudojate sodinukų šilumos kilimėlį?
Todėl stiebai neturės reikiamo stiprumo. Po pirmųjų daigumo požymių, kai pamatysite, kaip dirvoje prasiskverbia žali daigai, laikas perkelti augalus nuo šilumos kilimėlio ir po auginimo šviesa. Norėdami gauti geriausius rezultatus, palikite įjungtą lemputę 12–16 valandų per dieną.
Ar man reikia termostato mano sodinuko šilumos kilimėliui?
Kai neturite termostato, būtinai reguliariai tikrinkite savo sodinukus, kad įsitikintumėte, jog jie neperkaista. Kai tik augalai pradeda dygti, išjunkite šilumos kilimėlius ir nuimkite juos, kad sėklos toliau augtų lėčiau.
Ar veikia sėklų šildymo kilimėliai?
Bet ar jie tikrai reikalingi? Ne. Esant pagrįstoms augimo sąlygoms, dauguma sėklų sudygs, galbūt lėčiau arba nereguliariai, nei naudojant šilumos kilimėlį, bet vis tiek sudygs beveik visos sėklos. Taigi, griežtai kalbant, ne, jie nėra būtini.
Ar sėkloms reikia šilumos, kad sudygtų?
Sėkloms sudygti reikia ir drėgmės, ir šilumos. Prieš sėdami sėklas, pašildykite dirvą. Geriausia šiluma iš apačios sėklų dėkle, neleidžiant vazonų mišiniui išdžiūtiišeina.
Kokia temperatūra per šalta sėkloms?
Jei jums įdomu, kaip šalta yra per šalta žolės sėkloms dygti, vadovaukitės mūsų nykščio taisykle ir patikrinkite orų pranešimus. Jei dienos temperatūra yra žemesnė nei 60 °F, tada dirvožemio temperatūra yra žemesnė nei 50 °F, todėl ji yra per šalta; jei yra šalnos arba vis dar kyla šalčio pavojus, tada per šalta.
Kokioms sėkloms naudingas šilumos kilimėlis?
Atsakymas: kai kurioms sėkloms reikia papildomos šilumos, kad sudygtų, ir tai beveik visada yra šiltojo sezono kultūrų sėklos, kurios natūraliai sudygsta, kai įkaista lauko temperatūra. Vasaros gėlės, pvz., kleome, kosmosas, coreopsis, gomphrena, medetkos, šalavijos ir saulėgrąžos, geriau dygsta ir auga greičiau, kai yra papildomos šilumos.
Ką galiu naudoti vietoj šildomo kilimėlio sėkloms?
Apšvietimo dėžės, šilumos kabeliai ir radiatoriai yra gera alternatyva sodinukų šildymo kilimėliams. Yra keletas būdų, kaip elektrinius šilumos kilimėlius galite pakeisti kitais būdais, kaip namuose daiginti sodinukus. Visi šie metodai neviršija jūsų vidutinio sodininko biudžeto ir gali būti lengvai naudojami.
Ar galite uždėti kartoną ant šilumos kilimėlio?
Naudokite atspindinčią medžiagą (dažnai pasiteisins aliuminio folija) ir padėkite po šilumos kilimėliu. Galite naudoti ploną kartono gabalėlį kaip atspindinčios folijos pagrindą, kad būtų lengviau įdėti.
Kaip šildyti sodinukų padėklą?
Kažkiek apatinės šilumos galite tiekti tiesiog padėję sėklą ant šaldytuvo, televizoriaus ar kitos šiltos vietos. 40 vatų kaitrinė lemputė, esanti tiesiai po metaline lentyna, yra geras šilumos šaltinis ant lentynos pastatytiems vazonams. nuo galimų drėgnų vietų ir palikite daug vietos aplink lemputę.
Kiek laiko paliekate sodinukus uždengti?
Likus maždaug savaitei prieš planuojant sodinti sodinukusį sodą, pradėkite juos grūdinti. Kelioms valandoms padėkite juos apsaugotoje vietoje lauke (iš dalies pavėsyje, apsaugotoje nuo vėjo) ir atneškite nakčiai. Palaipsniui, per savaitę ar 10 dienų, padėkite juos vis daugiau saulės ir vėjo.
Kaip šiltai palaikote sodinukus patalpose?
Mėgstamiausia vieta laikyti sėklas šiltai, kad sudygtų, yra šaldytuvo viršuje. Arba galite įsigyti sėklų šildymui skirtus kilimėlius, kurie padėtų po sėklų padėklais. Išdygę daigai, jie gali toleruoti temperatūros svyravimus (proto ribose).
Ką galiu naudoti vietoj šilumos kilimėlio augalams?
Apšvietimo dėžės, šilumos kabeliai ir radiatoriai yra gera alternatyva sodinukų šildymo kilimėliams. Yra keletas būdų, kaip elektrinius šilumos kilimėlius galite pakeisti kitais būdais, kaip namuose daiginti sodinukus. Visi šie metodai neviršija jūsų vidutinio sodininko biudžeto ir gali būti lengvai naudojami.
Kodėl sėklos sudygsta greičiau?
Vienas paprastas būdas pagreitinti sėklų sudygimą – mirkyti jas 24 valandas negiliame inde, pripildytame karšto vandens iš čiaupo. Vanduo prasiskverbs į sėklos apvalkalą ir viduje esantys embrionai padidės. Nemirkykite jų ilgiau nei 24 valandas, nes jie gali pūti. Nedelsdami pasodinkite sėklas į drėgną dirvą.
Kiek valandų šviesos reikia, kad sėklos sudygtų?
Dauguma sėklų nesudygs be saulės spindulių ir geriausiai sudygs 12–16 valandų per dieną. Patalpoje sėklų talpyklas dėkite į saulėtą, į pietus nukreiptą langą ir kiekvieną dieną apverskite indą ketvirtadaliu apsisukimo, kad daigai nepasiektų šviesos ir nesusiformuotų silpni, pailgi stiebai.
Ar galiu pasėti žolės sėklą vasario mėnesį?
Koks yra geriausias laikas persėti veją? Idealus laikas vejai persėti yra tarpvasario vidurys ir spalis, tačiau žiemos žaliosios žolės sėklos pratęsia sezoną, kol dirvos temperatūra visada viršija 5 laipsnius.
Kokią žemiausią temperatūrą gali toleruoti sodinukai?
Temperatūra, žemesnė nei 50 laipsnių pagal Farenheitą, gali neleisti sodinukams augti.
Ar turėčiau sėklas laistyti kiekvieną dieną?
Ar laistote sėklas kiekvieną dieną? Taip, sėklas paprastai reikia laistyti bent kartą per dieną, kad dirva būtų drėgna ir neleistų išdžiūti. Esant ypač šiltam klimatui (arba priklausomai nuo dirvožemio ar sodo įrengimo), gali tekti laistyti daugiau nei kartą per dieną.
Kokia temperatūra per karšta sodinukams?
Bendras atsakymas yra maždaug 90 laipsnių F, su kai kuriomis taisyklės išimtimis. Tai reiškia, kad kai temperatūra pakyla virš 90 ir išlieka ilgą laiką: lapai nuvysta.
Kaip dažnai turėčiau laistyti sodinukus?
Daigus reikia laistyti kartą per dieną arba kas antrą dieną, priklausomai nuo to, kiek saulės ir šilumos jie gauna. Atminkite, kad sodinukų šaknys yra gana arti paviršiaus ir auga nedideliame kiekyje terpės, todėl jų nereikia giliai mirkyti, kaip tai daro didesniems augalams.
Ką galiu naudoti, jei neturiu šilumos padėklo?
Paimkite seną švarią kojinę ir tris ketvirtadalius pripildykite nevirtų ryžių, kukurūzų miežių ar avižinių dribsnių. Užriškite arba užsiūkite ir pašildykite mikrobangų krosnelėje 1–2 minutes. Kad išvengtumėte nudegimų, prieš uždėdami jį ant pažeistos vietos, visada išbandykite šildomą pagalvėlę rankos vidinėje pusėje.
Ar man reikia sodinukų šilumos kilimėlio?
Vidutinė namų temperatūra yra tinkama daugumos sėklų be sodinukų šildymo kilimėlio diapazonui. Nešildomas rūsys yra vėsesnis, o jei naudojamas kilimėlis, mažai tikėtina, kad jis pasieks aukščiausią daigumo intervalo galą, o tai paneigia termostato vertę. Realybė tokia, kad termostatas nėra būtinas, nes sėklosnėra tokie įžūlūs.
Kokią aukščiausią temperatūrą gali pasiekti sėklų kilimėlis?
Išbandžiau vieną kilimėlį – „Redi-Heat Heavy-Duty Propagation Mat By Phytotronics“, kuris, kaip teigiama, pasiekia 49C. Nenaudojant termostato, kurį jie rekomenduoja, aukščiausia temperatūra buvo 30 ° C, tai yra pakankamai sėklų pradžiai.
Kaip karšta gali įkaisti sklidimo kilimėlis?
Jei turite kilimėlį ir galite matuoti kai kuriuos rodmenis, palyginkite temperatūrą dirvos vazone su oro temperatūra toli nuo kilimėlio ir pridėkite duomenis prie komentarų. Išbandžiau vieną kilimėlį, „Redi-Heat Heavy-Duty Propagation Mat By Phytotronics“, kuris, kaip teigiama, pasiekia 49C.
Kaip daiginti sėklas šilumos kilimėlyje?
Padėkite šilumos kilimėlį ant lygaus sauso paviršiaus toje vietoje, kuri atitinka jūsų sėklų apšvietimo reikalavimus. Tai gali būti natūralus arba dirbtinis šviesos šaltinis. Pastaba: kai kurioms sėkloms sudygti reikalinga visiška tamsa. Prijunkite šilumos kilimėlį ir nustatykite termostatą į norimą temperatūros diapazoną.
KOMENTARAI