...

Kas valgo skylutes mano pomidoruose?

Ar turėtumėte nustoti laistyti pomidorų augalus?
Ar pomidorai atsigaus nuo saulės nudegimo?
Ar pomidorų augalas gali žydėti per daug?
Kiek pomidorų gaunate iš vieno augalo?
Ar pomidorų augalai ir toliau augs?


ATSAKYMAS: Pomidorų skylutes ėdantis gyvūnas yra pomidorų vaisinė kirmėlė. Šis paprastasis vikšras vaisiuose suėda maždaug cigaretės skersmens skylutes. Skylės gali būti negilios arba gilios.

Kas užkando mano pomidorus?

Jei aptinkate pusiau suvalgytus pomidorus arba pomidorus su įkandimo žymėmis, greičiausiai susiduriate su voverėmis ar burundukais. Šie gyvūnai yra žinomi dėl to, kad lipa į augalus ir šiek tiek kąsnio iš vaisių.

Kaip pasakyti, kas valgo mano pomidorus?

Kenkėjai, kurie naktį gali valgyti jūsų pomidorų augalus, yra sraigės ir šliužai, raguočiai, lapus pjaustančios bitės, kirmėlės, Kolorado vabalas, triušiai ir elniai. Norėdami nustatyti, kas naktį valgo jūsų pomidorų augalus, patikrinkite ant jų paliktas žymes.

Koks gyvūnas naktį valgo prinokusius pomidorus?

Naktinės lesyklėlės, mėgstančios pomidorų augalus, yra skunksai, žiurkės, meškėnai ir elniai. Skunksas daro mažiausiai žalos, įkandęs nuo vieno žemai kabančio vaisiaus.

Kaip apsaugoti savo pomidorus nuo suvalgymo?

Paukščių tinklelis padeda apsaugoti pomidorų augalus sode. Užtvarai, pavyzdžiui, tvoros, neleidžia gyvūnams gauti prekių. Aplink vazoną arba augalų eilę galima įrengti viščiukų arba plastikinio tinklelio tvorą arba lengvą tinklelį paukščiams (galima įsigyti sodo centruose).

Kuo galiu purkšti pomidorų augalus, kad išvengčiau vabzdžių?

Kas yra geriausias purškalas nuo vabzdžių pomidorų augalams? Norėdami namuose pasigaminti purškalo nuo vabzdžių pomidorų planams, sumaišykite 10 uncijų vandenilio peroksido, 1 galoną vandens ir 10 uncijų cukraus. Gerai išmaišykite ir purškite ant pomidorų augalo ir lapų bei aplink juos.

Kaip natūraliai atsikratyti pomidorų raguolių?

Jei nenorite savo sode naudoti chemikalų, dar vienas būdas nužudyti pomidorų raguočiusorganiniu būdu yra sumaišyti skysto muilo ir vandens derinį. Užpurkškite mišinio ant augalo lapijos prieš dėdami kajeno pipirų – taip atsikratysite vabzdžių ir atbaidysite jas į tikrąją.

Kodėl voverės suvalgo vieną kąsnį pomidorų?

Voverės mėgsta jūsų pomidorus, nes jų skonis geras, bet ir todėl, kad nesupranta skirtumo tarp laukinio ir jums priklausančio. Jie niekaip negali suprasti, kad vagia iš jūsų ar kenkia jūsų pasėliams.

Ar saugu valgyti pomidorą, į kurį įkando voverė?

Jei turite pasirinkimą, saugiausia nevalgyti voverės įkandusių vaisių. Voverės nešioja kai kurias mirtinas zoonozines ligas, kurios gali būti perduodamos žmonėms. Jei norite valgyti voverės įkąstus vaisius, geriausia juos nuplauti po tekančiu vandeniu. Tada nupjaukite įkandimo vietą ir nulupkite vaisius.

Koks gyvūnas gali valgyti mano pomidorus?

Ats.: Prinokusius pomidorus mėgsta visi gyvūnai beveik taip pat, kaip ir žmonės, ypač voverės, burundukai, miškiniai šernai, meškėnai, elniai ir paukščiai.

Ar žiurkės valgo mano pomidorus?

Žiurkės ir pomidorų augalai Žiurkių galima rasti dideliuose atviruose laukuose, palėpėse ir praktiškai bet kur kitur. Juos traukia komposto krūvos, šiukšliadėžės ir sodai, jie nėra išrankūs, ką valgo. Žiurkės mėgsta pomidorus, nes juos lengva pasiekti, jie yra švieži ir skanūs.

Kaip apsaugoti savo pomidorų augalus nuo graužikų?

Sudėkite pomidorus į kuolus arba įdėkite į narvą, kad vaisiai negulėtų ant žemės. Pašalinkite visas žemas galūnes, dėl kurių graužikai galėtų lengvai pavalgyti. Nuvalykite aplink sodą esančias šiukšles, pvz., aukštas piktžoles, ypač storus mulčio sluoksnius ar bet ką kitą, kurį graužikai galėtų panaudoti kaip slėptuvę nuo plėšrūnų.

Ar galiu ant pomidorų augalų purkšti muiluoto vandens?

Nors daugelis buitinių muilų yra veiksmingi naikinant vabzdžius, jie neturėtų būti naudojami kaip pomidorų augalų kenkėjų repelentai, nes jie nėra skirti naudoti soduose ir gali būti tokie pat toksiški naudingiems vabzdžiams kaip ir kenkėjams. , teigia Floridos universiteto IFAS plėtinys.

Ar „Dawn“ indų muilas yra saugus pomidorų augalams?

Dawn indų muilas yra vienas iš daugelio indams skirtų skysčių, kurie yra idealus muilo tirpalas, nesunkiai padedantis net pradedantiesiems sodininkams kovoti su grybais pomidorų sode.

Kas naikina pomidorų raguočius?

Patepkite augalus insekticidiniu muilu, kad nužudytumėte mažesnius kirminus. Pašalinkite raguočius rankomis; sutrinkite kenkėjus arba padėkite į muiluotą vandenį. Leiskite parazitinėms vapsvoms dėti kiaušinėlius ant raguolinių kirmėlių, o vėliau kirmėles pašalinkite. Dirvožemis sezono pradžioje ir pabaigoje užmuštų 90% raguolinių kirmėlių lervų.

Ar pomidorų augalai atsigaus nuo raguočių?

Skirmėlės juodoje šviesoje šviečia klaikiai žaliai. Jūsų augalas atsigaus, bet jūs neturite daug laiko pipirams auginti. Kai lapai pašalinami, tai skatina augalą gaminti naujus lapus iš esamų pumpurų, esančių lapo tarpvietėje arba pažastyje.

Kuo virsta pomidorų raguolės?

Abu vikšrai virsta didelėmis kandimis, kurių sparnų ilgis siekia nuo 4 iki 6 colių, nuo rudos ir auksinės iki rožinės ir pilkos spalvos. Jie dažnai painiojami su mažais kolibriais, kai jie skraido dieną ir skraido sraigtasparniu, kad nektaruotų ant gėlių, todėl jie taip pat vadinami kolibriais arba vanagais.

Ar kavos tirščiai tinkami pomidorų augalams?

Kavos tirščiuose yra apie 2 % azoto, taip pat įvairus kiekis fosforo ir kalio, kurie yra labai svarbūs pomidorų augalų augimui.Įmaišę šiek tiek kavos tirščių į dirvą po pomidorų augalais, įvesite šių maistinių medžiagų, kurių reikia augalams klestėti.

Ar galite pabarstyti Epsom druskos aplink pomidorus?

Purškimo buteliuke paruoškite maždaug arbatinį šaukštelį Epsom druskų vienam litrui (ketvirčiui galono) vandens. Tiesiog kas dvi savaites sudrėkinkite pomidorų augalų lapiją, naudodami puikų purškimo nustatymą. Jis greitai įsigers į lapus. Venkite purkšti karštomis, saulėtomis dienomis arba kai lyja.

Kaip atrodo pomidorų kirminas?

Maži pomidorų raguočiai yra nuo geltonos iki baltos spalvos, be žymių. Dideli vikšrai turi aštuonis baltus V formos ženklus kiekvienoje pusėje. Pomidorų raguoklės turi juodą projekciją arba „ragą“ ant paskutinio pilvo segmento.

Ar galima valgyti pomidorus, kurių pažeista raguolė?

Pomidorų pažeidimai Skirtingai nuo kirminų, raguokliai neįkasa į pomidorus skylių. Vietoj to, šie vikšrai pažeidžia pomidoro išorę. Maitindamosi jie palieka didelius atvirus randus ant vaisių, dėl kurių pomidorai tampa nevalgomi.

Ar kavos tirščiai apsaugo voveres nuo pomidorų?

Taigi atsakyti į klausimą „ar kavos tirščiai atbaido voveres? atsakymas yra taip. Panaudoti kavos tirščiai gali padėti sumažinti voverių užkrėtimą arba visiškai neleisti voverėms patekti į vietą.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: