...

Kas sukelia pomidorų augalų šaknų puvinį?

Koks kitas žingsnis po sudygimo?
Iš kokios pomidorų veislės užauginama daugiausia pomidorų?
Kiek pomidorų išaugins vienas augalas?
Kada turėtumėte nuskinti pomidorų augalus?
Kiek laiko užtrunka pomidoras nuo žiedo iki vaisiaus?


Grybas Fusarium oxysporum f. sp. radicis-lycopersici yra fuzariozės vainiko ir šaknų puvinio priežastis. Grybelis klesti vėsioje temperatūroje (optimali 50–70 °F), žemo pH dirvožemyje ir prasto drenažo vietose, kurios gali užmirkti.

Kaip atrodo pomidorų augalo šaknų puvinys?

Patys išskirtiniai Phytophthora šaknų puvinio simptomai yra rudi visų dydžių šaknų pažeidimai. Virš pažeidimų esantis šaknų ksilemas dažnai pasidaro gelsvas arba rudas. Sunkiais atvejais beveik visos šaknys gali būti apjuostos arba supuvę. Virš žemės užkrėsti augalai lėtai auga ir karštu oru gali nuvyti arba mirti.

Ar pomidorų augalas gali atsigauti nuo šaknų puvinio?

Nustačius šaknų puvinį, turite nustatyti, ar augalą galima išsaugoti. Jei visa šaknų sistema jau tapo minkšta, gelbėti augalą jau per vėlu. Tačiau, jei yra sveikų, baltų, tvirtų šaknų, pabandykite sugrąžinti augalą į gerą sveikatą persodindami į šviežią dirvą su geru drenažu.

Ar šaknų puvinys gali išnykti savaime?

Be to, tai tikrai vienintelis jūsų smūgis – šaknų puvinio negalima atšaukti ir jis gali greitai plisti, todėl palikus jai išlikti dabartinėje irimo būsenoje, galiausiai sunaikins visas augalas.

Kas yra pomidorų šaknų puvinys?

Pomidorų šaknų puvinys yra grybelinė liga. Dėl to visas pomidorų augalas gali prarasti savo jėgą ir galiausiai mirti. Blogiausia ligos dalis yra ta, kad ji gali ilgai išbūti dirvoje, o grybai gali išgyventi ilgus metus be šeimininkų. Viena iš pagrindinių šios ligos priežasčių yra tinkamos drėkinimo sistemos trūkumas.

Kodėl miršta mano pomidorų augalų lapai?

Fusarium ir fitoftoros šaknų puvinys yra dažniausiai pasitaikančios pomidorų augalų puvinio ligos. Dėl fuzariumo infekcijų pomidorų augalo lapija pagelsta ir nuvysta kaip augalasmiršta. Paprastai pirmieji simptomai pasireiškia subrendę lapai.

Kodėl mano pomidorai nusvyra?

Puvinys patenka į šaknis, tačiau dėl to augalas negauna gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų, todėl pomidorų lapai nuvysta, prarandamas augalas ir galiausiai sumažėja vaisių derlius. Kamštinio šaknų puvinio požymiai yra pomidorų lapų vytimas, nukritimas ir ankstyvas lapų kritimas. Jei matote esančius, pažiūrėkite į šaknis.

Kas sukelia pomidorų žiedų puvinį?

Vietoj to, žiedų puvinys pomidoruose įvyksta, kai augalas negali pasisavinti kalcio, kuris jau yra dirvožemyje dėl per daug arba per mažai vandens, pvz., dėl sausros, smarkių kritulių ar netolygaus laistymo grafiko. Nenusiminkite. Daug sodininkų (taip pat ir aš) atsidūrė jūsų pozicijoje.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: