Kas skatina sėklų dygimą?

Kiek gylis yra per gilus pomidorams?
Kiek laiko užtrunka, kol pasirodys pomidorai?
Ar persodinant reikia pašalinti seną dirvą?
Ar pomidorams pakanka ryto saulės?
Ar pomidorus galima sodinti per giliai?


Bioaktyvūs giberelinai (GA) skatina daugelio augalų rūšių sėklų daigumą. Dviskilčiams, tokiems kaip pomidorai ir Arabidopsis, de novo GA biosintezė po sėklų įsisavinimo yra būtina daigumui. Šviesa yra esminis aplinkos ženklas, lemiantis kai kurių rūšių sėklų daigumą.

Kodėl pirmiausia reikia daiginti sėklas?

Sėklų daiginimas yra bene svarbiausias etapas, su kuriuo susidursite sodindami naują pasėlių partiją. Kai kurie augintojai mano, kad daigai turi didžiąją dalį svorio, tačiau prieš patekdami į daigus pirmiausia turite išdaiginti sėklas.

Kaip padidinti savo sėklų daigumą?

Venkite perlaistyti ir laikykite sėklas tinkamoje temperatūroje, kad padidintumėte gero daigumo tikimybę.

Kodėl sėkloms sudygti reikia vandens?

Vanduo būtinas fiziniams ir cheminiams procesams, vykstantiems dygstančiose sėklose. Įsigėrus vandeniui, sėklos lukštas tampa minkštas ir pralaidus vandeniui. Susidariusioje būsenoje sėklos apibūdinamos kaip mažai drėgnos ir santykinai metaboliškai neaktyvios.

Kokie yra sėklų daigumo elementai?

Kitas svarbus sėklų daigumo elementas yra vanduo, kuris suminkština apsauginį sėklos apvalkalą. Lygiai taip pat, kaip dėvime kailį, kad apsaugotume nuo stichijų, sėklos apvalkalas apsaugo jį nuo šalčio, parazitų, ligų ir traumų. Jei sėklą pamirkysite vandenyje, ji išsipučia ir suskyla, todėl sudygsta greičiau.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: