Kas skatina sėklų daigumą?

Kas skatina sėklų daigumą?

Ar pjaunate pomidorų augalus žiemai?
Ar pomidorai mėgsta tiesioginius saulės spindulius?
Ką darai su sėklų pakeliais?
Kaip gauti antrą pomidorų derlių?
Ar galite savo sode įdėti per daug kiaušinių lukštų?


Visoms sėkloms sudygti reikia vandens, deguonies ir tinkamos temperatūros. Kai kurioms sėkloms taip pat reikia tinkamos šviesos. Kai kurie geriau dygsta esant pilnai šviesai, o kitiems reikia tamsos, kad sudygtų. Kai sėkla yra veikiama tinkamomis sąlygomis, vanduo ir deguonis paimami per sėklos apvalkalą. Išorinis sėklos apvalkalas vadinamas sėklos apvalkalu. Sėklų lukštai padeda apsaugoti embrioną nuo sužeidimų ir taip pat nuo išsausėjimo. Sėklų lukštai gali būti ploni ir minkšti kaip pupelių arba stori ir kieti kaip saldžiavaisio skėrio ar kokoso sėklose.https://web.extension.illinois.edu › gpe › case3Great Plant Escape – Seed Structure – University of Illinois Extension.

Kaip dygsta sėklos?

Sėklos apvalkalui plyšus atsiranda radikalas ir susidaro pirminė šaknis. Sėkla pradeda sugerti požeminį vandenį. Atsiradus stiebeliui ir spygliuočiui, ūgliai pradeda augti aukštyn. Paskutiniame sėklų dygimo etape sėklų ląstelė tampa metaboliškai aktyvi, pailgėja ir dalijasi, kad išaugtų daigai.

Kokie veiksniai turi įtakos sėklų daigumui?

Sėklų daigumą veikiantys veiksniai yra drėgmė, temperatūra ir šviesa. Kad sėklos augtų, net jei subrendęs augalas prisitaiko prie sausų sąlygų, daigams reikia daug drėgmės. Sėklos pradeda dygti esant vandeniui.

Kaip vanduo skatina augalų daigumą?

Vanduo įsiskverbia į sėklos apvalkalą (testą) ir tiesiogiai suaktyvina daigumą, reaguodamas su endosperme esančiomis cheminėmis medžiagomis, arba palaipsniui nuplauna daigumą slopinančias chemines medžiagas, kurios blokuoja vandens patekimą į endospermą.

Ar sėklos dygsta, kai nėra dirvožemio?

Išvada: sėklos gali sudygti esant drėgmei, orui ir šviesai.tinkama temperatūra net ir nesant dirvožemio. Jei norite sužinoti daugiau apie sėklų daigumą, galite pakartoti tą patį eksperimentą, tačiau maišelį laikykite tamsioje vietoje, o ne šviesoje. Sėklų daigumo rūšys

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0