Kas seka pomidorus sėjomainoje?

Ar turėčiau pašalinti sėklų lapus?
Ar pomidorų augalai atauga kiekvienais metais?
Kaip apdulkinami kambariniai pomidorų augalai?
Ar pomidorai gali gauti per daug vandens?
Ar turėtumėte pašalinti geltonus lapus nuo pomidorų augalų?


Sėjomaina su pomidorais Pomidorai priklauso bulvių šeimai, todėl gali būti auginami kartu su bulvėmis. Trijų lovų, trejų metų sėjomainos sistemoje po jų gali sekti žirniai, morkos ir svogūnai, po kurių – lapiniai kopūstai ir brokoliai. Sėjomaina: kas turėtų būti po pomidorų?Pomidorų šeima ir kiti (Solanaceae šeima) Pomidorai Pipirai Baklažanai Bulvės Burokėliai Morkos Salierai ir…Pupų šeima (Leguminosae šeima) Žirniai Plačios (fava) pupelės prancūziškos (žaliosios) pupelės.Kopūstų šeimyna ir kiti (Brassica šeima) Brokoliai Briuselio kopūstai Kopūstai Calabrese (itališkas daigų…Daugiau …

Ką sodinate po pomidorų sėjomainos?

Ankštiniai augalai yra pirmasis sodininkų pasirinkimas po pomidorų. Šios šeimos augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Tai puikus pasėlis po pomidorų, nes ankštinių augalų šaknų sistema atkurs azotą jūsų dirvoje.

Kokias kultūras naudoti po pomidorų?

Lapinius žalumynus, tokius kaip špinatai ir sidabražolės, arba žalumynus, tokius kaip brokoliai, kopūstai ir žiediniai kopūstai, puikiai tinka auginti po pomidorų.

Kaip pakoreguoti dirvą po pomidorų?

Kompostas ir kompostuotas mėšlas puikiai papildo dirvą pomidorams ir daugeliui kitų augalų. Kompostas prideda pagrindinių maistinių medžiagų ir pagerina dirvožemio struktūrą. Kompostuotas mėšlas aprūpina maistinėmis medžiagomis visą sezoną. Kompostuotas mėšlas: tai užtikrina lėtą maistinių medžiagų išsiskyrimą auginimo sezono metu.

Su kuo jūs sukate pomidorus?

Bet koks ankštinis augalas yra geras derlius, kurį galima kaitalioti su pomidorais. Ankštiniai augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Šie augalai padės atkurti azotą dirvožemyje, kai sodinami po pomidorų. Taip pat galite planuoti 3, 4 ar 5 metų sėjomainos grafikądar labiau sumažinti ligos riziką.

Ar galiu sodinti agurkus po pomidorų?

Sodo ekspertai, įskaitant dr. Leonardą Githinji iš Virdžinijos valstijos universiteto, laiko agurkus suderinamus su pomidorais. Jų augimo įpročiai yra pakankamai panašūs, kad papildytų vienas kitą, taip pat ir jų priešiškumas (ir pomidorai, nei agurkai nemėgsta augti šalia bulvių).

Ką daryti nuėmus pomidorų derlių?

Nuskintus pomidorus reikia laikyti ant prekystalio arba lentynos, kad nebūtų tiesioginių saulės spindulių. Jei išplaunate juos nuėmę, prieš palikdami ant prekystalio būtinai išdžiovinkite. Pomidorai ant prekystalio paprastai laikosi 3–5 dienas. Juos taip pat galima laikyti šaldytuve, kad išsilaikytų šiek tiek ilgiau.

Ar galima pakartotinai panaudoti pomidorų augalų nešvarumus?

Vazonų dirvožemis, kuris buvo naudojamas pomidorams auginti, neturėtų būti naudojamas pomidorams auginti ateinančius dvejus metus. BET toje žemėje galima auginti gėles, krūmines pupeles, paprikas, salotų žalumynus – ką tik nori, jei tik ne tamatas.

Kodėl neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų?

Neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų, nes galimos bendros ligos, pvz., Agurkų mozaikos virusas ir Fitoftoros maras. Abi ligos greitai plinta iš vienos rūšies į kitą abiem būdais.

Ką darote su sena pomidorų žeme?

Paprastas būdas pakeisti pomidorų žemę – į kiekvieną kvadratinę pėdą senų pomidorų purvo įpilti kelias saujas komposto arba mėšlo. Didesniuose soduose galbūt norėsite paskaičiuoti, kiek mėšlo ar komposto reikia įdėti į akrą.

Ar galite sodinti paprikas ten, kur buvo pomidorai?

Tų pačių šeimų valgomieji augalai paprastai turi tokius pačius mitybos poreikius, taip pat panašias problemas, susijusias su kenkėjais ir ligomis. Dėl šios priežasties geriausia nesodinti pomidorų ar kitų nakvišųnariai toje pačioje lysvėje, kur auginote pipirus praėjusiais metais.

Ar galiu sodinti agurkus ten, kur buvo pomidorai?

Sodo ekspertai, įskaitant dr. Leonardą Githinji iš Virdžinijos valstijos universiteto, laiko agurkus suderinamus su pomidorais. Jų augimo įpročiai yra pakankamai panašūs, kad papildytų vienas kitą, taip pat ir jų priešiškumas (ir pomidorai, nei agurkai nemėgsta augti šalia bulvių).

Ar galiu sodinti braškes po pomidorų?

Galima sėkmingai auginti braškes ir pomidorus tame pačiame sode, tačiau dėl abipusio jautrumo tam tikroms ligoms šie augalai geriausiai auga esant tam tikram atstumui.

Ar galima sodinti paprikas prie pomidorų?

Nors galite auginti pipirų augalus šalia pomidorų, jie nėra geriausi pomidorų kompanioniniai augalai.

Ar reikia kasmet persodinti pomidorus?

Pomidorai yra vienmečiai augalai, kuriuos žudo šalnos. Kasmet juos reikia persodinti.

Ką darote su sena pomidorų žeme?

Paprastas būdas pakeisti pomidorų žemę – į kiekvieną kvadratinę pėdą senų pomidorų purvo įpilti kelias saujas komposto arba mėšlo. Didesniuose soduose galbūt norėsite paskaičiuoti, kiek mėšlo ar komposto reikia įdėti į akrą.

Kas atsitinka, kai šalia bulvių pasodinate pomidorus?

Trumpas atsakymas yra tas, kad bulvės ir pomidorai yra glaudžiai susiję. Jie yra iš tos pačios šeimos ir neturėtų būti sodinami vienas šalia kito. Jei jie bus pasodinti vienas šalia kito, jie konkuruos dėl maistinių medžiagų ir lems prastą derlių. Jie taip pat gali pritraukti panašius kenkėjus.

Kodėl neauginant pomidorų ir bulvių kartu?

Bulvės priklauso tai pačiai nakvišinių augalų šeimai, kaip ir pomidorai, paprika arba pipirai, todėl jie nėra tinkami bulvių sodinimo kompanionai. Jie varžysis dėl to patiesmaistinių medžiagų, jei sodinama greta. Be to, kenkėjai ir ligos taip pat lengvai pasklis tarp jų, todėl juos reikia laikyti gerai vienas nuo kito.

Ar galiu sodinti cukinijas prie pomidorų?

A: Taip, galite! Cukinijos yra vienas geriausių pomidorų kompanioninių augalų. Jie ne tik klesti tomis pačiomis augimo sąlygomis, bet ir milžiniški moliūgų lapai suteikia žemės dangą. Be to, cukinijos pritraukia naudingus vabzdžius, pvz., bites, kad padėtų jūsų sode esantiems pomidorams apdulkinti.

Ką sodinti su agurkais, kad neliktų vabzdžių?

Medetkos. Medetkos yra vienas iš populiariausių kompanioninių augalų, nes atbaido įvairius kenkėjus, įskaitant amarus – dažną agurkų lapų kenkėją.

Kas atsitiks, jei pasėlių nekeisite?

Jei nekeisite pasėlių, to lauko dirvožemis neišvengiamai pradės prarasti augalams augti reikalingas maistines medžiagas. To galite išvengti sėdami augalus, kurie padidina organinių medžiagų ir azoto kiekį dirvožemyje.

Ką sodinate po Peppers sėjomainos?

Kai nakvišų narys sunaudojo šias maistines medžiagas, idealiai tinka lengvai maitinantis šakniavaisiai. Galima auginti ir kitas augalų grupes, kad laikas tarp paprikų ir pomidorų dar pailgėtų. Tarp jų yra svogūnų ir česnakų grupė, taip pat Brassicaceae šeimos brokoliai, lapiniai kopūstai ir žiediniai kopūstai.

Ar turėtumėte keisti sėjomainą po pomidorų?

Šie augalai padės atkurti azotą dirvožemyje, kai sodinami po pomidorų. Taip pat galite planuoti 3, 4 ar 5 metų sėjomainos grafiką, kad dar labiau sumažintumėte ligų riziką. Žinoma, ankštiniai augalai nėra vienintelis derlius, kurį galite kaitalioti su pomidorais! Yra daug kitų kultūrų, kurias galite pasirinkti savo sėjomainos plane.

Koks yra sėjomainos principas?

Sėjomainos principas yrakiekvienais metais vis kitoje daržovių sklypo dalyje auginti konkrečias daržovių grupes. Tai padeda sumažinti specifinių augalų kenkėjų ir ligų problemų kaupimąsi ir organizuoja pasėlių grupes pagal jų auginimo poreikius. Tinka…

Kodėl pomidorai neauga toje pačioje vietoje?

Problema kyla dėl to, kad auga daug vienos pasėlių šeimos, todėl pasėlių rotacija vyksta netolygi. Daugeliu atvejų tai yra nakvišų šeima (pomidorai, paprikos, bulvės ir kt.). Naktivėlės yra linkusios į ligas ir kenkėjus, todėl jas reikia mažiausiai ketverius metus rotuoti skirtingoje dirvoje, kad jos sugrįžtų į tą pačią vietą.

Kas yra 5 metų sėjomainos planas?

5 metų sėjomainos planas yra panašus į anksčiau pateiktą 4 metų planą, išskyrus tai, kad juo jūsų sklypas pridedamas penkta neapsodinta dalis. Jei daržo dalis paliekama neapsodinta, dirvožemis gali „pailsėti“ papildomus metus, o pomidorų ligoms suteikiama daugiau laiko išnykti. Štai kaip atrodytų 5 metų sėjomainos planas:

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0