Kompostas ir kompostuotas mėšlas puikiai papildo dirvą pomidorams ir daugeliui kitų augalų. Kompostas prideda pagrindinių maistinių medžiagų ir pagerina dirvožemio struktūrą. Kompostuotas mėšlas aprūpina maistinėmis medžiagomis visą sezoną. Kompostuotas mėšlas: taip lėtai išsiskiria maistinės medžiagos per auginimo sezoną.
Ką daryti su dirvožemiu po pomidorų?
Bet koks ankštinis augalas yra geras derlius, kurį galima kaitalioti su pomidorais. Ankštiniai augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Šie augalai padės atkurti azotą dirvožemyje, kai sodinami po pomidorų. Taip pat galite planuoti 3, 4 arba 5 metų sėjomainos grafiką, kad dar labiau sumažintumėte ligų riziką.
Ar galima pakartotinai panaudoti dirvą po pomidorų auginimo?
A: Nenaudokite pomidorų vazonų dirvožemio, kad vėl augtumėte pomidorus mažiausiai 3 metus. Jie yra sunkūs tiekėjai, kurie iš dirvožemio ištraukia daug maistinių medžiagų. Be to, pomidorai yra linkę į ligas. Šios ligos dirvožemyje gali išlikti keletą metų.
Kaip paruošiate dirvą kitų metų pomidorams?
Norėdami paruošti sodą pomidorams, giliai į lysves įkaskite komposto arba mėšlo. Pavasarį taisydami dirvą naudokite seną arba kompostuotą mėšlą. Atlikite tai maždaug trijų pėdų skersmens ir dviejų pėdų gylio srityje, nepamiršdami, kad šaknys išaugs ir nusileis.
Ko negalima sodinti po pomidorų?
Po pomidorų, kai kurie augalai, kurių neturėtumėte suktis į savo sodą, yra brokoliai, kopūstai, kukurūzai ir bet kuris nakvišų šeimos augalas. Naktivinių šeimos augalai yra paprikos, baklažanai ir bulvės.
Ką jūs darote su žeme po pomidorų?
Bet koks ankštinis augalas yra geras derlius, kurį galima kaitalioti su pomidorais. Ankštiniai augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Šie augalai padės atkurti azotą dirvožemyje, kai jie bus pasodintipomidorai. Taip pat galite planuoti 3, 4 arba 5 metų sėjomainos grafiką, kad dar labiau sumažintumėte ligų riziką.
Ar pomidorai ardo dirvą?
Ar pomidorai ardo dirvą? Pomidorų augalai greitai išeikvoja dirvą maistinėmis medžiagomis, nes jiems jų reikia daug. Mes kalbame apie fosforą, kalį ir kalcį. Kaip matote, jie yra sunkūs tiekėjai.
Ar persodinant reikia pašalinti seną dirvą?
Pašalinkite maždaug trečdalį ar daugiau seno vazono mišinio, supančio augalo šaknis. Augdamas jūsų augalas pašalino kai kurias arba visas maistines medžiagas iš dabartinio mišinio, todėl norėsite duoti jam šviežio mišinio vazonams arba dirvožemio.
Ar galite pakartotinai panaudoti dirvą vazonams su šaknimis?
Taip, galite pakartotinai naudoti dirvą su šaknimis. Tačiau pabandykite pašalinti kuo daugiau. Ypač paliktos didesnės šaknys. Palikti kai kuriuos mažesnius neturėtų nieko pakenkti.
Ar galiu sodinti agurkus ten, kur buvo pomidorai?
Sodo ekspertai, įskaitant dr. Leonardą Githinji iš Virdžinijos valstijos universiteto, laiko agurkus suderinamus su pomidorais. Jų augimo įpročiai yra pakankamai panašūs, kad papildytų vienas kitą, taip pat ir jų priešiškumas (ir pomidorai, nei agurkai nemėgsta augti šalia bulvių).
Ką darote su dirvožemiu nuėmus derlių?
Padenkite dirvą rudu kompostuoto mėšlo, medžio drožlių ar lapų mulčiu, sako Bernau. Nicholsas sutinka: sodininkai dažnai mano, kad tai yra izoliacinė antklodė, bet iš tikrųjų tai yra žiemos švediškas stalas, skirtas gyvybei dirvoje.
Kas seka pomidorus sėjomainoje?
Ką sodinti po pomidorų? Išbandykite pupeles. Po pomidorų sodinami ankštiniai augalai, o paskui kryžmažiedžiai augalai, įskaitant žalumynus. Yra žinoma, kad ankštiniai augalai sulaiko azotą mazgeliuose, kurie susidaro ant jų šaknų ir taip į dirvą įneša azoto.
Ką jūs darote su dirvožemiu po topomidorai?
Bet koks ankštinis augalas yra geras derlius, kurį galima kaitalioti su pomidorais. Ankštiniai augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Šie augalai padės atkurti azotą dirvožemyje, kai sodinami po pomidorų. Taip pat galite planuoti 3, 4 arba 5 metų sėjomainos grafiką, kad dar labiau sumažintumėte ligų riziką.
Kas seka pomidorus sėjomainoje?
Ką sodinti po pomidorų? Išbandykite pupeles. Po pomidorų sodinami ankštiniai augalai, o paskui kryžmažiedžiai augalai, įskaitant žalumynus. Yra žinoma, kad ankštiniai augalai sulaiko azotą mazgeliuose, kurie susidaro ant jų šaknų ir taip į dirvą įneša azoto.
Ar turėčiau laistyti iškart po persodinimo?
Augalai gali atrodyti suvytę ir ištroškę, tačiau būkite atsargūs ir nelaistykite maždaug po savaitės po sodinimo į vazonus, kad įsitikintumėte, jog visos persodinimo metu pažeistos šaknys sugijo.
Kada neturėtumėte persodinti augalų?
„Laistykite augalus dieną ar dvi anksčiau, kad šaknys būtų gerai hidratuotos, kad išvengtumėte šaknų šoko“, – sakė ji. „Niekada nepersodinkite, jei augalas nuvyto dėl laistymo. Pirmiausia drėkinkite, tada persodinkite. Augalai augdami pasisavina daug maisto medžiagų, todėl jiems retkarčiais reikia šviežios žemės.
Kaip dažnai reikia keisti dirvą vazonuose?
Paprastai vazoninių augalų dirvožemis turėtų būti keičiamas kas 12–18 mėnesių. Yra keletas išimčių, kurios gali pakeisti šį laiką. Tai apima, jei perkeliate augalą į didesnį vazoną, nes jis peraugo dabartinį vazoną arba jei dirva tapo labai kieta.
Ar kasmet reikia keisti kompostą vazonuose?
Kai nebėra patogu jų kasmet persodinti į didesnį vazoną, reikėtų bent kas antrus metus persodinti į tą patį vazoną. Trečdalį esamo komposto ir šaknų pakeiskite šviežiu kompostu.
Kaip paversti sodo žemę?vazoninis dirvožemis?
Klasikinis dirvožemio mišinys: 1 dalis durpių samanų arba subrendusio komposto. 1 dalis sodo priemolio arba viršutinio dirvožemio sluoksnio. 1 dalis švaraus statybinio smėlio arba perlito.
Ar galite sodinti pomidorus per giliai?
Žinome, žinome. Tai prieštarauja viskam, ką girdėjote apie „nesodinkite per giliai, kitaip augalą nužudysite“. Pomidorai pažeidžia šią taisyklę, nes iš tikrųjų turi galimybę išdygti papildomų šaknų palei palaidotą stiebą.
Koks kompostas yra geriausias pomidorų augalams?
Naudokite geros kokybės kompostą, pvz., John Innes Nr. 2, kuris nesusitrauks ir nesulips ir leis vandeniui lengvai pasiekti augalų šaknis.
Kaip giliai įsišaknija pomidorų šaknys?
Idealus gylis būtų didesnis nei 2 pėdos (60 cm), nes paprastai pomidorų šaknys gali užaugti bet kur nuo 2 iki 3 pėdų, nors apie 2 pėdas dažniau pasitaiko.
Kaip pakoreguojate pomidorų augalų dirvožemio pH?
Geriausias būdas reguliuoti pomidorų augalų dirvožemio pH yra naudoti priedus, kurie atlieka dvigubą funkciją. Pridėkite pakeitimus, kurie pakeičia pH teisinga kryptimi, kartu pridedant maistinių medžiagų, kurių reikia jūsų dirvožemiui. Tiesiog nepamirškite, kad prieš ką nors įpildami į dirvą atlikite dirvožemio tyrimą.
Kaip paruošti dirvą pomidorams?
Pašildykite dirvą. Pirmasis žingsnis ruošiant sodo dirvą pomidorams yra sušildyti dirvą. Pomidorai gerai auga šiltoje dirvoje. Kai oro temperatūra pradės kilti, purvas dar šiek tiek sušils. Galite prisidėti prie atšilimo proceso, uždengę dirvą juodu plastiku, kad būtų lengviau sugerti saulės šilumą.
Kaip auginti pomidorus savo sodo lysvėje?
Galite pagerinti savo dirvožemio būklę atlikdami šiuos veiksmus: Atlikite dirvožemio testą, kad gerai pažintumėte savo dirvą. Pasodinkite savo sodo lysvę. Įveskite dirvožemį į pH diapazoną, kuris skatina pomidorų augimą.Įpilkite komposto ir trąšų, kad padidintumėte dirvožemio maistines medžiagas. Truputį mulčiuokite, kad dirva būtų graži ir šilta.
Kaip tręšiate pomidorų augalus?
Gerai sumaišykite kompostą ar maistines medžiagas su žeme, kad pomidorų augalų šaknys pradėtų juos įsisavinti vos pasodinus. Apverskite nešvarumus kastuvu, kad sujungtumėte maistines medžiagas, kompostą ir dirvą. Įmaišykite dirbtines trąšas, kad būtų paprastas būdas padidinti maistinių medžiagų kiekį.
KOMENTARAI