Vietoj to ieškokite gražiai pavėsyje esančios vietos, galbūt savo kiemo ar po medžiu, ir leiskite augalams keletą valandų kasdien pabūti gryname ore. Tada palaipsniui perkelkite juos į vietą, kurioje šiek tiek šviečia saulė, ir lėtai prailginkite laiką lauke, net palikite juos visą dieną. Įsitikinkite, kad kriauklėje arba kibire yra pakankamai vandens, kad apsemtų visą augalą. Tada į vandenį įpilkite šiek tiek indų ploviklio, bet ne per daug. Įpilkite tiek muilo, kad vandens paviršiuje pamatytumėte tik šiek tiek putų. Paruošę vandenį, įneškite augalus į vidų iš lauko.
Ar galima kambarinius augalus vasarą dėti lauke?
Svarbiausias žingsnis sodinant kambarinius augalus vasarą lauke – suteikti jiems šiek tiek šešėlio. Pirmą kartą išnešus augalus į lauką, per anksti patalpinus juos ryškioje saulėje, lapai gali nudegti.
Kiek laiko turėčiau palikti kambarinius augalus lauke?
Jie gali greitai užkrėsti likusius jūsų namuose esančius augalus. Jei nepaliksite augalų lauke ilgiau nei dieną ar dvi, tai neturėtų būti didelė problema. Saugokite savo kambarinius augalus, kad vaikai ar naminiai gyvūnai nepasiektų, kai jie yra lauke, ypač jei jų lapai gali būti dirginantys ar toksiški.
Kas atsitiks, jei kambarinį augalą pastatysite lauke?
Dauguma kambarinių augalų klesti lauko sąlygomis, nors švelnius atogrąžų augalus, tokius kaip kandžių orchidėjos ir afrikietiškos žibuoklės, geriausia laikyti patalpose. Lietus nuplaus susikaupusias dulkes, o padidėjęs šviesos intensyvumas skatina sveiką augimą.
Kad būtumėte saugūs, palaukite mėnesį po paskutinių šalnų ir net apsvarstykite galimybę sodinti kambarinius augalus lauke. Kai kurie patarimai sako, kad jūsų augalai bus gerai, kai nakties temperatūra nuolat viršys 55 laipsnius F.
Kaip dažnai reikia laistyti kambarinius augalus?
ĮApskritai, dauguma kambarinių augalų turėtų būti šeriami kas antrą laistymą vegetacijos sezono metu (pavasarį ir vasarą), o tai tikriausiai yra kas 10–14 dienų. Rudenį ir žiemą maitinkite kas ketvirtą laistymą, nes kambariniams augalams reikės mažiau maistinių medžiagų.
Kokią žemiausią temperatūrą kambariniai augalai gali toleruoti?
Dauguma kambarinių augalų yra atogrąžų ir renkasi 65–75 °F temperatūrą dieną ir apie 10 laipsnių vėsesnę naktį. Daugeliui augalų žemesnė nei 50 °F temperatūra gali sukelti problemų.
Ar turėčiau kambarinius augalus dėti lauke, kai lyja?
Retkarčiais turėtumėte įdėti savo kambarinius augalus į lietų. Didesnis deguonies kiekis lietaus vandenyje netgi gali padėti jūsų kambariniams augalams užmirkti. Tačiau būkite pasiruošę galimam vėjuotam orui ir žemesnei temperatūrai, kuri gali greitai įsiplieskus lietumi.
Kokia temperatūra galiu laikyti augalus lauke?
1 patarimas: palaukite, kol temperatūra sušils. Dažniausiai kambariniai augalai auga šiltoje atogrąžų ar sausringoje aplinkoje. Kad išvengtumėte galimos šalčio žalos ar dar blogiau, prieš perkeldami augalus palaukite, kol temperatūra lauke nuolat viršys 60–65 laipsnius Farenheito (15–18 laipsnių Celsijaus).
Ar galiu vasarą dėti savo pothos lauke?
Pothos gali gyventi lauke vasarą, jei temperatūra ilgą laiką neviršija 90 °F (32 °C). Kaip atogrąžų augalas, pothos gerai auga šiltu ir drėgnu oru. USDA 10–12 augalų atsparumo zonose esančios valstijos puikiai tinka, jei norite šiltuoju metų laiku išlaikyti savo pothos lauke.
Kodėl dėl lietaus vandens augalai auga geriau?
Tai tarsi lengvas trąšų įpurškimas kiekvieną kartą laistydamas. Lietus turi nitratų – svarbios makroelemento. Lietaus vandenyje yra nitratų – labiausiai biologiškai prieinamos azoto formos. Azotasyra viena iš trijų pagrindinių makroelementų, kurių augalai turi klestėti – būtini vešliai žalumynams vystytis.
Ar turėčiau nupjauti rudus augalo galiukus?
Kai pradėsite tvarkyti augalo lapų rudumą, jūsų augalas turėtų pradėti augti naujus, sveikus žalumynus. Kalbant apie lapus, kurių galiukai vis dar rudi, negyvas dalis galite nupjauti žirklėmis nepažeisdami augalo.
Kodėl kambarinių augalų galiukai tampa rudi?
Augalų galiukai gali paruduoti, kai juos veikia per daug trąšų ir dirvoje susikaupia per daug druskų. Kai taip nutinka vazoniniams augalams, galiukai paruduoja dėl būklės, vadinamos trąšų nudegimu arba galiukų nudegimu.
Ar laistyti kambarinius augalus iš viršaus ar iš apačios?
Laistymas iš viršaus taip pat gali paskatinti tam tikrus grybus ir kenkėjus, nes dirvožemio paviršius išlieka drėgnesnis, o apatinis metodas leidžia pirmiausia išdžiūti dirvožemio paviršiui.
Kokioje temperatūroje turėtumėte atnešti augalus naktį?
KADA ĮVESTI AUGALUS Į VIDUS. Paprastai švelnūs augalai turėtų būti atvežami, kai nakties temperatūra yra žemesnė nei 50–55 laipsnių F, net jei jie yra atsparūs jūsų zonai.
Ar vanduo iš čiaupo tinka augalams?
Dauguma vandens iš čiaupo turėtų tikti jūsų kambariniams augalams, nebent jis būtų suminkštintas, nes suminkštintame vandenyje yra druskų, kurios ilgainiui gali kauptis dirvožemyje ir sukelti problemų. Chloruotas vanduo taip pat yra saugus daugumai kambarinių augalų, bet jei turite filtravimo sistemą, tai daug geriau jūsų augalams.
Ar galima vazoninius augalus palikti lietui?
Dažniausiai gerai ir netgi pageidautina vazoninius augalus palikti lauke lyjant. Vanduo puikiai tinka augalams augti, o lietus jo tikrai suteikia daug. Kol jūsų vazonuose yra tinkamos drenažo angos, daugumalaikas palikti konteinerinius augalus lietuje nėra problema.
Kodėl lietus tinka kambariniams augalams?
Lietaus vanduo nuplauna visas dulkes ar šiukšles nuo kambarinio augalo lapų ir padeda išvalyti jų poras (Stomata). Tai labai pagerina jų gebėjimą įsisavinti CO2 ir maistines medžiagas fotosintezei ir skatina sveiką augalų augimą.
Kokią žemiausią temperatūrą kambariniai augalai gali toleruoti?
Dauguma kambarinių augalų yra atogrąžų ir renkasi 65–75 °F temperatūrą dieną ir apie 10 laipsnių vėsesnę naktį. Daugeliui augalų žemesnė nei 50 °F temperatūra gali sukelti problemų.
Ar galite perkelti kambarinius augalus į lauką?
Nors daugumai kambarinių augalų reikia pakankamai šviesos, jiems sunku prisitaikyti nuo vieno kraštutinumo prie kito, prieš tai nesiimant tinkamų veiksmų. Kad šis perkėlimas būtų sėkmingesnis ir kuo mažiau augalų patiriant streso, neturėtumėte statyti kambarinių augalų tiesioginiuose saulės spinduliuose lauke.
Kokioje temperatūroje turėtumėte atnešti augalus naktį?
KADA ĮVESTI AUGALUS Į VIDUS. Paprastai švelnūs augalai turėtų būti atvežami, kai nakties temperatūra yra žemesnė nei 50–55 laipsnių F, net jei jie yra atsparūs jūsų zonai.
Ar gyvatės augalas gali gyventi lauke?
Kadangi gyvatės augalas mėgsta visų tipų šviesą (ji mielai atlaikys visą saulę ir silpną apšvietimą), galite pasodinti jį savo verandoje pavėsyje arba prie baseino saulėje. Arba sodintuvėje su kitu aukštu atogrąžų gražuoliu, rojaus paukščiu, kaip aukščiau.
Ar turėčiau atsinešti lauko augalus į patalpas?
Kai nuspręsite, kurie augalai bus pjaunami, skirkite lauko augalams laiko priprasti prie kambarinių augalų. Įneškite juos į patalpą, kol langai dar atidaryti, o temperatūra viduje yra maždaug tokia pati kaip lauke.
Kaip sekasinešti augalus į patalpą per šalčius?
Įneškite juos į patalpą, kol langai dar atidaryti, o temperatūra viduje yra maždaug tokia pati kaip lauke. Jie lengviau prisitaikys prie temperatūros ir drėgmės pokyčio, jei pokyčiai bus laipsniški, o ne lauks, kol tikimasi šalnų, o tada neša augalus į sausus, šildomus namus.
Ar galite žiemoti lauko augalus perkelti į patalpas?
Nors vilioja visus lauko augalus perkelti žiemai į patalpas, tai taip pat nepraktiška. Prieš priimdami sprendimą, kuriuos augalus perkelti į patalpas, peržiūrėkite šį kontrolinį sąrašą ir perkelkite augalus, kurie atitinka šiuos kriterijus: Laikykite tik sveikus augalus.
Kaip išsirinkti tinkamus kambarinius augalus savo sodui?
Suteikite pirmenybę mėgstamiems augalams. Spręsdami, kokius augalus neštis į patalpas sezonui (darant prielaidą, kad turite ribotą erdvę), pirmenybę teikite visoms veislėms, į kurias jau investavote daug laiko ir energijos, pavyzdžiui, paparčiams, kuriuos glostote jau daugelį metų, viskam, ką tik turite. išmokau tapti standartiniu ir sentimentaliu favoritu.
KOMENTARAI