Šviesdėžės, šilumos kabeliai ir radiatoriai yra gera alternatyva sodinukų šildymo kilimėliams. Yra keletas būdų, kaip elektrinius šilumos kilimėlius galite pakeisti kitais būdais, kaip namuose daiginti sodinukus. Visi šie metodai atitinka jūsų vidutinio sodininko biudžeto ribas ir gali būti lengvai naudojami. Kad kompensuotumėte sodinukų šilumos kilimėlio trūkumą, suplanuokite sodinukų padėklą patalpoje, kurioje temperatūra svyruoja nuo 65 iki 75 laipsnių. Farenheito. Tada padėkite dėklą toje vietoje, kurioje būtų nuolat ir švelni šiluma, pvz., šaldytuvo arba nešiojamojo šaldiklio viršuje (jei jis stabilus).
Kaip išlaikyti sodinukus šiltai?
Sudėkite savo sodinukus į uždarą vietą, pvz., augalų namelį arba šaltą rėmą. Dabar pripildykite galono dydžio butelius karštu vandeniu ir įdėkite juos į šaltą rėmą su savo sodinukais. Palikite aplink buteliuką pakankamai vietos, kad išeitų šiluma ir neperkaistų šalia esantys sodinukai. Sandariai uždarykite dureles arba dangtį.
Kaip daiginti sėklas be šildymo padėklo?
Pirštų galiukais arba pieštuko gale esančiu trintuku padarykite negiliai įdubimą dirvoje. Pabarstykite keletą sėklų tokiu gyliu, koks rekomenduojamas ant sėklų pakelio, o tada sėklas užberkite daugiau žemės. Laistykite, kol dirva bus visiškai drėgna, tada uždenkite dėklą skaidria plastikine plėvele, kad viduje sulaikytumėte drėgmę.
Ar man tikrai reikia šilumos kilimėlio sodinukams?
Bet ar jie tikrai reikalingi? Ne. Esant pagrįstoms augimo sąlygoms, dauguma sėklų sudygs, galbūt lėčiau arba nereguliariai, nei naudojant šilumos kilimėlį, bet vis tiek sudygs beveik visos sėklos. Taigi, griežtai kalbant, ne, jie nėra būtini.
Kaip daiginti sėklas be šildymo padėklo?
Padarykite seklumąįdubimas dirvoje pirštų galiukais arba trintuku pieštuko gale. Pabarstykite keletą sėklų tokiu gyliu, koks rekomenduojamas ant sėklų pakelio, o tada sėklas užberkite daugiau žemės. Laistykite, kol dirva bus visiškai drėgna, tada uždenkite dėklą skaidria plastikine plėvele, kad viduje sulaikytumėte drėgmę.
Ką galiu naudoti vietoj šildomo kilimėlio sėkloms?
Apšvietimo dėžės, šilumos kabeliai ir radiatoriai yra gera alternatyva sodinukų šildymo kilimėliams. Yra keletas būdų, kaip elektrinius šilumos kilimėlius galite pakeisti kitais būdais, kaip namuose daiginti sodinukus. Visi šie metodai neviršija jūsų vidutinio sodininko biudžeto ir gali būti lengvai naudojami.
Kaip išlaikyti sodinukus šiltai šaltame name?
Uždenkite savo augalus. Seni paklodės ir antklodės puikiai veikia. Ankstyvą vakarą prieš prasidedant tikram šalčiui uždenkite juos ant jautrių augalų. Pašalinkite juos kiekvieną dieną, kai temperatūra pakyla. Kai kuriais atvejais gali prireikti aplink augalą pastatyti konstrukciją, kad danga nepažeistų stiebų.
Kaip dažnai turėčiau laistyti sodinukus?
Daigus reikia laistyti kartą per dieną arba kas antrą dieną, priklausomai nuo to, kiek saulės ir šilumos jie gauna. Atminkite, kad sodinukų šaknys yra gana arti paviršiaus ir auga nedideliame kiekyje terpės, todėl jų nereikia giliai mirkyti, kaip tai daro didesniems augalams.
Kokia temperatūra yra sodinukų kilimėlis?
Skirtingai nuo įprastų kaitinimo pagalvėlių, naudojamų skaudamiems raumenims nuraminti, sodinukų šilumos kilimėliai neįkaista. Dauguma šilumos pagalvėlių palaikys temperatūrą nuo 75 iki 85 laipsnių pagal Farenheitą, nors kai kurios gali palaikyti maždaug 90 laipsnių pagal Farenheitą.
Ar augančios lemputės sušildo augalus?
Mažiau suvartojamos energijos reiškia mažiau šilumos; tam tikram auginimo plotui LED lemputės užgesmažiau šilumos nei bet kuri lygiavertė dirbtinė šviesa. Mūsų Phyto-Genesis Spectrum® sudėtyje yra mažiau žalios ir geltonos šviesos, kuri sušildo augalų lapus, nes jie negali efektyviai panaudoti šių spalvų.
Ar sėkloms sudygti reikia šviesos?
Kai kurioms sėkloms nereikia šviesos, kad prasiskverbtų pro sėklų apvalkalus ir sudygtų. Dauguma sėklų geriausiai dygsta su kontroliuojamu UV spindulių kiekiu, tačiau yra sėklų, kurios dygsta be šviesos. Be to, yra augalų, kuriems pakanka šviesos labai pavėsingose sodo vietose ar net tamsoje.
Kaip daiginti sėklas be šildymo padėklo?
Pirštų galiukais arba pieštuko gale esančiu trintuku padarykite negiliai įdubimą dirvoje. Pabarstykite keletą sėklų tokiu gyliu, koks rekomenduojamas ant sėklų pakelio, o tada sėklas užberkite daugiau žemės. Laistykite, kol dirva bus visiškai drėgna, tada uždenkite dėklą skaidria plastikine plėvele, kad viduje sulaikytumėte drėgmę.
Ką galiu naudoti, jei neturiu šilumos padėklo?
Paimkite seną švarią kojinę ir tris ketvirtadalius pripildykite nevirtų ryžių, kukurūzų miežių ar avižinių dribsnių. Užriškite arba užsiūkite ir pašildykite mikrobangų krosnelėje 1–2 minutes. Kad išvengtumėte nudegimų, prieš uždėdami jį ant pažeistos vietos, visada išbandykite šildomą pagalvėlę rankos vidinėje pusėje.
Ar mano sodinukai per šalti?
Ar turėčiau migloti savo sodinukus?
Galite purkšti paviršių kasdien arba naudoti drėgmės kupolą – bet kuriuo atveju tinka. Kai pamatysite išdygstančius daigus, sumažinkite rūko kiekį – galite pastebėti netolygų dygimą, todėl rūko iš viršaus dar kelias dienas, kol sudygs dauguma sėklų.
Kada turėčiau nuimti dangtį nuo sodinukų?
Kai tik pamatysite pirmąjį mažytį daigelį, nuimkite dangtelį. Tai leidžia orui cirkuliuoti aplink sodinukus, sumažinant ligasproblemų. Laikykite žibintus 4–6 colių atstumu virš sodinukų.
Kiek laiko daigai turi likti dėkluose?
Pavasarį, prieš persodinant sodinukus į sodo lysves, gali būti naudinga 1–2 savaites „sukietinti“ sodinukus padėkluose lauke.
Kiek šilta turi būti žemė, kad sėklos sudygtų?
Dauguma sėklų sudygsta, kai dirvos temperatūra yra tarp 68 (iki 86 F. Kai sudygsta, optimali šių daigų augimo temperatūra yra apie 10 F vėsesnė už optimalią daigumo temperatūrą. Dygtoms sėkloms labai svarbi drėgmė. 09.02. 1996
Kaip šildyti sodinukų padėklą?
Kažkiek apatinės šilumos galite tiekti tiesiog padėję sėklą ant šaldytuvo, televizoriaus ar kitos šiltos vietos. 40 vatų kaitrinė lemputė, esanti tiesiai po metaline lentyna, yra geras šilumos šaltinis ant lentynos pastatytiems vazonams. nuo galimų drėgnų vietų ir palikite daug vietos aplink lemputę.
Kaip toli turėtų augti šviesa nuo sodinukų?
Skirtingiems augalams reikia skirtingo šviesos intensyvumo, tačiau daugumai sodui auginamų sodinukų žydėti reikės didesnio intensyvumo šviesos. Paprastai lapai turi būti maždaug 2–4 colių atstumu nuo šviesos šaltinio (darant prielaidą, kad naudojama fluorescencinė lemputė – žr. toliau).
Kuo skiriasi šilumos lempa ir auginimo lempa?
Šilumos kilimėliai ir auginimo lemputės dažniausiai naudojami kartu dauginimo tikslais, o auginimo lemputės dažnai naudojamos atskirai, kad kambariniai augalai būtų sveiki patalpose, kuriose nėra pakankamai natūralios šviesos.
Kokiu atstumu LED auginimo lemputės turi būti nuo augalų?
Perkaitimas arba nepakankamas apšvietimas gali atsirasti dėl to, kad yra per daug arba nepakankamai šviestuvų, bet taip pat gali atsirasti dėl to, kad žibintai yra per arti arba per toli nuo augalų. Universalaus nėraatstumo nustatymo taisyklė, tačiau rekomenduojama, kad šviesos diodai būtų 12–18 colių atstumu nuo augalų.
Ar man reikia sodinukų šilumos kilimėlio?
Vidutinė namų temperatūra yra tinkama daugumos sėklų be sodinukų šildymo kilimėlio diapazonui. Nešildomas rūsys yra vėsesnis, o jei naudojamas kilimėlis, mažai tikėtina, kad jis pasieks aukščiausią daigumo intervalo galą, o tai paneigia termostato vertę. Realybė tokia, kad termostatas nėra būtinas, nes sėklos nėra tokios įkyrios.
Kaip apsaugoti sodinukus nuo perkaitimo?
Apskritai, daigus reikia nukelti nuo karščio ir iškart po to, kai jie sudygsta, padėkite juos ryškioje šviesoje. Tačiau jei patalpoje vėsu, apsvarstykite galimybę sodinukus laikyti ant šiltų kilimėlių, kol sušils oro temperatūra. Galite šiek tiek pakelti talpyklas, kad jos neperkaistų, kaip pasiūlyta aukščiau. Kasdien tikrinkite dirvožemio drėgmę.
Kada pašalinti sodinukus nuo šilumos kilimėlio?
Šilumos kilimėlis yra viena iš technologijų, padedančių auginti augalus net ir žiemą. Tačiau geriausia tinkamai naudoti kilimėlį, kad nepakenktumėte savo sodinukams. Taigi, kada pašalinti sodinukus nuo šilumos kilimėlio? Šildymo kilimėlį turėtumėte laikyti tik apie 24 valandas. Per tą laiką sėklų dauginimo procesas bus baigtas.
Kaip naudoti šilumos kilimėlį dirvožemiui sušildyti?
Padėkite šilumos kilimėlį po sėklų pradėjimo plokščiais, ląstelėmis ar net atskirais vazonais. Būkite kantrūs, nes gali prireikti poros dienų, kol kilimėlis sušildys dirvą, ypač esant giliems ar dideliems vazonams. Kasdien tikrinkite dirvožemį dirvožemio termometru. Netgi šilumos kilimėlius su termostatais reikėtų retkarčiais tikrinti, kad termostatai būtų tikslūs.
KOMENTARAI