Paprastai vazoninių augalų dirvožemis turėtų būti keičiamas kas 12–18 mėnesių. Yra keletas išimčių, kurios gali pakeisti šį laiką. Tai apima, jei perkeliate augalą į didesnį vazoną, nes jis išaugo dabartinį vazoną arba jei dirva tapo labai kieta.
Kaip dažnai reikėtų keisti dirvą vazoniniuose augaluose?
Paprastai naudinga augalams persodinti kas 12–18 mėnesių, atsižvelgiant į tai, kaip aktyviai jie auga. Kai kurie lėti augintojai, pavyzdžiui, kaktusai, tą patį vazoną gali vadinti namais metų metus, tačiau jiems tereikia papildyti dirvą.
Ar man reikia kasmet keisti dirvą vazonams?
Vazono dirvožemio kasmet keisti nereikia. Tačiau dirvožemį reikia pataisyti, kad nešvarumai gerai nutekėtų ir dirvožemyje būtų pakankamai maistinių medžiagų. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip kiekvienais metais pakartotinai panaudoti dirvą vazonams. Sena vazoninė žemė dažnai gali suspausti ir susitraukti nuo konteinerio šonų.
Kiek laiko išsilaiko vazoninė žemė?
Kiek ilgai galite laikyti vazonų dirvą? Atidaryti maišai naujos vazoninės žemės gali išlaikyti kokybę maždaug 6–12 mėnesių. Neatidarytą ir nepanaudotą dirvą vazonams galite laikyti maždaug metus ar dvejus, kol suges. Paprastai vazoninė žemė ilgiau išsilaiko, kai laikoma sausoje ir vėsioje talpykloje.
Ar man reikia pakeisti vazono žemę?
Paprastai gerai pakartotinai naudoti vazoninę žemę, jei tai, ką joje auginate, buvo sveika. Jei savo augaluose pastebėjote kenkėjų ar ligų, geriausia mišinį sterilizuoti, kad neužkrėstumėte kitų metų augalų. Pirmiausia iš senos vazoninės žemės pašalinkite visas šaknis, grubus, lapus ir kitas šiukšles.
Ar persodinant reikia pašalinti seną dirvą?
Pašalinus seną dirvą nuo šaknų galima užtikrinti, kad augalas nepatirs persodinimo šoko. Seno dirvožemio pašalinimas iššaknys persodinant pašalins aplink šaknis susikaupusias druskas ir užtikrins, kad šaknys būtų apsuptos naujo dirvožemio, kuriame bus daug mineralų ir maistinių medžiagų.
Kaip laikyti dirvą vazonams atidarius maišelį?
Sulenktą maišelį pritvirtinkite keliais skalbinių kaiščiais, kad laikytųsi. Padėkite maišelį vėsioje, tamsioje, sausoje vietoje, kuri nepritrauktų kenkėjų. Taip laikoma vazoninė žemė bus tinkama 2–6 mėnesius. Jei yra pavojus, kad prie maišelio gali patekti graužikai ar naminiai gyvūnai, įdėkite jį į plastikinį krepšį, kad pritvirtintumėte.
Ar galite kasmet pakartotinai panaudoti dirvą vazonams?
Sugalvoję tvarkymą, galite pakartotinai panaudoti vazonų žemę kitų metų konteineriuose arba panaudoti ją kitoms sodo problemoms spręsti. Pirmiausia leiskite panaudotai vazonų žemei išdžiūti vazonuose arba supiltą į karutį arba ant brezento.
Ar galite pakartotinai panaudoti „Miracle Gro“ vazonų žemę?
Dideliems lauko sodinukams ir konteineriams reikia daug vazonų mišinio, ir taip, tą patį mišinį galima pakartotinai naudoti kasmet. Pradėkite nuo geros kokybės mišinio, pvz., Miracle-Gro Potting Mix arba vietinių sodo centrų rekomenduojamo mišinio.
Ar „Miracle Grow“ vazoninio dirvožemio galiojimo laikas baigiasi?
5
Ar vazoninė žemė nepelija?
Drėgnas vazonų dirvožemis ir prastas drenažas sukelia pelėsinį dirvožemį ir gali atsirasti problemų. Prastas drenažas. Kai vazono dirvožemis ilgą laiką išlieka šlapias, augalas pradeda mirti ir gali atsirasti pelėsis. Pūvančios šaknys, stiebai ir lapai yra pelėsių sporų dauginimosi terpė.
Ar galima palikti vazono žemę lauke?
Visiškai saugu vazonų žemę laikyti laukežiema. Šalta temperatūra nepakenks dirvožemiui, tačiau atšiaurus oras gali sugadinti maišą. Įplyšę plastiko įtrūkimai ar įtrūkimai patenka į vabzdžius ar vandenį ir palieka netvarkingas nešvarumų krūvas. Geriausias sprendimas yra perkelti dirvą vazonams į didelę dėžę su dangčiu.
Ar galite pakartotinai panaudoti „Miracle Gro“ vazonų žemę?
Dideliems lauko sodinukams ir konteineriams reikia daug vazonų mišinio, ir taip, tą patį mišinį galima pakartotinai naudoti kasmet. Pradėkite nuo geros kokybės mišinio, pvz., Miracle-Gro Potting Mix arba vietinių sodo centrų rekomenduojamo mišinio.
Ar man reikia dėti trąšų į vazonų mišinį?
Taigi, ar vazoninei žemei reikia trąšų? Taip, augalams augti reikia trijų makroelementų – azoto, fosforo ir kalio (N-P-K). Nesvarbu, ar vazoninė žemė yra naminė, ar pirkta iš parduotuvės, beveik visada sezono metu į ją reikės įberti tam tikros rūšies trąšų.
Kas yra vazonų mišinys ir dirvožemis vazonams?
Vazoninis dirvožemis yra bet kokia sodo terpė, sudaryta iš nešvarumų. Tai gali būti visiškai purvas arba sumaišytas su kitomis medžiagomis, kuriose nėra dirvožemio. Paprastai jis naudojamas žemoms vietoms užpildyti paaukštintoje lysvėje. Vazonų mišinys yra sodo terpė be dirvožemio.
Ar „Miracle Grow“ yra gera dirva?
Vario sulfatas taip pat yra baktericidas, todėl jis yra neįtikėtinai žalingas dirvožemio gyvybei. Visiškai reikėtų vengti visko, kas pažymėta „Miracle-Gro“ etikete: maišuose supakuotos vazoninės žemės ir sodo žemės, „Shake n Feed“, tų mėlynų dalykų ir taip, net vadinamųjų „ekologiškų“ Miracle-Gro produktų reikėtų visiškai vengti.
Ar turėčiau pridėti trąšų į Miracle Grow vazoninę žemę?
Jums nereikia dėti trąšų į Miracle-Gro Potting Mix, nes jame yra sintetinių trąšų su keliomis maistinėmis medžiagomis, kurios nuolat maitins jūsų augalus. Trąšos veikiageriausiai tinka dirvožemyje, kur jie gali sąveikauti su kitais komponentais, tokiais kaip mineralai ir kirminai, kad susidarytų maistinės medžiagos.
Kaip laikyti dirvą, kad ji nesupelytų?
Geriausias būdas laikyti vazonų žemę yra nedelsiant sudėti į tvirtą, sukraunamą indą su dangčiu, kuris patikimai užsifiksuoja, bet nėra sandarus. Nedelsiant reiškia, kai tik grįšite namo ir prieš užpildydami konteinerį žemėmis.
Ar galite palikti dirvą vazonuose per žiemą?
Žiemą vazonuose galima laikyti žemę, jei ji yra sausa ir vazonas išgyvens atšiaurų sezoną. Nesvarbu, ar jis kilęs iš vienmečio augalo, ar dirvoje vis dar yra daugiametis augalas; tai vis dar gyvybinga.
Ar galite viduje laikyti dirvą vazonams?
Galbūt nepersistengsite, kad apsaugotumėte savo sodo dirvą lauke, tačiau tinkamas laikymas patalpoje padeda išlaikyti maistines medžiagas vazonų dirvoje ir išvengti problemų su dirvožemiu. Jei jis yra veikiamas drėgmės, kol jis yra dirvožemio saugojimo maišuose, gali atsirasti pelėsis, kuris gali pakenkti jūsų augalams, kai kitą kartą naudosite žemę.
Ar galiu naudoti seną maišą su vazonais?
Jei jūsų vazoninė žemė nuo praėjusių metų sėdėjo jūsų pastogėje atidarytame maišelyje ir ji sušlapo, išmeskite ją. Jei jis kažkaip išliko sausas, jis turėtų būti tinkamas naudoti.
Kur laikote seną dirvą vazonams?
Laikykite vazoninį žemės kubilą gražioje sausoje vietoje, pavyzdžiui, rūsyje, garaže ar sodo namelyje. Man patinka laikyti savo rūsyje, kad jis visada būtų po ranka (ir neužšaltų, kai man to reikia). Malonu būti pasiruošus žiemos vidurio sėklų pradžiai arba patalpų sodo projektams.
Kaip dažnai turėtumėte keisti dirvą savo sode?
Su kai kuriais greitai augančiais augalais dirvą gali tekti pakeisti per metus. Tačiau lėtai augantiems augalams gali tekti keistidirvožemis kelerius metus.
Kada laikas pakeisti dirvą vazonams?
Štai veiksnius, į kuriuos reikia atsižvelgti. Kada laikas visiškai pakeisti vazonų žemę? Kartais vien gaivinančio vazonų mišinio neužtenka ir seną vazonų mišinį reikia pakeisti šviežiu mišiniu. Apsvarstykite šiuos dalykus: ar jūsų augalai sveiki?
Kaip žinoti, kada reikia keisti dirvą vazonuose?
Kasmet turėtumėte patikrinti vazono dirvožemio būklę. Jei laistote augalus, o vanduo tiesiog teka per dirvą, vadinasi, reikia keisti dirvą. Jei auginate augalus vazonuose, o jų lapai pagelsta, tai gali būti ženklas pakeisti dirvą.
Ar galite pakartotinai panaudoti dirvą vazonams?
Pakartotinai panaudotam vazoniniam dirvožemiui gali trūkti visko, ko reikia augalams klestėti. Taip pat gali išsivystyti kenksmingos bakterijos, kurias galima pašalinti tik sterilizuojant dirvą. Tolygiai paskleiskite žemę ant plastikinio paviršiaus (pavyzdžiui, brezento) ir keletą dienų palaikykite saulėje. Tai turėtų pašalinti visas jame esančias bakterijas.
KOMENTARAI