Jei jūsų sode yra daug vietos arba jei remiate augalus pomidorų kopėčiomis ar kuoliukais, geriausia nugenėti pomidorus iki vieno ar dviejų pagrindinių stiebų. Norėdami tai padaryti, išimkite visus čiulptukus. Priešingu atveju, čiulptukai išaugs į papildomus stiebus ir sukurs platų, krūminį augalą. Vienas iš būdų, kaip genėti siurblys, išskyrus paprastą genėjimą, yra nugnybti juos ties galiukais, o ne prie ūglio pagrindo. Palikdami kelis lapus, leidžiate augalui pagaminti daugiau energijos nokstantiems pomidorams, be to, suteikiate šešėlį bręstntiems vaisiams. Šis metodas vadinamas „Misūrio genėjimu“.
Ar turėčiau kirpti apatines pomidorų augalo šakas?
Jei planuojate pomidorų augalus sodinti giliai (pomidorai gali suformuoti šaknis išilgai stiebo, jei jis yra užkastas), tuomet turėtumėte pašalinti lapus. Tačiau tai nėra kritiška. Jei lapai bus užkasti, jie nespės fotosintezuoti, todėl augalui iš jų nebus jokios naudos.
Kiek pomidorų augalo galite genėti?
Vienu metu pašalinus daugiau nei trečdalį žalumynų galima daugiau nei sudeginti vaisius; dėl to augalas gali žūti. Vietoj to, kai baigs dėti vaisius, juos lengvai genėkite, kad augalai būtų mažesni ir paskatintų jų augimą, o tai paskatins daugiau žydėjimo ir derliaus.
Kiek pomidorų augalo galite genėti?
Vienu metu pašalinus daugiau nei trečdalį žalumynų galima daugiau nei sudeginti vaisius; dėl to augalas gali žūti. Vietoj to, kai baigs dėti vaisius, juos lengvai genėkite, kad augalai būtų mažesni ir paskatintų jų augimą, o tai paskatins daugiau žydėjimo ir derliaus.
Ar lapų pašalinimas padeda pomidorams sunokti?
Apatinių lapų pašalinimas Pomidorų augalo apatiniai vaisiai bus pirmi; Kai jis bus paimtas, energija bus nukreipta įkitos santvaros, todėl prasminga viską paspartinti. Lapus, kurie šešėliuoja apatines santvaras, geriausia pašalinti, kad šviesa patektų į bręstančius vaisius.
Kokiu paros laiku geriausia genėti pomidorų augalus?
Geriausias metas genėti pomidorų augalus yra anksti ryte, sausą dieną. Tai leis švariai užgyti nuo genėjimo atsiradusioms žaizdoms ir sumažins tikimybę, kad augalas bus užkrėstas ligomis.
Kas nutiks, jei nenugenėsiu pomidorų augalų?
2 Negenėti šie čiulptukai ilgainiui išaugs į pilno dydžio šakas, pridedant daug žalumynų ir, galiausiai, kelių vaisių. Taip pat atsiras pomidorų augalas, kuris greitai išaugs sode.
Ar turėčiau nukirpti pomidorų augalų viršūnes?
Norėdami paspartinti nokimą sezono pabaigoje, nuimkite kiekvieno pagrindinio stiebo augantį galiuką likus maždaug keturioms savaitėms iki pirmųjų numatomų rudens šalnų. Dėl šio tipo genėjimo augalas nustoja žydėti ir dėti naujus vaisius, o visas cukrus nukreipiamas į likusius vaisius.
Ar turėčiau nulupti visus lapus nuo pomidorų augalų?
Kas savaitę pašalinkite apatinius pomidorų augalų lapus, pataria Monty, ir galite tęsti tol, kol nebeliks lapų. Taip nuėmus lapus augančius vaisius pasiekia ir šviesa, ir oras. Jie gaus daugiau saulės, aiškina Monty, o ligų riziką sumažina papildoma ventiliacija.
Kiek lapų turėčiau pašalinti iš pomidorų augalų?
Augalai čia niekada neauga, todėl nebūtina šalinti apatinių lapų, kad derlius būtų kuo didesnis. Šiltame klimate, kur didžiąją metų dalį galite auginti pomidorus lauke, gali būti naudinga pašalinti apatinius lapus, kai jau turite 18 lapų, bet tai priklauso nuo to, kaip arti vienas kito.augalas.
Kada turėčiau pašalinti apatinius pomidorų augalų lapus?
ATSAKYMAS: kai jūsų pomidorų augalai pasieks 12–18 colių aukščio, galite pastebėti, kad kai kurie lapai miršta arba pagelsta. Puiku pašalinti tuos lapus, kol jie yra žemiau pirmojo pomidorų augalo žiedo.
Kiek stiebų turi turėti pomidorų augalas?
Neapibrėžtieji pomidorai gali turėti nuo vieno iki keturių stiebų. Kuo mažiau stiebų, tuo mažiau, bet didesnių vaisių ir tuo mažiau vietos augalui reikia sode. Jei augalas yra daugiastiebis, leiskite antram stiebui išaugti iš pirmojo mazgo virš pirmojo vaisiaus.
Kiek pomidorų augalo galite genėti?
Vienu metu pašalinus daugiau nei trečdalį žalumynų galima daugiau nei sudeginti vaisius; dėl to augalas gali žūti. Vietoj to, kai baigs dėti vaisius, juos lengvai genėkite, kad augalai būtų mažesni ir paskatintų jų augimą, o tai paskatins daugiau žydėjimo ir derliaus.
Kokie pomidorų augalų perlaistymo požymiai?
Perlaistytų augalų stiebai ir lapai gali nuvyti arba pageltę, lapuose gali atsirasti iškilimų ir pūslių arba jie gali visiškai nukristi, jei augalai ir toliau gaus per daug vandens. Kitas būdas atskirti perlaistytus augalus nuo perlaistytų augalų, kai atvejis pakankamai rimtas, yra patikrinti šaknis.
Ar turėčiau nugnybti pomidorų lapus?
Pomidorų išgnybimas yra esminė pomidorų augalų priežiūros dalis. Taip yra todėl, kad pomidorų augalas yra natūraliai krūminis augalas, ir jei leisite jam augti taip, kaip nori, jis visą savo dėmesį skirs lapijos auginimui vaisių sąskaita.
Kaip padidinti pomidorų vaisių dydį?
Palaikius 3 lapų ploto indeksą, vaisiai augs maksimaliai. Rankinis pomidorų retinimas santvaros gale užtikrina daugiauvienodo dydžio, didesni vaisiai. Augimo reguliatorių, pvz., auksinų, naudojimas prie anttezės gali paskatinti vaisių sėkmę ir padidinti vaisių dydį, ypač esant prastam apšvietimui ir žemai temperatūrai.
Ar turėtumėte nugnybti pomidorų žiedus?
Praneškite visus žiedus ir visus vaisius mažiausiai mėnesį po persodinimo, kol augalas bus bent dviejų pėdų aukščio, todėl jis bus priverstas nukreipti savo energiją stiprios šaknų sistemos kūrimui.
Kas atsitiks, jei nupjausite pagrindinį pomidoro augalo stiebą?
Net jei nulūžtų didelė stiebo dalis, augalas ir toliau derės. Sėkmingo atsigavimo raktas yra genėti augalą, kad jis turėtų daugiau nei vieną pagrindinį stiebą. Kai pomidorų augalas yra jaunas, leiskite augti žemiausiam čiulptukui, greta pradinio pagrindinio stiebo.
Kada turėčiau užpilti pomidorus?
Žurnalo „Fine Gardening“ autoriaus Franko Ferrandino teigimu, pomidorų užpilas yra paskutinis būtinas kiekvieno augimo ciklo genėjimas. Idealus dengimo laikas yra 30 dienų iki pirmųjų rudens šalnų.
Kiek lapų turėčiau pašalinti iš pomidorų augalų?
Augalai čia niekada neauga, todėl nebūtina šalinti apatinių lapų, kad derlius būtų kuo didesnis. Šiltame klimate, kur didžiąją metų dalį galite auginti pomidorus lauke, gali būti naudinga pašalinti apatinius lapus, kai jau turite 18 lapų, bet tai priklauso nuo to, kaip arti sodinate.
Ar turėtumėte auginti pomidorų augalus?
Sezono pradžioje užpilant pomidorus galima lengviau šakotis ir išauginti stipresnius centrinius stiebus. Šie stiebai yra atsparesni vėjo daromai žalai ir gali išlaikyti sunkesnių vaisių svorį.
Kas atsitiks, jei nupjausite pagrindinį pomidoro augalo stiebą?
Net jei nulūžtų didelė stiebo dalis, augalas ir toliau derės. Raktas į sėkmęatkūrimas yra genėti augalą, kad jis turėtų daugiau nei vieną pagrindinį stiebą. Kai pomidorų augalas yra jaunas, leiskite augti žemiausiam čiulptukui, greta pradinio pagrindinio stiebo.
Ar galite nupjauti pomidorų augalo viršūnę?
Galite nupjauti pomidoro augalo viršūnę (galinį ūglį) jo auginimo sezono pabaigoje, kad paskatintumėte jį kuo labiau augti iki augalo gyvenimo pabaigos. Tai turėtų būti daroma tik tada, kai lieka nedaug auginimo laiko likusiems augalo vaisiams,…
Kaip genėti pomidorus, kad gautumėte daugiau vaisių?
Auginant pomidorus, pagrindinis tikslas – padėti augalui duoti kuo daugiau prinokusių vaisių. Jei auginate neapibrėžtas ar „vynuogines“ veisles (Big Boy, Beef Master, daugumą palikuonių, daugumą vyšninių pomidorų), genėdami augalus pašalinsite nepageidaujamus ūglius ir lapus, užtikrinsite, kad visos maistinės medžiagos pateks į pomidorus.
Kaip atsikratyti peraugusių pomidorų augalų?
Pašalinkite peraugusius šoninius ūglius, palikdami šiek tiek senojo augalo, kad pavėsintumėte likusį augalą. Visada nupjaukite prie šoninių ūglių ir niekada nenupjaukite augalo iki „stiebelių“. Jei to dar nepadarėte, patręškite lengvais (pomidorus vis tiek turėtumėte tręšti kas šešias ar aštuonias savaites).
Kodėl pomidorų augalus genimi rudenį?
Kad augalai būtų mažesni ir kompaktiškesni. Kad sezono pabaigoje ant augalo esantys pomidorai subręstų iki pirmųjų šalnų. Genėdami pomidorų augalus, energiją, kurią augalas naudoja žalumynams auginti, nukreipiame į tą augalo dalį, kuri duoda vaisių.
KOMENTARAI