Jei pradedate auginti pomidorus iš sėklų, sėkite lauke likus 6 savaitėms iki paskutinės numatomos pavasario šalnos jūsų vietovėje. Sėkite sėklas 1/2 colio gylyje į mažus padėklus. Sodinkite daigus lauke praėjus maždaug 2 savaitėms po tos datos arba kai temperatūra išlieka apie 50 laipsnių ir dieną, ir naktį. Pradėjus sodinti likus šešioms – aštuonioms savaitėms iki paskutinių numatomų pavasario šalnų, jie yra optimalaus dydžio persodinti lauke vieną kartą. dirva įšyla bent iki 60 laipsnių. Įsigytas persodinimas neturėtų būti sodinamas per anksti pavasario ar vasaros pradžioje.
Kada galiu persodinti pomidorus lauke?
Pomidorai yra paruošti persodinti į sodą, kai daigai yra 3–4 colių aukščio, o nakties temperatūra nuolat viršija 50 laipsnių.
Kaip šalta per šalta mano pomidorų augalams?
Žemos temperatūros, nors pomidorų augalai gali išgyventi iki 33 laipsnių pagal Farenheitą temperatūrą, pagal JAV žemės ūkio departamento tyrimų tarnybos duomenis, kyla problemų, kai temperatūra nukrenta žemiau 50 laipsnių F.
Ar pomidorai geriau auga vazonuose ar žemėje?
Pomidorų augalai geriausiai auga purioje, turtingoje ir gerai drenuojančioje dirvoje, o tai reiškia, kad jie lengvai paverčiami konteineriais, ypač kompaktiškesniuose determinantiniuose pomidoruose arba krūmų veislėse. Didesnės užaugančios neapibrėžtos pomidorų veislės turi platesnę šaknų sistemą ir geriau sodinamos tiesiai į žemę.
Kas atsitiks, jei pomidorus pasodinsite per anksti?
Per anksti pasodinus, atsiranda daugybė problemų švelniems, jauniems pomidorų augalams. Nuo galimos šalčio ir užšalimo žalos iki puvimo ir pelėsio. Leiskite nusistovėti šiltesniems orams, kad įkaistų ir dirvožemio temperatūra. Neskubėkite sodinti tų persodinimų, kol dirva neįšilo.
Ar galiu sodintipomidorai sausio mėnesį?
Pasodinti sausio–vasario mėnesiais Nors spalį pasodinti pomidorai jau balandžio mėnesį duos derlių beveik pilno dydžio augalams, vasarį pasodintiems daigams reikia daugiau laiko, kad jie išaugtų pakankamai dideli, kad pradėtų duoti vaisių. Tik tada jie pagaliau užaugins vėlesnį derlių, konkuruojantį su rudenį pasodintų pomidorų derliumi.
Kokio dydžio pomidorai turi būti prieš persodinimą?
Dauguma pomidorų daigų yra paruošti perkelti iš sėklų pradinių dėklų į didesnę talpyklą, kai yra trijų ar keturių colių aukščio ir turi tris ar daugiau lapų rinkinių. Jas reikėtų persodinti į didesnį konteinerį likus mažiausiai keturioms savaitėms iki sodinimo lauke, kad šaknų sistema turėtų galimybę vystytis.
Ar galite persodinti visiškai suaugusius pomidorų augalus?
Kol augalas yra geros būklės, persodinant nepažeidžiamos šaknys, jis dedamas į pakankamai didelę duobutę, galima persodinti net vaisius pomidorus.
Ar per anksti sodinti augalus lauke?
Kad būtumėte saugūs, palaukite mėnesį po paskutinių šalnų ir net apsvarstykite galimybę sodinti kambarinius augalus lauke. Kai kurie patarimai sako, kad jūsų augalai bus gerai, kai nakties temperatūra nuolat viršys 55 laipsnius F.
Kokios trąšos geriausiai tinka pomidorams?
Kai kurie augintojai nori naudoti daug fosforo turinčias trąšas, pažymėtas didesniu viduriniu skaičiumi. Be to, viską galite supaprastinti naudodami trąšas, specialiai sukurtas pomidorams – paprastai tokiomis proporcijomis kaip 3-4-6 arba 4-7-10. Svarbiausia – nepertręšti. Per mažai trąšų visada geriau nei per daug.
Ar turėčiau purkšti pomidorų augalus vandeniu?
ATSAKYMAS: nors kai kurių kambarinių augalų rūkas gali turėti naudos jų sveikatai, neturėtumėte laikytis tų pačių nurodymų, kai naudojate pomidorų ar kitus augalus lauke.sodas. Drėgmės perteklius gali sukelti šių augalų lapus, o tai gali sukelti grybelines ligas, puvimą ir kitas galimas mirtinas problemas.
Pomidorai yra šiltojo sezono pasėliai ir jie nemėgsta šalnų. Paprastai geriausia sėklas sėti vėlyvą pavasarį iki vasaros.
Ar galima sodinti pomidorus balandžio pradžioje?
Jei pageidaujate sodinti pagal kalendorių, dažniausiai pageidaujamą dirvožemio temperatūrą pasiekiame balandžio pabaigoje. Optimalus pomidorų sodinimas yra bet kuriuo metu nuo balandžio pabaigos iki gegužės, o birželį pasodinti augalai dar turės laiko čia duoti gerą derlių. 4.
Ar galite pradėti auginti pomidorus patalpose per anksti?
A: Trumpas atsakymas yra taip; Dar per anksti pradėti auginti pomidorus. Pomidorai paprastai pradedami auginti likus maždaug šešioms savaitėms iki paskutinės vietinės šalčio datos. Tačiau jei turite šiltnamį, soliariumą ar kitą šiltą zoną, pomidorus galite pradėti auginti labai anksti, o šį pavasarį sodinti didelius augalus.
Kokias daržoves galima sodinti kovo mėnesį?
Sėkite sėklas lauke švelniose vietose, kuriose yra lengvas dirvožemis, pvz.: pupelės, morkos, pastarnokai, burokėliai, svogūnai, salotos, ridikėliai, žirniai, špinatai, vasariniai kopūstai, salotų lapai, porai, šveicariniai mangoldai, ropės, ropės ir vasarinis kalafioras.
Kaip anksti sodinate pomidorus lauke?
Pasodinkite anksti ir pašildykite dirvą Pasodinkite pomidorą į dirvą, padengtą skaidriu plastiku, kad saulės šviesa sušildytų dirvą. Vėliau galite padengti plastiką šiaudų mulčiu, kad apsaugotumėte nuo saulės spindulių, kad dirvožemis nebūtų per karštas. Plastikoje išpjaukite sodinimo duobutę ir pasodinkite augalą į dirvą.
Ar galima sodinti pomidorus prieš paskutines šalnas?
Pleasant patarė, kad nereikėtų sodinti pomidorų sėklų anksčiau nei šešios savaitės iki paskutinės šalčio datos. Pomidorai neturėtų būti sodinami lauke, kol pasibaigs vidutinė paskutinė šalčio datajūsų vietovėje, nes pomidorams reikia šiltų, be šalčio sąlygų.
Kiek pomidorų augalų galiu įdėti į 5 galonų kibirą?
Namų sodininkui yra šimtai veislių. Nesvarbu, ar auginate determinuotą, ar neapibrėžtą veislę, 5 galonų kibirui pasodinkite vieną pomidorą, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.
Ar du pomidorų augalai gali augti kartu?
Pomidorų augalų negalima sodinti vienas šalia kito. Nors tai techniškai įmanoma padaryti, šalia esantiems pomidorams bus sunku tinkamai augti. Netinkamas tarpas tarp pomidorų lems nepakankamą šaknų plotą. Kai šaknys susipainioja, nei vienas pomidoras negaus pakankamai maistinių medžiagų.
Kokios trąšos geriausiai tinka pomidorams?
Kai kurie augintojai nori naudoti daug fosforo turinčias trąšas, pažymėtas didesniu viduriniu skaičiumi. Be to, viską galite supaprastinti naudodami trąšas, specialiai sukurtas pomidorams – paprastai tokiomis proporcijomis kaip 3-4-6 arba 4-7-10. Svarbiausia – nepertręšti. Per mažai trąšų visada geriau nei per daug.
Kada reikėtų retinti pomidorus?
Pomidorų augalai yra paruošti retinti, kai daigai sulaukia 2–3 savaičių amžiaus arba maždaug 3–4 colių aukščio. 2. Renkantis, kuriuos daigus traukti, o kuriuos palikti, pasilikite didesnius, labiau išsivysčiusius daigus, o silpnesnius, mažesnius daigus pašalinkite.
Ar pomidorų augalams reikia saulės?
Puikios pomidorų auginimo sąlygos Pomidorai mėgsta saulę. Vieta saulėje (tai reiškia, kad vidutiniškai mažiausiai aštuonias valandas per dieną) daugumoje vietų duoda geriausius rezultatus, tačiau jei esate karšto klimato sąlygomis, galite išvengti margaus šešėlio.
Kada turėčiau pradėti sodinti pomidorus patalpose?
Likus 6–8 savaitėms iki paskutinių šalnų, pradėkite pomidorų augalus auginti iš sėklų patalpose. Norėdami paruošti pomidorų augalus perkelti į lauką, pradėkitesavo sodinukus patalpoje, kol lauke dar šalta.
Ar per vėlu sodinti pomidorus?
Raktas į klausimą „Ar per vėlu sodinti pomidorus?“ yra dienos iki brandos. Kai perkate pomidorų augalą, etiketėje bus nurodytos dienos iki brandinimo (arba derliaus nuėmimo). Maždaug tiek laiko prireiks augalui, kol jis pradės duoti pomidorus.
Kada galiu persodinti pomidorų daigus?
Prieš persodindami pomidorų augalus, aklimatizuokite savo sodinukus. Likus maždaug 6–8 savaitėms iki paskutinių pavasario šalnų, pradėkite kietinti savo sodinukus, dieną padėkite juos lauke palei į pietus nukreiptą sieną arba šaltame rėme, kur galite atidaryti dangtį.
Kiek laiko pomidorų augalai turi aklimatizuotis prieš sodinimą?
Aklimatizacijos laikotarpis turėtų trukti apie 10 dienų. Pradėkite nuo trumpesnio laiko lauke ir leiskite jiems būti lauke visą dieną. Likus maždaug 4–6 savaitėms iki paskutinės šalčio datos, pasodinkite po dangčiu, naudodami šaltą karkasą, politunelį arba pop-up pomidorų šiltnamį.
KOMENTARAI