Ką gera sodinti po pomidorų?

Ką gera sodinti po pomidorų?

Kaip dažnai reikia laistyti pomidorus vazonuose?
Kas atsitiks su sėkla, kai ji per naktį mirkoma vandenyje?
Kaip dažnai reikia laistyti pomidorų augalus esant dideliam karščiui?
Kodėl mano pomidorų lapai susisuka ir pagelsta?
Kiek vaisių gali duoti pomidorų augalas?


Bet koks ankštinis augalas yra geras derlius, kurį galima kaitalioti su pomidorais. Ankštiniai augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Šie augalai padės atkurti azotą dirvožemyje, kai sodinami po pomidorų. Taip pat galite planuoti 3, 4 ar 5 metų sėjomainos grafiką, kad dar labiau sumažintumėte ligų riziką.

Ko neturėtumėte sodinti po pomidorų?

Brassicas (įskaitant kopūstus, žiedinius kopūstus, brokolius ir briuselio kopūstus) – slopina pomidorų augimą. Bulvės – kartu su pomidorais taip pat priklauso nakvišų šeimai, todėl jos konkuruos dėl tų pačių maistinių medžiagų ir bus imlios toms pačioms ligoms. Kukurūzai – abu vilioja tuos pačius kenkėjus.

Kaip pagerinti dirvą užauginus pomidorus?

Kompostas ir kompostuotas mėšlas puikiai papildo dirvą pomidorams ir daugeliui kitų augalų. Kompostas prideda pagrindinių maistinių medžiagų ir pagerina dirvožemio struktūrą. Kompostuotas mėšlas aprūpina maistinėmis medžiagomis visą sezoną. Kompostuotas mėšlas: tai užtikrina lėtą maistinių medžiagų išsiskyrimą auginimo sezono metu.

Ką darote su sena pomidorų žeme?

Paprastas būdas pakeisti pomidorų žemę – į kiekvieną kvadratinę pėdą senų pomidorų purvo įpilti kelias saujas komposto arba mėšlo. Didesniuose soduose galbūt norėsite paskaičiuoti, kiek mėšlo ar komposto reikia įdėti į akrą.

Ar galiu sodinti česnaką po pomidorų?

Pomidorai. Naktivėms, kaip ir pirmiau minėtiems pipirams, pomidorams taip pat naudinga augti šalia česnako. Svogūnėliai gali padėti apsaugoti voratinklines erkes nuo pomidorų augalų.

Ar galiu sodinti braškes po pomidorų?

Galima sėkmingai auginti braškes ir pomidorus tame pačiame sode, tačiau dėl abipusio jautrumo tam tikroms ligoms šie augalai geriausiai auga esant tam tikram atstumui.

Ar galite pakartotinai panaudoti dirvą po auginimopomidorai?

A: Nenaudokite pomidorų vazonų dirvožemio, kad vėl augtumėte pomidorus mažiausiai 3 metus. Jie yra sunkūs tiekėjai, kurie iš dirvožemio ištraukia daug maistinių medžiagų. Be to, pomidorai yra linkę į ligas. Šios ligos dirvožemyje gali išlikti keletą metų.

Ar pomidorai ardo dirvą?

Ar pomidorai ardo dirvą? Pomidorų augalai greitai išeikvoja dirvą maistinėmis medžiagomis, nes jiems jų reikia daug. Mes kalbame apie fosforą, kalį ir kalcį. Kaip matote, jie yra sunkūs tiekėjai.

Ką daryti nuėmus pomidorų derlių?

Nuskintus pomidorus reikia laikyti ant prekystalio arba lentynos, kad nebūtų tiesioginių saulės spindulių. Jei išplaunate juos nuėmę, prieš palikdami ant prekystalio būtinai išdžiovinkite. Pomidorai ant prekystalio paprastai laikosi 3–5 dienas. Juos taip pat galima laikyti šaldytuve, kad išsilaikytų šiek tiek ilgiau.

Ar galite sodinti paprikas ten, kur buvo pomidorai?

Tų pačių šeimų valgomieji augalai paprastai turi tokius pačius mitybos poreikius, taip pat panašias problemas, susijusias su kenkėjais ir ligomis. Dėl šios priežasties geriausia nesodinti pomidorų ar kitų nakvišų toje pačioje lysvėje, kurioje praėjusiais metais auginote paprikas.

Ar pomidorai ardo dirvą?

Ar pomidorai ardo dirvą? Pomidorų augalai greitai išeikvoja dirvą maistinėmis medžiagomis, nes jiems jų reikia daug. Mes kalbame apie fosforą, kalį ir kalcį. Kaip matote, jie yra sunkūs tiekėjai.

Ar galiu sodinti česnaką po pomidorų?

Pomidorai. Naktivėms, kaip ir pirmiau minėtiems pipirams, pomidorams taip pat naudinga augti šalia česnako. Svogūnėliai gali padėti apsaugoti voratinklines erkes nuo pomidorų augalų.

Ar galima pakartotinai naudoti dirvą vazonams?

Paprastai gerai pakartotinai naudoti vazoninę žemę, jei tai, ką joje auginate, buvo sveika.Jei savo augaluose pastebėjote kenkėjų ar ligų, geriausia mišinį sterilizuoti, kad neužkrėstumėte kitų metų augalų. Pirmiausia iš senos vazoninės žemės pašalinkite visas šaknis, grubus, lapus ir kitas šiukšles.

Ar galima pakartotinai panaudoti sodo žemę?

Sugalvoję tvarkymą, galite pakartotinai panaudoti vazonų žemę kitų metų konteineriuose arba panaudoti ją kitoms sodo problemoms spręsti. Pirmiausia leiskite panaudotai vazonų žemei išdžiūti vazonuose arba supiltą į karutį arba ant brezento.

Ar galite pakartotinai panaudoti dirvą su šaknimis?

Taip, galite pakartotinai naudoti dirvą su šaknimis. Tačiau pabandykite pašalinti kuo daugiau. Ypač paliktos didesnės šaknys.

Kokias kultūras keisti su pomidorais?

Taigi, koks derlius yra tinkamas kaitalioti su pomidorais? Bet koks ankštinis augalas yra geras derlius, kurį galima kaitalioti su pomidorais. Ankštiniai augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Šie augalai padės atstatyti azotą į dirvą sodinant po pomidorų.

Ar galite sodinti pipirus ten, kur pernai buvo pomidorai?

Tų pačių šeimų valgomieji augalai paprastai turi tokius pačius mitybos poreikius, taip pat panašias problemas, susijusias su kenkėjais ir ligomis. Dėl šios priežasties geriausia nesodinti pomidorų ar kitų nakvišų toje pačioje lysvėje, kurioje praėjusiais metais auginote paprikas.

Kas atsitinka, kai šalia pomidorų pasodinate bulves?

Trumpas atsakymas yra tas, kad bulvės ir pomidorai yra glaudžiai susiję. Jie yra iš tos pačios šeimos ir neturėtų būti sodinami vienas šalia kito. Jei jie bus pasodinti vienas šalia kito, jie konkuruos dėl maistinių medžiagų ir lems prastą derlių. Jie taip pat gali pritraukti panašius kenkėjus.

Ar galima bulves sodinti toje pačioje vietoje kasmet?

Ar galima bulves auginti toje pačioje vietoje kiekvienais metais? Jūs neturėtumėte sodinti bulvių į tą patįvieta metai iš metų. Jei tai padarysite, dirvožemyje gali kauptis kenkėjai, tokie kaip bulvių cistos, ungurių kirmėlės ir ligos. Be to, bulvės yra sunkūs tiekėjai, todėl dirva gali išeikvoti, jei nuolat sodinsite jas į tą pačią lysvę.

Kas turėtų būti po bulvių sėjomainoje?

Trilovėje trejų metų sėjomainos sistemoje po jų gali sekti žirniai, morkos ir svogūnai, o po jų – lapiniai kopūstai ir brokoliai. Taigi, bulvių šeimai seka ankštiniai augalai, šaknys ir amp; Svogūnai, po kurių seka Brassicas.

Kodėl neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų?

Neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų, nes galimos bendros ligos, pvz., Agurkų mozaikos virusas ir Fitoftoros maras. Abi ligos greitai plinta iš vienos rūšies į kitą abiem būdais.

Ar galite kasmet sodinti česnaką toje pačioje vietoje?

Deja, vienintelis dalykas, kurį galite padaryti, tai trejus metus neauginti česnako toje pačioje vietoje; nėra vaistų nuo rūdžių. Česnakus taip pat gali paveikti baltasis puvinys, kuris genda šaknis, o galiausiai ir svogūnėlį. Vėlgi, nėra kito gydymo, išskyrus sėjomainą.

Ką galiu auginti po pomidorų?

Visų rūšių ankštiniai augalai yra geras pasirinkimas auginti po pomidorų sklype. Žirniai, pupelės ir žemės riešutai yra geras pasirinkimas ir atkuria azotą dirvožemyje, išeikvotame dėl ankstesnio sezono pomidorų derliaus. Kai kurie ankštiniai augalai, įskaitant liucerną ir dobilą, vadinami dengiamaisiais augalais arba žaliąja trąša ir atkuria maistines medžiagas dirvožemyje kaip įprastas mėšlas.

Kokias daržoves geriausia sodinti prieš pomidorų sezoną?

Šakniavaisius, įskaitant morkas, burokėlius ir ridikėlius, galima sodinti prieš pat pomidorų auginimo sezoną, nes jie praturtina dirvą kaliu, dėl kurio pomidorai klesti. Taip patatminkite, kad šakniavaisiams gali būti naudingas šiek tiek papildomo fosforo žemėje, todėl juos geriausia sodinti iškart po kryžmažiedžių daržovių.

Ar turėtumėte kaitalioti pomidorų pasėlius su kitais augalais?

Yra keletas svarių priežasčių reguliariai keisti pomidorų pasėlius su kitais augalais savo sode. Anot Vikipedijos, auginant tą patį augalą toje pačioje vietoje laikui bėgant dirvoje išeikvotos maistinės medžiagos. Sėjomaina padeda atstatyti dirvožemyje maistines medžiagas, gerina pomidorų ir kitų augalų derlių.

Ar pomidorų augalai pagerina pomidorų sveikatą ir skonį?

Daugelis augalų teigiama, kad jie pagerina pomidorų sveikatą, gyvybingumą ir skonį. Visas šias ypatybes sunku išmatuoti, nes yra mažai mokslinių tyrimų, patvirtinančių teiginius, ir gali būti daug kitų veiksnių. Vis dėlto įdomu juos išbandyti savo sode.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0