Šviesdėžės, šilumos kabeliai ir radiatoriai yra gera alternatyva sodinukų šildymo kilimėliams. Yra keletas būdų, kaip elektrinius šilumos kilimėlius galite pakeisti kitais būdais, kaip namuose daiginti sodinukus. Visi šie metodai atitinka jūsų vidutinio sodininko biudžeto ribas ir gali būti lengvai naudojami.
Ką galiu naudoti, jei neturiu šilumos padėklo?
Paimkite seną švarią kojinę ir tris ketvirtadalius pripildykite nevirtų ryžių, kukurūzų miežių ar avižinių dribsnių. Užriškite arba užsiūkite ir pašildykite mikrobangų krosnelėje 1–2 minutes. Kad išvengtumėte nudegimų, prieš uždėdami jį ant pažeistos vietos, visada išbandykite šildomą pagalvėlę rankos vidinėje pusėje.
Ar reikalingi sėklų šildymo kilimėliai?
Ar man reikia įsigyti šilumos kilimėlį, kad sėkmingai daiginčiau sėklas patalpose? Atsakymas: Dauguma sėklų geriausiai sudygsta, kai vidutinė temperatūra nuolat yra nuo 70 iki 75 laipsnių pagal Farenheitą. Talpyklos pastatymas šiltoje namo vietoje, pvz., ant radiatoriaus arba šalia šildymo prietaiso, paprastai veikia gerai.
Kaip daiginti sėklas be šildymo padėklo?
Pirštų galiukais arba pieštuko gale esančiu trintuku padarykite negiliai įdubimą dirvoje. Pabarstykite keletą sėklų tokiu gyliu, koks rekomenduojamas ant sėklų pakelio, o tada sėklas užberkite daugiau žemės. Laistykite, kol dirva bus visiškai drėgna, tada uždenkite dėklą skaidria plastikine plėvele, kad viduje sulaikytumėte drėgmę.
Ar galiu naudoti įprastą šildymo padėklą, kad pradėčiau sodinti sodinukus?
Daugelis namų sodininkų savo sėklų padėklus deda ant šaldytuvo arba karšto vandens šildytuvo, kad pasiektų šiltą dirvožemio temperatūrą. Tačiau jei neturite vietos ant kurio nors iš šių prietaisų, galite naudoti standartinį kaitinimo padėklą žemoje temperatūroje, kad sušildytumėte dirvą sėklų padėkluose.
Ar sėkloms sudygti reikia šviesos?
Kai kuriesėkloms nereikia šviesos, kad prasiskverbtų pro sėklų apvalkalus ir sudygtų. Dauguma sėklų geriausiai dygsta su kontroliuojamu UV spindulių kiekiu, tačiau yra sėklų, kurios dygsta be šviesos. Be to, yra augalų, kuriems pakanka šviesos labai pavėsingose sodo vietose ar net tamsoje.
Kiek laiko laikote sodinukus po auginimo lemputėmis?
Palikite įjungtas auginimo lemputes 14–16 valandų per dieną, kad apšviestumėte jaunus sodinukus. Geriausia šviesą įjungti anksti ryte ir išjungti sutemus. Jūsų sodinukai vis tiek klestės, jei nukrypsite nuo šio grafiko.
Ar sodinukams reikia šilumos ar šviesos?
Rekomenduojame papildomą apšvietimą auginant sodinukus namuose. Apšvietimas leidžia augalus auginti paprastai tamsesnėse vietose, pavyzdžiui, rūsiuose ar šildomuose garažuose. Apšvietimas taip pat padeda užtikrinti tvirtą, tvirtą augimą, kuris suteiks sodinukams puikią galimybę išgyventi prieš ir po to, kai jie pasiekia sodo lysves.
Kaip pasigaminti naminį šilumos paketą?
Rankšluosčių suspaudimo instrukcijos Įdėkite vieną rankšluostį į užtrauktuku užsegamą maišelį ir palikite maišelį atidarytą. Įdėkite maišelį į mikrobangų krosnelę ir kaitinkite ant aukštos temperatūros 2 minutes. Išimkite maišelį iš mikrobangų krosnelės. Būkite atsargūs – bus karšta!
Ką galiu naudoti vietoj karšto vandens butelio?
Vienas būdas yra naudoti drėgną indų šluostę, kaip pasiūlė vartotojas iš Reddit. Sudrėkinkite drėgną indų šluostę šiltame vandenyje. Tada įdėkite šiltą indų šluostę į mikrobangų krosnelei tinkamą šaldymo maišelį. Kaitinkite jį mikrobangų krosnelėje 45–60 sekundžių intervalais, kol jis bus karštas.
Kodėl karštis gerai jaučiasi esant mėšlungiui?
Mairymasis karštoje vonioje arba kaitinimo pagalvėlė ant apatinės pilvo dalies gali palengvinti mėnesinių skausmus. Šilumos terapija atpalaiduoja gimdos raumenis, gerina kraujotaką ir mažina skausmą.
Kaip dažnai turėčiau laistyti sodinukus?
Daigus reikia laistyti kartą per dieną arba kas antrą dieną, priklausomai nuo to, kiek saulės ir šilumos jie gauna. Atminkite, kad sodinukų šaknys yra gana arti paviršiaus ir auga nedideliame kiekyje terpės, todėl jų nereikia giliai mirkyti, kaip tai daro didesniems augalams.
Ar galite uždėti kartoną ant šilumos kilimėlio?
Naudokite atspindinčią medžiagą (dažnai pasiteisins aliuminio folija) ir padėkite po šilumos kilimėliu. Galite naudoti ploną kartono gabalėlį kaip atspindinčios folijos pagrindą, kad būtų lengviau įdėti.
Kokių 3 dalykų reikia, kad sėklos sudygtų?
Pagrindiniai dalykai. Sėklos augimo į daigą pradžia žinoma kaip daigumas. Visoms sėkloms dygti reikia vandens, deguonies ir tinkamos temperatūros.
Ar sėklos turėtų dygti tamsoje?
Ar turėtumėte laistyti sėklas iškart po pasodinimo?
Pasodinus jums nereikės laistyti, todėl sėklos nejudėtų. Sukurkite mini šiltnamį, uždengdami sėklų dėklą plastikiniu padėklu arba plastikine plėvele. Tai išlaikys drėgmę ir šilumą viduje, ir jums nereikės dar kartą laistyti, kol sėklos nesudygs.
Ar LED lemputės tinka sėkloms pradėti?
Daugelį metų fluorescencinės parduotuvės lemputės buvo pagrindinė sodininkų lemputė, tačiau šviesos diodai greitai jas pakeitė kaip standartinį pasirinkimą. Šviesos diodai paprastai yra brangesni nei fluorescencinės lemputės, tačiau jie yra labai efektyvūs ir ilgaamžiai.
Ką daryti, kai išdygsta mano sėklos?
Kai jūsų daigai auga, keletą valandų per dieną naudokite ventiliatorių, kad šiek tiek įtemptumėte. Taip pat leiskite jiems šiek tiek išdžiūti, kartą per savaitę nelaistydami ir tręšdami, o nakčiai padėkite į vėsią vietą. Jūsų augalai bus daug stipresni ir galės išgyventigeriau savarankiškai lauke.
Kiek aukštyje virš sodinukų turėtų būti žiburys?
Kur turėtų būti Grow Lights? Sėjinukams LED lemputės paprastai turi būti montuojamos 24–36 colių aukštyje virš augalų vainiko, tačiau tai priklauso nuo šviesos šaltinio galios (vatais).
Ar sodinukai gali gauti per daug šviesos?
Tiesa, kad jūsų sodinukams reikia ryškios šviesos, kad jie augtų sveiki ir stiprūs, tačiau per daug ryški LED lemputė gali juos sugadinti, jei ji yra per arti. Be to, sodinukams taip pat reikia tamsos laikotarpio, kad jie augtų. Paprastai pipirų daigai turėtų gauti maždaug 12–16 valandų šviesos per dieną.
Koks yra geriausias šilumos maišelių užpildas?
Geriausias užpildas yra ilgagrūdžiai ryžiai, įsitikinkite, kad tai NĖRA greitai paruošiami ryžiai. Tačiau galite naudoti ir kitus grūdus, pavyzdžiui, pupeles, kukurūzus, kviečius, miežius ar soras. Džiovintos vyšnių kauliukai taip pat buvo naudojami kaip užpildas.
Ar galite naudoti trumpą ryžių šildymo pagalvėlę?
Tiks bet kokie nevirti ryžiai. Šiai ryžių kojinei pasirinkau naudoti Minute White Rice ir ji puikiai pasiteisino!
Ar man reikia sodinukų šilumos kilimėlio?
Vidutinė namų temperatūra yra tinkama daugumos sėklų be sodinukų šildymo kilimėlio diapazonui. Nešildomas rūsys yra vėsesnis, o jei naudojamas kilimėlis, mažai tikėtina, kad jis pasieks aukščiausią daigumo intervalo galą, o tai paneigia termostato vertę. Realybė tokia, kad termostatas nėra būtinas, nes sėklos nėra tokios įkyrios.
Kokios yra geriausios šildymo kilimėlių alternatyvos?
Šilumos kabeliai yra dar viena šilumos kilimėlių alternatyva. Jie yra žymiai pigesni, kai turite daug sodinukų, bet kitu atveju jų kaina yra gana panaši. Padėkite jas po sėklomis, o norint jas panaudoti, po sodinukais prireiks žvyro ar smėlio, kad jis pasidėtų.
Ar yraalternatyva sėklų kilimėliui?
Paprastai tai labai mažas kiekis, bet kartais tiesiog norisi ieškoti alternatyvos šilumos kilimėliui. Na, yra daugybė kitų būdų, kaip pasodinti sėklas be sėklų kilimėlio ir pašildyti jų padėklus. Vienas iš variantų yra hidroponiniai rinkiniai, tačiau jie yra brangesni, patikrinkite juos čia. Kitu atveju patikrinkite mūsų biudžetui palankias parinktis žemiau.
Ar šilumos kilimėliai yra vienintelis atsakymas į daigumą?
Šilumos kilimėliai gali duoti puikių rezultatų. Bet ar jie yra vienintelis atsakymas? Kai kurių rūšių sėklų daigumui labai svarbi aukštesnė temperatūra. Vieną žiemą sėkmingai panaudojau orkaitės lempos šilumą, kad sudygčiau dvi brangias Vigna caracalla (sraigės arba kamščiatraukio vynmedžio) sėklas.
KOMENTARAI