Ką daryti su sena pomidorų žeme?

Kada turėčiau nupjauti pomidorų augalų viršūnes?
Ar galima palikti žemę vazonuose per žiemą?
Ką darai su sėklų pakeliais?
Kaip išvengti pomidorų persodinimo šoko?
Kada turėtumėte pašalinti apatinius pomidorų augalų lapus?


Paprastas būdas pakeisti pomidorų dirvožemį yra pridėti kelias saujas komposto arba mėšlo į vieną kvadratinę pėdą senų pomidorų nešvarumų. Didesniuose soduose galbūt norėsite apskaičiuoti, kiek mėšlo ar komposto reikia įdėti į akrą.

Ar galiu naudoti praėjusių metų dirvą pomidorams?

Vazonų dirvožemis, kuris buvo naudojamas pomidorams auginti, neturėtų būti naudojamas pomidorams auginti ateinančius dvejus metus. BET toje žemėje galima auginti gėles, krūmines pupeles, paprikas, salotų žalumynus – ką tik nori, jei tik ne tamatas.

Ar galite naudoti dirvą iš pomidorų?

A: Nenaudokite pomidorų vazonų dirvožemio, kad vėl augtumėte pomidorus mažiausiai 3 metus. Jie yra sunkūs tiekėjai, kurie iš dirvožemio ištraukia daug maistinių medžiagų. Be to, pomidorai yra linkę į ligas. Šios ligos dirvožemyje gali išlikti keletą metų.

Ar galite naudoti dirvą iš pomidorų?

A: Nenaudokite pomidorų vazonų dirvožemio, kad vėl augtumėte pomidorus mažiausiai 3 metus. Jie yra sunkūs tiekėjai, kurie iš dirvožemio ištraukia daug maistinių medžiagų. Be to, pomidorai yra linkę į ligas. Šios ligos dirvožemyje gali išlikti keletą metų.

Ar persodinant reikia pašalinti seną dirvą?

Pašalinkite maždaug trečdalį ar daugiau seno vazono mišinio, supančio augalo šaknis. Augdamas jūsų augalas pašalino kai kurias arba visas maistines medžiagas iš dabartinio mišinio, todėl norėsite duoti jam šviežio mišinio vazonams arba dirvožemio.

Ar išmetate seną dirvą vazonams?

Neturėtumėte išmesti senos vazoninės žemės, nes galite ją pakartotinai panaudoti naujiems augalams auginti. Prieš pakartotinį naudojimą tiesiog reikia pagerinti vazoninio dirvožemio tekstūrą ir maistines medžiagas. Vienintelė priežastis išmesti seną vazonų žemę, jei joje yra kenkėjų ar ligų, susijusių su ankstesniais augalais.

Ko negalima sodinti po pomidorų?

Po pomidorų, kai kurieaugalai, kurių neturėtumėte suktis į savo sodą, yra brokoliai, kopūstai, kukurūzai ir bet kuris nakvišų šeimos augalas. Naktivinių šeimos augalai yra paprikos, baklažanai ir bulvės.

Ką geriausia sodinti po pomidorų?

Gerieji pomidorų kompanioniniai augalai Pomidorams sodinti rekomenduojami burnočiai, šparagai, bazilikas, pupelės, agurklės, medetkos (vazoninė medetka), morkos, salierai, laiškiniai česnakai, kleome, kosmosas, agurkai, česnakai, melisa, salotos, medetkos, mėtos, nasturtės, svogūnai, petražolės, šalavijai ir moliūgai.

Kiek metų galite auginti pomidorus toje pačioje vietoje?

Neauginkite pomidorų kiekvienais metais toje pačioje dirvoje, nes augalai yra jautrūs per dirvą plintančioms ligoms. Taip pat dirvoje trūksta maistinių medžiagų, reikalingų sveikam augalų augimui. Taigi, pomidorus galite sodinti toje pačioje vietoje kas 3 metus.

Ar galiu pakartotinai panaudoti praėjusių metų dirvožemį?

Sugalvoję tvarkymą, galite pakartotinai panaudoti vazonų žemę kitų metų konteineriuose arba panaudoti ją kitoms sodo problemoms spręsti. Pirmiausia leiskite panaudotai vazonų žemei išdžiūti vazonuose arba supiltą į karutį arba ant brezento.

Ar galiu išsaugoti seną dirvą?

Paprastai gerai pakartotinai naudoti vazoninę žemę, jei tai, ką joje auginate, buvo sveika. Jei savo augaluose pastebėjote kenkėjų ar ligų, geriausia mišinį sterilizuoti, kad neužkrėstumėte kitų metų augalų. Pirmiausia iš senos vazoninės žemės pašalinkite visas šaknis, krūmus, lapus ir kitas šiukšles.

Ar galite pakartotinai panaudoti dirvą su šaknimis?

Taip, galite pakartotinai naudoti dirvą su šaknimis. Tačiau pabandykite pašalinti kuo daugiau. Ypač paliktos didesnės šaknys.

Ar galite naudoti seną kompostą pomidorams?

Į seną kompostą įpilkite nuo 10% (salotoms) iki 50% (skvošams ar pomidorams). Saugokitės ir nepridėkitevis dėlto, nes jis gali būti labai turtingas (ir vėliau visada galite pridėti sluoksnį viršuje). Jei turite daug konteinerių, galite pastebėti, kad negalite uždirbti tiek, kiek jums reikia, tačiau net ir nedidelis kiekis gali turėti didelį skirtumą.

Kaip pakeičiate dirvą užauginus pomidorus?

Kompostas ir kompostuotas mėšlas puikiai papildo dirvą pomidorams ir daugeliui kitų augalų. Kompostas prideda pagrindinių maistinių medžiagų ir pagerina dirvožemio struktūrą. Kompostuotas mėšlas aprūpina maistinėmis medžiagomis visą sezoną. Kompostuotas mėšlas: tai užtikrina lėtą maistinių medžiagų išsiskyrimą auginimo sezono metu.

Ką daryti su vazonine žeme sezono pabaigoje?

1) Galite įdėti dirvą į sandarų indą. Laikykite jį kitam sezonui. Sena šiukšlių dėžė veikia gerai, nes dangtis sukuria gerą sandarumą, o ratai palengvina judėjimą. Tačiau bet koks laikymo konteineris, kurį galite užsandarinti, turėtų veikti.

Ar galite naudoti įprastą kompostą pomidorams?

Gerai sutvarkyta dirva, pilna komposto ir kitų organinių medžiagų, gali būti jūsų slaptas ginklas norint turėti geriausių pomidorų. Nėra žmogaus sukurto seno gero komposto pakaitalo.

Ar galiu naudoti praėjusių metų dirvą pomidorams?

Vazonų dirvožemis, kuris buvo naudojamas pomidorams auginti, neturėtų būti naudojamas pomidorams auginti ateinančius dvejus metus. BET toje žemėje galima auginti gėles, krūmines pupeles, paprikas, salotų žalumynus – ką tik nori, jei tik ne tamatas.

Kada neturėtumėte persodinti augalų?

„Laistykite augalus dieną ar dvi anksčiau, kad šaknys būtų gerai hidratuotos, kad išvengtumėte šaknų šoko“, – sakė ji. „Niekada nepersodinkite, jei augalas nuvyto dėl laistymo. Pirmiausia drėkinkite, tada persodinkite. Augalai augdami pasisavina daug maisto medžiagų, todėl jiems retkarčiais reikia šviežios žemės.

Kodėl neturėtumėte pašalinti viso dirvožemio, esančio šalia šaknųaugalą prieš jį persodinant?

Šaknys neturėtų būti paliktos dirvoje, kuri bus pakartotinai naudojama kaip vazono terpė augalų vazone, nes jos trukdys naujų augalų augimui.

Kaip išmesti augalų žemę?

Išvežkite vazonų žemę į sąvartyną Suradę sąvartyną, turite supakuoti žemę į plastikinius maišelius ir pasiimti pikapą, kad jį ten nugabentų. Kai kurie sąvartynai ima mokestį už dirvožemio šalinimą, todėl būkite pasiruošę skirti šiek tiek pinigų.

Ar galite ant vejos užberti žemės vazonams?

Žolė gali augti vazoniniame dirvožemyje, tačiau ji neveiks taip efektyviai kaip viršutinis dirvožemio sluoksnis. Vazoninėje žemėje nėra pakankamai tikros žemės, todėl žolių sėkloms sunku augti ir išlikti sveikoms. Į vazono dirvą įdėjus viršutinio dirvožemio mišinio, padidėja tikimybė, kad žolė išaugs į storą žalią veją.

Ką dedate į dirvą po pomidorų?

Bet koks ankštinis augalas yra geras derlius, kurį galima kaitalioti su pomidorais. Ankštiniai augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Šie augalai padės atkurti azotą dirvožemyje, kai sodinami po pomidorų. Taip pat galite planuoti 3, 4 arba 5 metų sėjomainos grafiką, kad dar labiau sumažintumėte ligų riziką.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0