Ką daryti su dirvožemiu nuėmus pomidorų derlių?

Ar pomidorai mėgsta panaudotus kavos tirščius?
Ar galiu skinti pomidorus, kai jie žali?
Kiek laiko užtrunka pomidorams užauginti vaisius?
Kada turėčiau sėti saulėgrąžų sėklas?
Ar gerai, kad pomidorų augalus lyja lietus?


Jei sodo dalis paliekama neapsodinta, dirvožemis gali „pailsėti“ metus, nes nėra augalų, kurie nepriima maistinių medžiagų augimui. Tada galite naudoti kompostą arba sendintą mėšlą, kad atkurtumėte maistines medžiagas ir organines medžiagas į dirvą nepasodintoje dalyje. Tik būtinai mulčiuokite šią nepasodintą dalį.

Ką sodinate po pomidorų sėjomainos?

Sėjomaina su pomidorais Pomidorai priklauso bulvių šeimai, todėl gali būti auginami kartu su bulvėmis. Trijų lovų, trejų metų sėjomainos sistemoje po jų gali sekti žirniai, morkos ir svogūnai, po kurių – lapiniai kopūstai ir brokoliai.

Ar galite naudoti dirvą iš pomidorų?

A: Nenaudokite pomidorų vazonų dirvožemio, kad vėl augtumėte pomidorus mažiausiai 3 metus. Jie yra sunkūs tiekėjai, kurie iš dirvožemio ištraukia daug maistinių medžiagų. Be to, pomidorai yra linkę į ligas. Šios ligos dirvožemyje gali išlikti keletą metų.

Ar galiu naudoti praėjusių metų dirvą pomidorams?

Vazonų dirvožemis, kuris buvo naudojamas pomidorams auginti, neturėtų būti naudojamas pomidorams auginti ateinančius dvejus metus. BET toje žemėje galima auginti gėles, krūmines pupeles, paprikas, salotų žalumynus – ką tik nori, jei tik ne tamatas.

Ar galite sodinti paprikas ten, kur buvo pomidorai?

Tų pačių šeimų valgomieji augalai paprastai turi tokius pačius mitybos poreikius, taip pat panašias problemas, susijusias su kenkėjais ir ligomis. Dėl šios priežasties geriausia nesodinti pomidorų ar kitų nakvišų toje pačioje lysvėje, kurioje praėjusiais metais auginote paprikas.

Ar persodinate pomidorus kiekvienais metais?

Pomidorai yra vienmečiai augalai, kurie miršta nuo šalčio. Kasmet juos reikia persodinti.

Ar galiu sodinti pomidorus toje pačioje vietoje, kurią dariau pernai?

Dauguma sodininkų jums pasakys, kad tai nėra gera idėjasodinti pomidorus (ar bet kokius pasėlius) toje pačioje vietoje metai iš metų, nes dirvoje kaupsis kenkėjai ir ligos.

Ar išmetate seną dirvą vazonams?

Neturėtumėte išmesti senos vazoninės žemės, nes galite ją pakartotinai panaudoti naujiems augalams auginti. Prieš pakartotinį naudojimą tiesiog reikia pagerinti vazoninio dirvožemio tekstūrą ir maistines medžiagas. Vienintelė priežastis išmesti seną vazono žemę, jei joje yra kenkėjų ar ligų, susijusių su ankstesniais augalais.

Ar galiu pakartotinai panaudoti praėjusių metų dirvožemį?

Sugalvoję tvarkymą, galite pakartotinai panaudoti vazonų žemę kitų metų konteineriuose arba panaudoti ją kitoms sodo problemoms spręsti. Pirmiausia leiskite panaudotai vazonų žemei išdžiūti vazonuose arba supiltą į karutį arba ant brezento.

Ar galite pakartotinai panaudoti dirvą su šaknimis?

Taip, galite pakartotinai naudoti dirvą su šaknimis. Tačiau pabandykite pašalinti kuo daugiau. Ypač paliktos didesnės šaknys.

Ar galite palikti nešvarumus vazonuose per žiemą?

Paprastai niekada nepalikite vazonų, užpildytų žeme, žiemą. Terakotiniai ir keraminiai vazonai įtrūks, nes šaltyje užšalus žemė išsiplės. Mediniai, plastikiniai, metaliniai ir medžiaginiai vazonai gali tarnauti ilgiau. Tačiau ilgainiui jų spalva pakis ir plyš siūlės.

Ar galiu sodinti agurkus ten, kur buvo pomidorai?

Sodo ekspertai, įskaitant dr. Leonardą Githinji iš Virdžinijos valstijos universiteto, laiko agurkus suderinamus su pomidorais. Jų augimo įpročiai yra pakankamai panašūs, kad papildytų vienas kitą, taip pat ir jų priešiškumas (ir pomidorai, nei agurkai nemėgsta augti šalia bulvių).

Ar galiu sodinti česnaką po pomidorų?

Pomidorai. Naktivėms, kaip ir pirmiau minėtiems pipirams, pomidorams taip pat naudinga augti šalia česnako. Gali padėti įvairiaspalvės lemputėskad voratinklinės erkės būtų toliau nuo pomidorų augalų.

Ar pjaunate pomidorų augalus žiemai?

Patarimas. Tik ryžtingi pomidorai nustoja duoti vaisių; neapibrėžtos veislės ir toliau auga ir neša gėles bei vaisius, kol jas sustabdo šalti orai, todėl pomidorų augalų genėti žiemai nebūtina, nes jie savaime numirs.

Kodėl neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų?

Bendrios agurkų ir pomidorų ligos Fitoftorinis maras ir šaknų puvinys yra rimtesnės problemos, nes šios ligos sukėlėjai gali nusiaubti ir agurkus, ir pomidorus.

Ką sodinti pomidorais, kad neliktų vabzdžių?

Daugiau žolelių ir amp; Gėlės, kurias reikia sodinti su pomidorais, kad išvengtumėte vabzdžių: nenustokite sodinti medetkų su pomidorais. Norėdami toliau apsisaugoti nuo kenkėjų, taip pat galite pasodinti baziliką, pupeles, bičių balzamą, agurklę, saldžiąją agurką, laiškinius česnakus, česnakus, nasturtes, mėtas, anyžius, svogūnus ir petražoles.

Ar galima kartu sodinti paprikas ir pomidorus?

Tikrybė yra tokia, kad kadangi abu turi panašius augimo poreikius, jie gali būti gana sėkmingai auginami kartu. Pomidorams ir pipirams būdingos ligos yra Verticillium wilt ir bakterinė dėmė.

Ar galite kartu pasodinti du pomidorų augalus?

Pomidorų augalų negalima sodinti vienas šalia kito. Nors tai techniškai įmanoma padaryti, šalia esantiems pomidorams bus sunku tinkamai augti. Netinkamas tarpas tarp pomidorų lems nepakankamą šaknų plotą. Kai šaknys susipainioja, nei vienas pomidoras negaus pakankamai maistinių medžiagų.

Ar pomidorai ataugs, jei bus nupjauti?

Ar pomidorų augalai ataugs nupjauti ant žemės? Ne, pomidorų augalai neataugs, jei nupjausite juos atgal į žemę. Jie gali išdygti keletą naujų lapų, priklausomai nuo to, kiek kelmo liko, bet nettada jie greičiausiai neturės pakankamai laiko augti ir duoti vaisių prieš prasidedant šalnoms.

Kiek kartų galima nuimti pomidorų derlių?

Paprastai per sezoną nuimamas tik vienas derlius, o visi vaisiai sunoksta per savaitę ar dvi. Kas čia? Dėl šios priežasties, jei norite išsaugoti visą derlių iš karto, pirmenybė teikiama tam tikroms pomidorų veislėms.

Kokio gylio turėtų būti dirva pomidorams?

Idealus gylis būtų didesnis nei 2 pėdos (60 cm), nes paprastai pomidorų šaknys gali užaugti bet kur nuo 2 iki 3 pėdų, nors apie 2 pėdas dažniau pasitaiko.

Ar galite ant vejos užberti žemės vazonams?

Žolė gali augti vazoniniame dirvožemyje, tačiau ji neveiks taip efektyviai kaip viršutinis dirvožemio sluoksnis. Vazoninėje žemėje nėra pakankamai tikros žemės, todėl žolių sėkloms sunku augti ir išlikti sveikoms. Į vazono dirvą įdėjus viršutinio dirvožemio mišinio, padidėja tikimybė, kad žolė išaugs į storą žalią veją.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0