...

Ką daryti, jei mano pomidorų augalas per aukštas?

Kiek vandenilio peroksido dedate į galoną vandens augalams?
Po kiek laiko pasirodo pomidorai po žiedų?
Ar pomidorai mėgsta tiesioginius saulės spindulius?
Ar pomidorai nustoja augti?
Kodėl mano pomidorų augalų apatiniai lapai ruduoja?


Užpildykite pomidorų augalą, kai jis užauga iki narvelio ar kuolo viršaus. Tai leidžia daugiau augalo energijos nukreipti į vaisių auginimą, o ne į stiebus. Nupjaukite kiekvieną viršutinį vertikalų stiebą žirklėmis, pašalindami stiebą 1/4 colio aukščiau tos vietos, kur šoninis ūglis skiriasi nuo pagrindinio vertikalaus ūglio. Jūsų neapibrėžti pomidorų augalai gali būti tiesiog per aukšti, todėl negalite suteikti jiems vietos, reikalingos augti. Tokiu atveju galite juos „uždėti“ arba nugenėti viršutinę augalo dalį, kad jie nenuvirstų, kai perauga atramas. Antpilas neleidžia pomidorų augalui išaugti per aukštai.

Kaip neleisti, kad mano pomidorų augalai augtų per aukšti?

ATSAKYMAS: galite neleisti pomidorams užaugti per aukštai juos genėdami. Genėjimas taip pat skatina augalą auginti vaisius, o ne sukurti daugiau žalumynų. Genėdami visada naudokite švarias, sterilizuotas žirkles, kad išvengtumėte ligų plitimo jūsų sode.

Ar galite nupjauti aukšto pomidoro augalo viršūnę?

Pomidorų augalų antviršis gali sustiprinti silpnus, kojomis augančius augalus. Jei juos sumažinsite ir suteiksite jiems galimybę ataugti, daug kartų jie vėl sustiprės. Kai augalai atauga, daugeliu atvejų jie taip pat gali būti tvirtesni. Tai leidžia jiems išlaikyti didesnius pomidorus nesibaiminant, kad jie sulaužys.

Ar turėčiau nupjauti pomidorų augalo viršūnę?

Norėdami paspartinti nokimą sezono pabaigoje, nuimkite kiekvieno pagrindinio stiebo augantį galiuką likus maždaug keturioms savaitėms iki pirmųjų numatomų rudens šalnų. Dėl šio tipo genėjimo augalas nustoja žydėti ir dėti naujus vaisius, o visas cukrus nukreipiamas į likusius vaisius.

Kaip neleisti, kad mano pomidorų augalai augtų per aukšti?

ATSAKYMAS: genėdami galite neleisti pomidorams užaugti per aukštijuos. Genėjimas taip pat skatina augalą auginti vaisius, o ne sukurti daugiau žalumynų. Genėdami visada naudokite švarias, sterilizuotas žirkles, kad išvengtumėte ligų plitimo jūsų sode.

Ar galima uždengti pomidorų augalus?

Sezono pradžioje užpilant pomidorus galima lengviau šakotis ir išauginti stipresnius centrinius stiebus. Šie stiebai yra atsparesni vėjo daromai žalai ir gali išlaikyti sunkesnių vaisių svorį.

Kodėl mano pomidorų augalai taip aukšti?

Pomidorų augalams reikia visos saulės šviesos, todėl jie gali užaugti aukšti ir ploni, kai bando pasiekti šviesą šešėlinėje vietoje! Tai palieka dygliuotus pomidorų augalus. Jei jūsų pomidorų augalai dienos metu negauna pakankamai saulės šviesos, jie augs „spygliuočiai“ (aukšti ir ploni), o ne stori ir stiprūs.

Kas atsitiks, jei nupjausite pagrindinį pomidoro augalo stiebą?

Net jei nulūžtų didelė stiebo dalis, augalas ir toliau derės. Sėkmingo atsigavimo raktas yra genėti augalą, kad jis turėtų daugiau nei vieną pagrindinį stiebą. Kai pomidorų augalas yra jaunas, leiskite augti žemiausiam čiulptukui, greta pradinio pagrindinio stiebo.

Kokio aukščio turėtumėte leisti augti pomidorų augalams?

Kai augalas pasiekia norimą aukštį – paprastai ne aukštesnis už atramą, 4 ar 5 pėdos yra gerai – nuosekliai ištraukite visus naujus auginimo antgalius. Maždaug po savaitės augalas nustos bandyti išvesti naują augimą viršutinėje augalo dalyje ir susikoncentruos į naują augimą ir vaisius apačioje.

Kada turėčiau pasodinti pomidorų augalus?

Žurnalo „Fine Gardening“ autoriaus Franko Ferrandino teigimu, pomidorų užpilas yra paskutinis būtinas kiekvieno augimo ciklo genėjimas. Idealus dengimo laikas yra 30 dienų iki pirmųjų rudens šalnų. Kadangi pirmųjų šalnų laiką sunku nuspėti iki dienos, apytiksliskartų pakanka.

Ar galite nupjauti pomidorų augalą?

Pomidorų augalus galima bet kada nupjauti, tačiau yra geresnių laikų nei kiti. Jei vynmedžiai patiria karščio įtampą arba svyruoja, prasminga vynmedį nupjauti, kad būtų skatinamas energingas sveiko naujo augimo plovimas. Kartais nupjovus augalus išauga antras pomidorų derlius.

Ar turėtumėte laistyti pomidorų augalus kasdien?

Pomidorų augalus reikia laistyti kasdien arba kas antrą dieną, nebent neseniai buvo lietus. Augalams reikia 1–1,5 colio vandens per savaitę, tačiau konteineriuose auginamus pomidorų augalus reikia laistyti du kartus per dieną. Geriausias laikas laistyti augalus yra anksti ryte, kol saulė dar per karšta.

Kodėl mano pomidorų augalai tokie aukšti ir kojomis?

Dėl kelių priežasčių pomidorų augalas gali tapti aukštas ir smailus. Trys dažniausiai pasitaikančios kojų pomidorų augalų priežastys yra susijusios su laistymu, saulės spinduliais ir perpildymu. Suteikdami pakankamai šviesos, galite pataisyti kojas turinčius pomidorų augalus. 8 valandas tiesioginių saulės spindulių, kasdien laistyti ir vengti perpildymo.

Kodėl mano pomidorų augalas toks aukštas ir liesas?

Dažniausia aukštų, dygliuotų pomidorų augalų priežastis yra saulės trūkumas. Pomidorų augalams reikia mažiausiai šešių iki aštuonių valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną. Jei jie gauna mažiau šviesos, vynmedžiai pradeda ištempti šviesą, todėl jie pailgėja.

Kas atsitiks, jei nupjausite pagrindinį pomidoro augalo stiebą?

Net jei nulūžtų didelė stiebo dalis, augalas ir toliau derės. Sėkmingo atsigavimo raktas yra genėti augalą, kad jis turėtų daugiau nei vieną pagrindinį stiebą. Kai pomidorų augalas yra jaunas, leiskite augti žemiausiam čiulptukui, greta pradinio pagrindinio stiebo.

Kaip neleisti, kad mano pomidorų augalai augtų per aukšti?

ATSAKYMAS: Jūsgali neleisti jūsų pomidorams užaugti per aukštai juos genėdami. Genėjimas taip pat skatina augalą auginti vaisius, o ne sukurti daugiau žalumynų. Genėdami visada naudokite švarias, sterilizuotas žirkles, kad išvengtumėte ligų plitimo jūsų sode.

Kaip padaryti, kad pomidorų augalas būtų krūminis?

Norėdami auginti vynmedžius ir pusiau krūminius pomidorus kaip trumpus, krūminius augalus, nupjaukite centrinius stiebus, kai augalai pasieks norimą aukštį. Nuvalykite genėjimo žirkles skudurėliu, suvilgytu spiritu, tada nugenėkite stiebus virš antrojo lapų, esančių po stiebo galiukais.

Kas atsitinka, kai nupjaunate neapibrėžto pomidoro augalo viršūnę?

Kita vertus, neapibrėžti pomidorai, įskaitant daugelį paveldimų veislių, auga iki rudens šalnų ir per vieną sezoną gali užaugti 6 pėdų ar daugiau. Genėjimas atgal arba augalo apauginimas neleidžia augti aukštyn ir nukreipia augalo energiją į pilnesnius šoninius stiebus.

Kodėl mano pomidorų augalas toks aukštas ir liesas?

Dažniausia aukštų, dygliuotų pomidorų augalų priežastis yra saulės trūkumas. Pomidorų augalams reikia mažiausiai šešių iki aštuonių valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną. Jei jie gauna mažiau šviesos, vynmedžiai pradeda ištempti šviesą, todėl jie pailgėja.

Ar galiu nupjauti pomidorų augalų stiebus?

Norėdami išauginti kuo stipresnį pomidorų augalą, genėkite šoninius stiebus žemiau pirmojo vaisiaus spiečiaus. Pomidorų augalui bręstant pradeda gelsti apatiniai jo lapai. Suimkite arba genėkite pageltusius lapus, kad išvengtumėte ligų, pagerintumėte pomidorų augalo išvaizdą ir padėtumėte augalui skirti savo energiją vaisių gamybai.

Kiek pagrindinių stiebų turėtų turėti pomidorų augalas?

Keturi stiebai yra daugiausiai, ko norėtumėte, kad jūsų neapibrėžtas pomidorų augalas turėtų. Kuo mažiau jūsų augalo stiebų, tuo didesnis jūsųpomidorai. Nors kiekvieną kartą užaugsite mažiau, gausite daugiau pomidorų, kurie ilgainiui bus geresni, nes jūsų augalas gyvens ilgiau.

Kas atsitiks, jei nupjausite visus pomidorų augalo lapus?

Pašalinkite lapus Pašalinus kai kuriuos lapus, saulė pasieks pomidorus ir jie greičiau sunoks. Augalas daugiau energijos skirs pomidorų auginimui, jei pašalinsite ir kai kuriuos lapus. Pašalinu visus lapus iki pirmosios pomidorų kekės ant pagrindinio stiebo.

Kaip neleisti, kad mano pomidorų augalai augtų per aukšti?

Augalo viršūnėje, kol jis užauga per aukštas. Pomidorų augalą reikia uždėti ant viršaus, kai jis auga iki narvo ar kuolo viršaus. Tai leidžia didžiąją augalo energijos dalį nukreipti į vaisių, o ne į stiebo auginimą. Stenkitės žirklėmis nupjauti kiekvieną viršutinį vertikalų stiebą ir nuimkite stiebą ketvirtį colio aukščiau tos vietos, kur šoninis ūglis išsiskiria.

Ar reikia pasodinti pomidorų augalą?

Pomidorų augalą reikia uždėti, kai jis auga iki narvo ar kuolo viršaus. Tai leidžia didžiąją augalo energijos dalį nukreipti į vaisių, o ne į stiebo auginimą. Stenkitės žirklėmis nupjauti kiekvieną viršutinį vertikalų stiebą ir nuimkite stiebą ketvirtį colio aukščiau tos vietos, kur šoninis ūglis išsiskiria.

Ar pjaunate pomidorus, kai jie per aukšti?

Nepamirškite kas savaitę nupjauti viršūnių, kai augalas pradeda augti. Kiekvieną kartą apsodinus augalą, energija nukreipiama į šoninius stiebus, o tai sulėtina viršūnės augimą ir gali jį visiškai sustabdyti. Nedelsdami uždėkite pomidorų viršūnes, kai jie pradeda augti per aukšti.

Kodėl pomidorai nustoja augti, kai juos dengiate?

Kiekvieną kartą auginant augalą, energija nukreipiama į šoninius stiebus, o tai sulėtina viršūnės augimą ir gali jį visiškai sustabdyti. Pomidorai taip pat pradeda augti iš kartoūgio. Leidžiant augalams stipriai peraugti, susilpnėja stiebas, o stiprus genėjimas gali pakenkti augalui.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: