...

Ką darai su pomidorų augalais spalį?

Kas padarys pomidorus didesnius?
Ar mano perlaistyti pomidorų augalai atsigaus?
Kaip dažnai turėčiau purkšti pomidorų augalus kepimo soda?
Ar galiu sodinti jalapeno prie pomidorų?
Kokiu paros metu geriausia laistyti pomidorus?


Jūsų „Red October“ augalai sezono pabaigoje duos gausų derlių iš karto. Kai kurių pomidorų derliaus nuėmimą galite atidėti tol, kol jie nėra pažeidžiami kenkėjų ar šalčio. Įsitikinkite, kad juos visus suvalgote prieš šalnas, net ir tuos, kurie dar neprinokę.

Ką darote su pomidorais spalį?

Temperatūrai pradėjus kristi, laikas nuimti pomidorų derlių ir perkelti juos į patalpas. Vienas patarimas – laikyti juos stalčiuje arba popieriniame maišelyje su bananu. Bananas išskirs etileną – hormoną, susijusį su vaisių nokinimu, o tai padės pagreitinti nokimo procesą.

Ar turėčiau rudenį nupjauti pomidorų augalus?

Norėdami paspartinti nokimą sezono pabaigoje, nuimkite kiekvieno pagrindinio stiebo augantį galiuką likus maždaug keturioms savaitėms iki pirmųjų numatomų rudens šalnų. Dėl šio tipo genėjimo augalas nustoja žydėti ir dėti naujus vaisius, o visas cukrus nukreipiamas į likusius vaisius.

Ar pomidorai dar gali augti spalio mėnesį?

Pomidorų sodinimas spalio mėnesį, anksčiausią šio sezono datą, padeda augalams gerai įsitvirtinti žiemojant. Jei spalį pasodinsite didelį konteinerį užaugintą pomidorą, jis gali duoti valgomų vaisių šventėms.

Ar turėčiau skinti žalius pomidorus spalį?

Sulaikius marą, pomidorus ant vynmedžio galite palikti bent iki spalio vidurio, visus nuskinkite iki pirmųjų šalnų. Jei turite pažeistą augalą, galite nuskinti žalius subrendusius vaisius ir subrandinti juos namuose.

Ar pjaunate pomidorų augalus žiemai?

Patarimas. Tik ryžtingi pomidorai nustoja duoti vaisių; neapibrėžtos veislės ir toliau auga ir gamina gėles bei vaisius, kol jas sustabdo šalti orai, todėl žiemai karpyti pomidorų augalų neverta.būtina, nes jie mirs patys.

Ar pomidorų augalai grįžta kiekvienais metais?

Paprastai pomidorų augalai kasmet neatauga, nes neatlaiko šalčio. Vietose, kuriose nėra šalnų, pomidorų augalai gali gyventi ir duoti vaisių iki 2 metų.

Ar galite pasilikti pomidorų augalus kitais metais?

Pomidorų augalai atauga ne kiekvienais metais. Pomidorų augalui yra dvi galimybės: arba išgyvena žiemą, arba ne. Pomidorai yra daugiamečiai, bet kitais metais jie gali išgyventi tik tada, kai išgyvens šalčius! Jei apsaugote pomidorų augalą nuo šalčio, jis gali išgyventi žiemą.

Ką galiu pagaminti iš žalių pomidorų spalio mėnesį?

Įneškite augalą į vidų. Jei vėsiomis rudens dienomis vis dar turite žalių pomidorų, galite iškasti visą augalą, įskaitant šaknis, ir pakabinti jį su sodo špagatais sausoje, apsaugotoje vietoje, pavyzdžiui, garaže. Tokiu būdu vaisiai vis tiek turės tam tikrų prinokusių vynmedžių privalumų.

Kaip laikote neprinokusius pomidorus?

Pomidorus laikykite dėžėse, 1–2 sluoksnių gylyje, arba plastikiniuose maišeliuose su keliomis skylutėmis oro cirkuliacijai. Jei turite vėsią, vidutiniškai drėgną patalpą, tiesiog padėkite juos ant lentynos. Saugokite vaisius nuo tiesioginių saulės spindulių.

Kaip vėlai metais augs pomidorai?

Kol dienų iki brandos yra mažiau nei dienų skaičius nuo pirmojo šalčio datos, vis tiek galite sodinti. Daugumoje vietovių be problemų turėtumėte sodinti vėlai nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio pabaigos.

Kiek laiko pomidorai augs rudenį?

Priklausomai nuo pomidorų veislės, prinokęs vaisius gali užaugti per 45 dienas arba net 65 dienas.

Kaip vėlai pomidorų augalai duos vaisių?

Paprastai per 4–5 metus augalaiiš dirvožemio išeikvoja visas maistines medžiagas, o tai savo ruožtu nutraukia pomidorų gamybą. Tačiau jei palaikomas optimalus maistinių medžiagų tiekimas, ideali temperatūra, o kenkėjai ir ligos jų nepuola, augalai gali toliau augti ir derėti kitais metais.

Ką galiu pagaminti iš žalių pomidorų spalio mėnesį?

Įneškite augalą į vidų. Jei vėsiomis rudens dienomis vis dar turite žalių pomidorų, galite iškasti visą augalą, įskaitant šaknis, ir pakabinti jį su sodo špagatais sausoje, apsaugotoje vietoje, pavyzdžiui, garaže. Tokiu būdu vaisiai vis tiek turės tam tikrų prinokusių vynmedžių privalumų.

Ar pomidorai sunoks ant negyvų vynmedžių?

Nulipę nuo vynmedžio jie netaps saldesni, bet ir toliau dažys ir suminkštės tiek, kad vis tiek bus geresni nei dauguma parduotuvės pomidorų. Kai kurie žmonės tiesiog leidžia savo nuskintiems, sezono pabaigos pomidorams sunokti, išdėliodami ant popieriaus kambario temperatūroje.

Kas atsitiks, jei nupjausite pagrindinį pomidoro augalo stiebą?

Net jei nulūžtų didelė stiebo dalis, augalas ir toliau derės. Sėkmingo atsigavimo raktas yra genėti augalą, kad jis turėtų daugiau nei vieną pagrindinį stiebą. Kai pomidorų augalas yra jaunas, leiskite augti žemiausiam čiulptukui, greta pradinio pagrindinio stiebo.

Kiek pomidorų nusodinate nuo vieno augalo?

Ką sodinti po pomidorų?

Ankštiniai augalai yra pirmasis sodininkų pasirinkimas po pomidorų. Šios šeimos augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Tai puikus pasėlis po pomidorų, nes ankštinių augalų šaknų sistema atkurs azotą jūsų dirvoje.

Kokią žemiausią temperatūrą gali toleruoti pomidorų augalai?

Žema temperatūra Nors pomidorų augalai gali išgyventi ir žemesnę temperatūrąiki 33 laipsnių pagal Farenheitą, jie rodo problemų, kai temperatūra nukrenta žemiau 50 laipsnių F, teigia JAV žemės ūkio departamento tyrimų tarnyba.

Ar plastikiniai kibirai apsaugos augalus nuo šalčio?

– Kibirai ir plastikiniai augalų vazonai puikiai tinka švelniems augalams uždengti. Tiesiog apverskite kibirą ar konteinerį aukštyn kojomis ir padėkite ant augalo. (Gera mintis ant talpyklos viršaus uždėti akmenį ar plytą, kad ji liktų vietoje.)

Kokia temperatūra yra per žema pomidorams?

Temperatūra, žemesnė nei 55 laipsniai pagal Farenheitą, yra per žema, kad užaugtų sveikas pomidorų augalas, teigia Arizonos universiteto kooperatyvo plėtra. Žema temperatūra trukdo normaliai apdulkinti žiedus, kurie numeta augalus. Vaisiai nesustingsta, todėl pomidorai neauga.

Ar pjaunate pomidorų augalus žiemai?

Patarimas. Tik ryžtingi pomidorai nustoja duoti vaisių; neapibrėžtos veislės ir toliau auga ir neša gėles bei vaisius, kol jas sustabdo šalti orai, todėl pomidorų augalų genėti žiemai nebūtina, nes jie savaime numirs.

Kada laikas pasirūpinti pomidorų augalais?

Stebėkite orų prognozes ir, kai temperatūra nukrenta žemiau 40 ir 50 laipsnių (4–10 C), laikas nuspręsti, ką daryti su savo pomidorų augalais. Taigi, kokių veiksmų reikia imtis norint prižiūrėti pomidorų augalus sezono pabaigoje?

Ar jūsų pomidorų augalai pasiruošę rudeniui?

Šlovingos vasaros dienos turi baigtis, o ruduo pradės įsiveržti. Rudeniniams pomidorų augalams įvairiose brandos stadijose paprastai prilimpa galutinis derlius.

Kada geriausias laikas skinti pomidorus?

Rinkitės pomidorus, kai jie pradeda bręsti / įgauna spalvą. Maistinių medžiagų perteklius dirvožemyje gali sukelti cheminių medžiagų kaupimąsi ir dirvožemio pH sumažėjimą, kuris gali užkirsti kelią kai kuriomsmaistinės medžiagos, kad jos nebūtų prieinamos augalams.

Kaip atsikratyti pomidorų rudenį?

Greitesnis būdas kovoti su rudeniniais pomidorais – sudėti juos į popierinį maišelį su obuolio ar prinokusio pomidoro griežinėliais. Patikrinkite juos kasdien ir ištraukite tuos, kurie nuspalvino.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: