...

Ar visas sėklas sodinate į pakelį?

Kodėl mano augalo lapai susisuka?
Ar pomidorų augalų papildymas padidina derlių?
Kiek sėklų reikia norint padaryti okra skylę?
Kiek paprikų telpa 4×4 paaukštintoje lysvėje?
Kokio dydžio sodinukai turėtų būti prieš persodinimą?


Apskritai, neturėtumėte sodinti viso sėklų paketo. Pakelyje tikriausiai yra daug daugiau sėklų, nei reikia turimai vietai, net jei pasėsite papildomų sėklų, kad užtikrintumėte pakankamą daigumą. Verčiau pasilikite papildomas sėklas kitam sezonui.

Kiek sėklų reikia pasodinti iš pakelio?

Paprastai į duobutę reikia sėti nuo dviejų iki trijų sėklų. Sėklos neturi 100% daigumo, todėl ne kiekviena pasodinta sėkla sudygs.

Kaip pasėti gėlių sėklų pakelį?

Pabarstykite sėklas ant 1/2–3/4 colio vazono dirvožemio, durpių samanų arba smulkių pjuvenų. Laukinių gėlių sėklos turi būti žemėje tik tiek giliai, kiek sėklos yra ilgos. Laistykite sėklas į naują dirvą ir palaikykite drėgną, kol gėlės sudygs (susileidus gėles, jų nereikia tiek daug laistyti.

Ką darote su sėklų paketais?

Sėklų laikikliai: tiesiog pakartotinai naudokite sėklų pakuotes pagal paskirtį. Jei renkate sėklas pasibaigus auginimo sezonui, išsaugokite tuos paketus, kad būtų lengva juos atskirti ir identifikuoti. Paketus galite supakuoti į sumuštinių maišelius arba plastikinius indus, skirtus laikyti.

Kas atsitiks, jei į duobutę įbersite per daug sėklų?

Turėtumėte atlikti daigumo testą, kiek procentų sėklų sudygsta. Jei išdygsta pusė jūsų pasėtų. Tada pasodinkite kelias sėklas į duobę. Paprastai, jei į duobutę pasodinsite kelias sėklas, jei abu augalai išaugs, antrinį (dažniausiai silpnesnį) augalą turėsite nupjauti, nužudyti arba persodinti.

Ar sėklų paketai veikia?

Kai kurie paketai yra geresni už kitus, tačiau didžioji dauguma suteikia jums tik pačią pagrindinę informaciją, būtent kada ir kaip giliai / toli vienas nuo kito sėti. Kartais tai tikrai taip paprasta – suberkite sėklą į vazoną su žeme arba į žemę ir padovanokitelaistyti ir laukti, kol prasidės magija.

Ar turėtumėte daiginti visas sėklas?

Žinome, kad sėkloms reikia tinkamų sąlygų, kad jos greitai sudygtų. Nesvarbu, ar sėklos sodinamos į padėklus šiltnamyje, ar tiesiai į lauką, tikslas yra, kad visos sėklos sudygtų beveik tuo pačiu metu ir augtų tokiu pačiu greičiu.

Kodėl tiek daug sėklų pakelyje?

Manau, kad pagrindinė priežastis, kodėl komerciniuose mažesnių sėklų paketuose yra tiek daug sėklų, yra susijusi su rinkodara ir klientų pasitenkinimu. Sėklos, pavyzdžiui, morkų sėklos, kainuoja labai mažai. Didžioji išlaidų dalis yra susijusi su pakavimu ir rinkodara.

Kas yra sėklų paketas?

Sėklų pakelis yra daugiau nei tik gražus vokas. Tai miniatiūrinė biografija, atskleidžianti viską, ką reikia žinoti sodininkui, kad galėtų sėkmingai auginti joje esančias sėklas. Ir nors įmonės skiriasi kokybe ir rinkodara, jos taip pat privalo pateikti vartotojui tikslų augalų savybių vaizdą.

Ką reiškia tarpai ant sėklų pakelių?

Sėklų atstumas – tai atstumas vienas nuo kito, kad sėklos būtų viena nuo kitos sodinant. Erdvę lemia tai, kiek vietos augalui reikia jo šaknims po žeme arba išsiskleisti virš žemės.

Kiek sėklų reikia pasodinti sėklų starterį?

Sėkite sėklas. Į kiekvieną vazoną geriausia įberti 2-3 sėklas, jei viena nesudygtų. Naudokite sėklų pakelio raukšlę arba įdėkite sėklas į raukšlėtą popieriaus lapą, kad padėtumėte nukreipti sėklas ten, kur norite.

Ar sėklų paketai veikia?

Kai kurie paketai yra geresni už kitus, tačiau didžioji dauguma suteikia jums tik pačią pagrindinę informaciją, būtent kada ir kaip giliai / toli vienas nuo kito sėti. Kartais tai tikrai taip paprasta – suberkite sėklą į vazoną su žeme arba į žemę,gerai palaistykite ir palaukite, kol prasidės magija.

Ar galiu tiesiog išbarstyti sėklas?

Tiesiog lengvai sugrėbkite žemę grėbliu arba rankine šakute, kad ją atlaisvintumėte, išbarstykite sėklas ir vėl grėbkite, kad jos apsemtų. Net jei šliužai paima dalį (ar daugumos) augalų, turėtų likti daug žydėti. Arba netgi galite pamiršti grėbimą ir tiesiog svaidytis!

Kas atsitiks, jei sėklas įkasite per giliai?

Lėtas arba nedygsta Sėkla, pasodinta per giliai į sėklų pradinį mišinį arba sodo dirvą, taip pat sunkiai patenka į šviesą. Jis nusilps ir pasiduos pačioje dirvoje arba kol vystysis jo ūgliai. Kai kurie sodinukai neturi stiebų, kurie galėtų prasiskverbti per dirvą, jei jie buvo pasodinti per giliai.

Kas nutiks, jei sodinukų neišretinsite?

Neretinti sodinukai, esantys ankštose vietose, konkuruos tarpusavyje dėl maistinių medžiagų, vandens, oro ir šaknų vietos. Tai nėra dalykai, kuriuos norite atimti iš savo sodinukų! Be susirūpinimo dėl konkurencijos, sodinukų susigrūdimas taip pat padidina ligų riziką.

Ar galiu tiesiog išmesti gėlių sėklas ant žemės?

Deja, laukinių gėlių sėklų negalima mėtyti ant žolės, nes prieš sodinant reikia paruošti dirvą. Geriausia iš vejos pašalinti kuo daugiau žolės prieš išleidžiant laukinių gėlių sėklas. Kad jūsų sėklos būtų geros pradžios, geriau jas sodinti anksti pavasarį arba rudenį.

Kodėl sėklų negalima sėti arti viena kitos?

Jei sėklos sėjamos arti viena kitos, augantys augalai negaus pakankamai saulės šviesos, maistinių medžiagų ir vandens iš dirvožemio. Todėl kai kurie arba visi augalai augs silpnai.

Kiek laiko bus sėklos pakuotėse?

Geros būklės ir tinkamai laikomos sėklos užteks mažiausiaivienerius metus ir, priklausomai nuo augalo, gali trukti nuo dvejų iki penkerių metų.

Ar 10 metų senumo sėklos sudygs?

Taip! Gali sudygti net tūkstantmečių senumo sėklos. Tačiau būtinas tinkamas išankstinis apdorojimas, ir kuo senesnė sėkla, tuo mažiau energijos lieka saugykloje. Sėklos iš vienmečių augalų dažnai nelaikomos daug metų, todėl dygimo procesas yra toks sudėtingas.

Ar prieš sodinant visas sėklas reikia mirkyti?

Paprasta taisyklė, kad jūsų sėklos sudygs, net jei prieš sodinimą sėklų nemirkysite, tačiau mirkant sumažėja dygimo laikas, o daigumas didėja. Sėklos, kurios turi nuolatinį drėgmės srautą, turi daug didesnę sėkmės tikimybę.

Ar turėtumėte laistyti sėklas iškart po pasodinimo?

Pasodinus jums nereikės laistyti, todėl sėklos nejudėtų. Sukurkite mini šiltnamį, uždengdami sėklų dėklą plastikiniu padėklu arba plastikine plėvele. Tai išlaikys drėgmę ir šilumą viduje, ir jums nereikės dar kartą laistyti, kol sėklos nesudygs.

Kaip giliai reikia sėti sėklas?

Nykščio taisyklė – sėti sėklas du ar tris kartus didesniame gylyje. Sėklas geriau sodinti per sekliai nei per giliai. Kai kurioms sėkloms, pvz., tam tikroms salotoms ar snapdragonui, sudygti reikia šviesos, todėl jų visai negalima uždengti.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: