Ar užauginus pomidorus galima pakartotinai panaudoti dirvą?

Ar į duobutę dedate po vieną sėklą?
Dėl ko pomidorai nesudaro vaisių?
Kaip padidinti savo pomidorų dydį?
Ar prieš sodinimą turėčiau daiginti pomidorų sėklas?
Kiek pomidorų augalų galite pasodinti į konteinerį?


Vazoninė žemė, kuri buvo naudojama pomidorams auginti, neturėtų būti naudojama pomidorams auginti ateinančius dvejus metus. BET toje žemėje galima auginti gėles, krūmines pupeles, paprikas, salotų žalumynus – ką tik nori, jei tik ne tamatas.

Ką daryti su žeme pasodinus pomidorus?

Paprastas būdas pakeisti pomidorų žemę – į kiekvieną kvadratinę pėdą senų pomidorų purvo įpilti kelias saujas komposto arba mėšlo. Didesniuose soduose galbūt norėsite paskaičiuoti, kiek mėšlo ar komposto reikia įdėti į akrą.

Ar galite naudoti tą patį dirvožemį du kartus?

Paprastai gerai pakartotinai naudoti vazoninę žemę, jei tai, ką joje auginate, buvo sveika. Jei pastebėjote savo augaluose kenkėjų ar ligų, geriausia mišinį sterilizuoti, kad neužkrėstumėte kitų metų augalų.

Ar galiu pakartotinai panaudoti dirvą savo pakeltoje sodo lysvėje?

Taip, seną žemę galite naudoti savo vazonuose, vazonuose ir lysvėse. Tiesiog pradėkite sezoną su specialiu postūmiu, kuris užtikrina gerus rezultatus. Naudodami keletą ingredientų, išeikvotą dirvą galite paversti derlinga žeme, kurią norite pasodinti.

Kaip paruošiate dirvą kitų metų pomidorams?

Norėdami paruošti sodą pomidorams, giliai į lysves įkaskite komposto arba mėšlo. Pavasarį taisydami dirvą naudokite seną arba kompostuotą mėšlą. Atlikite tai maždaug trijų pėdų skersmens ir dviejų pėdų gylio srityje, nepamiršdami, kad šaknys išaugs ir nusileis.

Ką darote su žeme pasodinę pomidorus?

Paprastas būdas pakeisti pomidorų žemę – į kiekvieną kvadratinę pėdą senų pomidorų purvo įpilti kelias saujas komposto arba mėšlo. Didesniuose soduose galbūt norėsite paskaičiuoti, kiek mėšlo ar komposto reikia įdėti į akrą.

Ar galite naudoti tą patį dirvožemį du kartus?

Paprastai gerai pakartotinai naudoti vazoninę žemę, jei joje auginatesveikas. Jei pastebėjote savo augaluose kenkėjų ar ligų, geriausia mišinį sterilizuoti, kad neužkrėstumėte kitų metų augalų.

Ar pomidorai ardo dirvą?

Tas neįprastas reiškinys nepasikartoja, nes pomidorai gana greitai išeikvos dirvą maistinėmis medžiagomis. Nerizikuočiau tiesiog pažaboti, jei tai pirmieji jūsų augimo metai, nes galite padaryti daug, kad gautumėte nuostabų ir sveiką pomidorų sodą.

Kiek metų galite sodinti pomidorus toje pačioje vietoje?

Pirma, niekada nesodinkite pomidorų (ar bulvių) į tą pačią dirvą dvejus metus iš eilės. Jų buvimas pritraukia šakniavaisius nematodus, kurie pirmaisiais metais nėra problema, tačiau antraisiais metais didėjant jų populiacijai, augalai kenčia ir dažnai miršta.

Ar persodinant reikia pašalinti seną dirvą?

Pašalinkite maždaug trečdalį ar daugiau seno vazono mišinio, supančio augalo šaknis. Augdamas jūsų augalas pašalino kai kurias arba visas maistines medžiagas iš dabartinio mišinio, todėl norėsite duoti jam šviežio mišinio vazonams arba dirvožemio.

Ar kasmet reikia keisti žemę pakeltose lysvėse?

Idealiu atveju, mūsų nuomone, geriausia apsvarstyti galimybę papildyti dirvą tarp kiekvieno sezono, t. y. po kiekvieno rudens/žiemos ir pavasario/vasaros derliaus nuėmimo; tačiau jei galite tai padaryti tik kartą per metus, tai taip pat gerai.

Ar pakeltoms lysvėms kasmet reikia naujo dirvožemio?

Net jei jūsų pakelta lova atrodo sveika ir tvirta, vis tiek turėsite kasmet keisti dirvožemį, nes tai yra geriausias būdas išlaikyti gerą išvaizdą. Labai svarbu išlaikyti aukštą dirvožemio kokybę, pakeičiant maistines medžiagas, kurios prarandamos jūsų augalų augimo laikotarpiu.

Ar pomidorų augalai grįžta kiekvienais metais?

Paprastai pomidorų augalai kasmet neatauga, nes neatlaiko šalčio. ĮVietose, kuriose nėra šalnų, pomidorų augalai gali gyventi ir duoti vaisių iki 2 metų.

Ką daryti su vazonine žeme sezono pabaigoje?

1) Galite įdėti dirvą į sandarų indą. Laikykite jį kitam sezonui. Sena šiukšlių dėžė veikia gerai, nes dangtis sukuria gerą sandarumą, o ratai palengvina judėjimą. Tačiau bet koks laikymo konteineris, kurį galite užsandarinti, turėtų veikti.

Ką darote su dirvožemiu nuėmus derlių?

Padenkite dirvą rudu kompostuoto mėšlo, medžio drožlių ar lapų mulčiu, sako Bernau. Nicholsas sutinka: sodininkai dažnai mano, kad tai yra izoliacinė antklodė, bet iš tikrųjų tai yra žiemos švediškas stalas, skirtas gyvybei dirvoje.

Ką darote su žeme pasodinę pomidorus?

Paprastas būdas pakeisti pomidorų žemę – į kiekvieną kvadratinę pėdą senų pomidorų purvo įpilti kelias saujas komposto arba mėšlo. Didesniuose soduose galbūt norėsite paskaičiuoti, kiek mėšlo ar komposto reikia įdėti į akrą.

Ar galite naudoti tą patį dirvožemį du kartus?

Paprastai gerai pakartotinai naudoti vazoninę žemę, jei tai, ką joje auginate, buvo sveika. Jei pastebėjote savo augaluose kenkėjų ar ligų, geriausia mišinį sterilizuoti, kad neužkrėstumėte kitų metų augalų.

Kaip padidinti pomidorų derlių?

Sodindami pomidorus iš anksto pagyvinkite, į dirvą sodinimo duobėje įberdami šiek tiek trąšų, kad šaknys būtų lengvai pasiekiamos. Pabandykite sodindami pridėti kraujo miltų, kaulų miltų, sliekų liejinių ir kiaušinio lukšto miltelių. Šis mišinys yra greitas, vandenyje tirpus azoto šaltinis (kraujo miltai).

Kokį derlių galima kaitalioti su pomidorais?

Taigi, koks derlius yra tinkamas kaitalioti su pomidorais? Bet koks ankštinis augalas yra geras derlius, kurį galima kaitalioti su pomidorais. Ankštiniai augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Šios kultūros padėsatstatyti azotą į dirvą sodinant po pomidorų.

Ar galite sodinti pomidorus per giliai?

Žinome, žinome. Tai prieštarauja viskam, ką girdėjote apie „nesodinkite per giliai, kitaip augalą nužudysite“. Pomidorai pažeidžia šią taisyklę, nes iš tikrųjų turi galimybę išdygti papildomų šaknų palei palaidotą stiebą.

Ar galite pakartotinai panaudoti praėjusių metų dirvožemį?

Sugalvoję tvarkymą, galite pakartotinai panaudoti vazonų žemę kitų metų konteineriuose arba panaudoti ją kitoms sodo problemoms spręsti. Pirmiausia leiskite panaudotai vazonų žemei išdžiūti vazonuose arba supiltą į karutį arba ant brezento.

Ar galima naudoti praėjusių metų kompostą?

Visiškai įmanoma pakartotinai panaudoti seną kompostą: knygose nurodoma, kad to negalima daryti, tačiau daroma prielaida, kad turite atsarginių pinigų / automobilį / lengvą prieigą prie sodo centro. Žinoma, jei augalas nugaišo nuo ligų ar dirvožemio kenkėjų, tokių kaip vynmedžių straubliukas, kompostą geriausia siųsti kitur.

Ar galite persodinti pomidorus į tą pačią dirvą prieš metus?

Dėl šios priežasties laikoma griežta taisykle, kad niekada nesodinkite pomidorų į tą pačią dirvą, kuri buvo pasodinta prieš metus, nesvarbu, ar naudojate konteinerį, ar augate kieme. Ką daryti su vazonine žeme sezono pabaigoje?

Ar galiu pakartotinai naudoti vazonų mišinį pomidorams?

Pakartotinai panaudojau vazonų mišinį pomidorams, įmaišydamas šviežio komposto ir panaudojau jį apatinėje didelio puodo pusėje. Tada užbaikite su šviežiu vazonų mišiniu ant viršaus. Mano teorija yra tokia, kad augalas rečiau gaus tas sporas, jei pakartotinai panaudotas dirvožemis bus uždengtas.

Ar galite pakartotinai panaudoti seną dirvą?

Jei sodinate norėdami pakartotinai panaudoti seną dirvą, turėtumėte atsiminti keletą dalykų: prieš dėdami naujas sėklas ar augalus turėsite įsitikinti, kad dirvožemis yra švarus. Jūs taip patreikia pakeisti trūkstamas maistines medžiagas, kad jūsų nauji augalai galėtų klestėti. Saugiausia pakartotinai naudoti dirvožemį, kuriame niekada nebuvo sergančio augalo.

Kaip dažnai reikėtų keisti dirvą vazonams?

Jei jums pasisekė turėti naujos vazoninės žemės, maždaug nuo trečdalio iki pusės senos žemės galite pakeisti nauja, kad papildytumėte maistinėmis medžiagomis. Naujo dirvožemio pavertimas taip pat padės aeruoti mišinį jūsų inde. Vėlgi, jei tą patį augalą laikysite tame pačiame vazone, vazoninę žemę turėsite pakeisti tik kas 2–3 metus.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0