...

Ar turite pradėti auginti pomidorus patalpose?

Kiek pomidorų augalų galiu dėti į 4×4 pakeltą lysvę?
Po kiek laiko po žydėjimo pasirodo pomidorai?
Ar 5 galonų kibiras yra pakankamai didelis pomidorams?
Kada galima sodinti pomidorus į vazonus lauke?
Koks yra augalo gyvenimo ciklas?


Nėra nieko tokio tobulo kaip prinokęs pomidoras – tas išskirtinis gaivus, žalias saulės įkaitinto vaisiaus kvapas, kuris sprogsta burnoje. Jame kaip niekas kitas sode kalbama apie vasaros karštį, tačiau pomidorus reikia auginti patalpoje.

Ar galima pomidorus auginti lauke?

„Pomidorai paprastai persodinami lauke praėjus nuo nulio iki keturių savaičių nuo paskutinio šalčio jūsų vietovėje. Dauguma pomidorų augalų sodinami lauke, kai nakties temperatūra yra 50 °F (10 °C) arba aukštesnė. Paprastai tai įvyksta praėjus kelioms savaitėms po paskutinio šalčio datos“, – sako sodininkystės tinklaraštininkė Mary Jane Duford.

Ar galiu tiesiog įdėti pomidorą į žemę?

Taigi, ar galite sodinti pomidorų sėklas tiesiai į žemę? Pomidorų sėklas galite sėti tiesiai į žemę, jei gyvenate šiltame klimate su ilgu auginimo sezonu. Esant šaltesniam klimatui, pomidorų sėklas reikėtų pradėti sėti patalpose, o vėliau daigus persodinti į lauką.

Ar galite sėti pomidorų sėklas lauke?

Pasodinkite pomidorų sodinukus lauke, kai nakties temperatūra išlieka aukštesnė nei 50 laipsnių pagal Farenheitą. Tačiau nepasikliaukite vien vidutine paskutinio šalčio data. Paprastai pomidorai gali išeiti į lauką praėjus maždaug savaitei ar dviem po paskutinių šalnų tam tikroje vietovėje, tačiau tai nėra griežta taisyklė. Oro sąlygos kiekvienais metais gali skirtis.

Kokia paskutinė data pomidorų sėkloms pradėti?

Ar per vėlu pradėti auginti pomidorus? Tikrai ne. Pomidorų sėklas galite sodinti bet kada pavasarį.

Pomidorai yra šiltojo sezono pasėliai ir jie nemėgsta šalnų. Paprastai geriausia sėklas sėti vėlyvą pavasarį iki vasaros.

Kiek pomidorų sėklų yra vienoje duobutėje?

Kiek pomidorų sėklų turėčiau pasodinti vienoje skylėje? Idealu sėti dvi sėklas į duobutę, papildoma sėkla veiks kaip draudimas, kai kitos sėklosnesugeba išdygti.

Kiek laiko užtrunka, kol pomidorų sėklos sudygsta patalpose?

Pomidorų sėklos turėtų sudygti per 5–6 dienas, jei galite palaikyti maždaug 80 ºF dirvos temperatūrą. Paprikos užtrunka šiek tiek ilgiau, kai temperatūra yra šiek tiek aukštesnė (7–8 dienos 85 ºF). Atminkite, kad tai dirvožemio, o ne aplinkos temperatūra.

Kokio dydžio pomidorų daigai turi būti prieš persodinimą?

Pomidorai yra paruošti persodinti į sodą, kai daigai yra 3–4 colių aukščio, o nakties temperatūra nuolat viršija 50 laipsnių.

Kiek laiko užtrunka pomidorams išaugti iš sėklų?

Priklausomai nuo veislės, pomidorų derlius nuimamas nuo 60 dienų iki daugiau nei 100 dienų (daugiau apie veisles žr. toliau). Dėl santykinai ilgo auginimo sezono reikalavimų (ir vėlyvos sodinimo datos) dauguma sodininkų, atšilus orams pavasarį, vietoj sėklų sodina mažus „startinius augalus“ arba persodinimus.

Ar pomidorus geriau dėti į kuolus ar narveliuose?

Įkalimas užima mažiau vietos nei įkalimas į narvą. Paprasta įdiegti. Vynmedžiai & pomidorai pakyla nuo žemės, todėl vaisiai yra švaresni ir mažiau pūva. nesunku matyti pomidorus ir lengva nuimti derlių.

Ar galite pasodinti du pomidorus vienoje duobėje?

Viename vazone galite auginti kelis pomidorų augalus, bet to daryti nerekomenduočiau. Augalai konkuruos tarpusavyje dėl maistinių medžiagų ir drėgmės. Dėl perpildymo trūks saulės šviesos ir sulėtės augimas. Dėl oro cirkuliacijos stokos augalai gali užsikrėsti grybelinėmis ligomis.

Kaip padaryti, kad pomidorų sėklos greičiau sudygtų?

Norėdami daiginti pomidorų sėklas ant popierinio rankšluosčio, sudrėkinkite popierinį rankšluostį, kol jis bus drėgnas (nepermirkęs). Tada išdėliokite pomidorų sėklas taip, kad jos atsiskirtų (neliestų). Būtinai pasilikite popieriųrankšluostį ir sėklas šiltoje vietoje, kad būtų skatinamas greitesnis daigumas ir didesnis daigumas.

Per kiek laiko sudygsta pomidorų sėklos?

Su apatiniu karščiu sėklos turėtų sudygti per 7–14 dienų. Sėkite sėklas 5–1 cm (¼–½”) gyliu. Laikykite sodinukus labai ryškioje šviesoje, kad išvengtumėte kojomis. Gali tekti sodinti sodinukus daugiau nei vieną kartą, kol jie išeis, kad galėtų augti šaknys.

Ar prieš sodinimą pamirkyti pomidorų sėklas?

ATSAKYMAS: prieš sodinimą pamirkę pomidorų sėklas arba leidę joms išdygti ant drėgno popierinio rankšluosčio, galite pagreitinti sėkmingą daigumą, todėl jūsų sode atsiras daugiau sveikų augalų.

Ar galiu sėti pomidorų sėklas tiesiai iš pomidoro?

Sėti sėklas iš šviežių pomidorų nėra sunkiau nei sodinti parduotuvėje pirktas sėklas. Iš prinokusių pomidorų išimkite sėklas ir 14 valandų pamerkite į drungną vandenį. Išdžiovinkite juos ant popierinio rankšluosčio ir planuokite pasodinti per septynias dienas.

Ar kovo mėn. per vėlu pradėti sėti?

Taip, galite pradėti daug sėklų per visą pavasario/vasaros/rudens sezoną! Taigi pradėti sėklas tikrai niekada nevėlu. Gerai paeiliui sėti ridikėlių, mažųjų brangakmenių salotų, svogūnų, špinatų, kopūstų, brokolių, morkų, agurkų, šparaginių pupelių, kalendros ir net greitai augančių cukinijų sėklas.

Ar balandžio mėn. per vėlu sėti pomidorų sėklas?

Jei ketinate auginti pomidorus lauke, sėklas sėkite lauke maždaug nuo kovo vidurio iki balandžio pabaigos. Auginant šaltame šiltnamyje, sėklas galima sėti vasario pabaigoje – žinoma, patalpoje!

Ar balandžio mėn. per anksti sodinti pomidorus?

Optimalus pomidorų sodinimas yra bet kuriuo metu nuo balandžio pabaigos iki gegužės, o birželį pasodinti augalai dar turės laiko čia duoti gerą derlių.

Kokia yra augimo paslaptispomidorai?

Pomidorų augalai mėgsta saulę, todėl geriausius rezultatus pasieksite augindami juos ten, kur yra kuo daugiau tiesioginių saulės spindulių. Nors pomidorų augalai gali išgyventi 6 valandas tiesioginėje saulėje per dieną, jie bus laimingiausi su 7–8 valandomis.

Ką pridėti sodinant pomidorus?

Kompostas ir kompostuotas mėšlas puikiai papildo dirvą pomidorams ir daugeliui kitų augalų. Kompostas prideda pagrindinių maistinių medžiagų ir pagerina dirvožemio struktūrą. Kompostuotas mėšlas aprūpina maistinėmis medžiagomis visą sezoną. Kompostuotas mėšlas: tai užtikrina lėtą maistinių medžiagų išsiskyrimą auginimo sezono metu.

Ar galima kartu sodinti du pomidorų sodinukus?

Pomidorų augalų negalima sodinti vienas šalia kito. Nors tai techniškai įmanoma padaryti, šalia esantiems pomidorams bus sunku tinkamai augti. Netinkamas tarpas tarp pomidorų lems nepakankamą šaknų plotą. Kai šaknys susipainioja, nei vienas pomidoras negaus pakankamai maistinių medžiagų.

Ar pomidorus galima auginti patalpose?

Pomidorai nėra įprastas kambarinis augalas, tačiau juos galima auginti, jei pasirūpinsite, kad sąlygos būtų labai panašios į lauko vasaros sodą. Pomidorų augalai paprastai sodinami pavasarį, praėjus šalnų grėsmei. Tačiau patalpoje galite pradėti juos bet kada, taip pat paskirstyti jų sodinimo laiką, kad gautumėte reguliarų derlių.

Kada turėčiau pradėti sėti pomidorų sėklas patalpose?

Patarimai, kaip pradėti auginti pomidorų sėklas patalpose su nuotraukomis. Paprastai laikas pradėti sėti yra likus maždaug 6–8 savaitėms iki paskutinės numatomos pavasario šalnų datos jūsų vietovėje, daigus lauke sodinti praėjus maždaug 2 savaitėms po tos datos.

Kaip giliai sodinate pomidorus patalpose?

Sėdami sėklas patalpoje, pasodinkite jas maždaug 1/4 colio gylyje į negilų auginimo dėklą, užpildytą sėklų mišiniu. Kartądaigai išdygsta ir išsivysto du tikrieji lapai, perkeliami į mažus vazonėlius. Sodindami jauną pomidorų augalą, užkaskite stiebą iki apatinių lapų. Šaknys susiformuos visame stiebe, todėl augalas bus stipresnis.

Kokioje temperatūroje pomidorų augalai turi augti?

Turite keletą galimybių sukurti patalpų aplinką, tinkančią auginti pomidorų augalus daugelyje auginimo zonų. Turite atsižvelgti į šviesą, oro cirkuliaciją ir temperatūrą. Pomidorų augalus turėtumėte laikyti tarp 60°–90° Farenheito – pageidaujamas jų diapazonas yra 72°–82° F.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: