Ar turėtumėte sukrauti pomidorų augalus?

Kaip dažnai turėčiau laistyti vyšninius pomidorus?
Kiek kartų per metus galite nuimti pomidorų derlių?
Kiek laiko pomidoras veda vaisius?
Kodėl laistote pomidorus iš apačios?
Ar turėtumėte pašalinti geltonas gėles nuo pomidorų augalų?


Pomidorų augalams reikia daug drėgmės, kad jie geriausiai augtų, todėl pasirūpinkite, kad būtų lengva laistyti. Pasirinkta vieta turi būti gerai nusausinta, nes prastas drenažas skatina šaknų nykimą. Pomidorus, auginamus sunkioje arba prastai nusausintoje dirvoje, reikia sodinti į iškilusias lysves arba keturių–šešių colių aukščio kauburėlius.

Ar pomidorų augalus reikia sodinti?

Kai kurie pritaria, kad aplink pomidorų augalus būtų sodinami kalneliai, pradedant nuo tada, kai jie pasiekia kelių colių aukštį, ir tęsti tol, kol augalas išnyra iš maždaug pėdos aukščio kalvos vidurio.

Ar reikia atremti pomidorų augalus?

Pomidorų augalai iš prigimties yra lankstūs, todėl nepriekaištaukite dėl savo sodo įgūdžių, jei jūsų stiebai nestovės vertikaliai. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte leisti jiems nuslūgti, kur tik nori. Jei paliekama plisti, augalai tampa labiau linkę į ligas ir gali nukentėti vaisių kokybė.

Ar turėčiau sodinti pomidorų augalus?

Pagrindinis pomidorų augalo ant viršaus privalumas yra išlaikyti augalą tam tikrame aukštyje. Jei pomidorų augalams paremti naudojate kuolą, narvą ar groteles, nenorite, kad jie augtų toliau. Jei pomidorų augalai auga aukščiau už atramą, vėjas privers augalo viršūnę spragtelėti ir nukristi.

Ar galite auginti pomidorus ant kuolo?

Jei pomidorų augalams paremti naudojate kuolą, narvą ar groteles, nenorite, kad jie augtų toliau. Jei pomidorų augalai auga aukščiau nei jų atrama, vėjas privers augalo viršūnę spragtelėti ir nukristi. Jei ant tokio augalo auga dideli pomidorai, jis nulūš dėl vaisių svorio.

Ar reikia palaidoti pomidorus?

Bet ne pomidorai. Jie yra dideli, sunkūs tiektuvai, todėl planuokite juos įkasti giliau į dirvą, taip giliai, kad dalis nugenėto stiebo (žr. toliau)po žeme. Šis metodas padeda augalams sukurti tvirtą šaknų struktūrą, puikiai tinkančią stambiam pomidorų augalui palaikyti.

Kaip palaikote pomidorus pakeltoje sodo lysvėje?

Iš pradžių tiesiai į pakeltų lysvių šonus galima pastatyti groteles ar kitą atramos sistemą, kad ji būtų pakankamai tvirta, kad išlaikytų net ir pačius derlingiausius, vešliausius pomidorų vynmedžius. Viena protinga idėja – savo pakeltų lysvių pakraščiuose auginti įvairių rūšių pomidorų.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: