...

Ar turėtumėte genėti determinuotus pomidorus?

Kiek laiko užtrunka pomidorai išaugti iš sėklų?
Kokio dydžio indas geriausiai tinka pomidorams auginti?
Kiek laiko užtrunka pomidorų augalas, kad užaugintų vaisių?
Kokios yra geriausios natūralios trąšos pomidorams?
Kada turėčiau persodinti pomidorų daigus į didesnius vazonus?


Determinuoti pomidorų augalai turi iš anksto nustatytą dydį (kaip ir mes) pagal jų genetinę sudėtį. Jie auga kaip krūmai ir jiems nereikia genėti, išskyrus lapus, esančius žemiau pirmos gėlių kekės, kad nė vienas neliestų žemės. Jie linkę vaisius sunokti anksčiausiai, dažnai visus iš karto.

Ar žiupsnote atgal determinuotus pomidorus?

Venkite genėti pomidorų determinantines veisles arba nuimkite tik atžalas, atsirandančias žemiau pirmos žiedų kekės, kitaip sumažinsite derlių. Kita vertus, indeterminantai toliau augs ir derės iki šalnų.

Ar geniate determinuotą ar neapibrėžtą?

Determinuoti pomidorų augalai yra tie, kurie užauga iki iš anksto nustatyto dydžio, užaugina vaisių derlių ir miršta. Neapibrėžti pomidorų augalai ir toliau auga, išaugindami naujus stiebus ir vaisius iki sezono pabaigos. Neapibrėžtieji pomidorų augalai yra vieninteliai, kuriuos reikia reguliariai genėti.

Ar turėtumėte pašalinti apatines pomidorų augalų šakas?

Jei planuojate pomidorų augalus sodinti giliai (pomidorai gali suformuoti šaknis išilgai stiebo, jei jis bus užkastas), tuomet turėtumėte pašalinti lapus. Tačiau tai nėra kritiška. Jei lapai bus užkasti, jie nespės fotosintezuoti, todėl augalui iš jų nebus jokios naudos.

Ar ryžtingi pomidorai duoda derlių visą sezoną?

Determinuotos pomidorų veislės neaugs ir neduos visą vasarą. Vietoj to, jie turi nustatytą gyvavimo trukmę, kai gamina, tada miršta. Determinuoto pomidoro augimo ciklas yra labai skirtingas. Jie augs ir žydės per tą patį laikotarpį.

Kaip atskirti, ar pomidorų augalas yra determinuotas, ar neapibrėžtas?

Neapibrėžtų veislių lapai yra labiau išdėstyti ir atrodo geriaukaip vynmedžiai. Patikrinkite gėlių ir vaisių gamybą. Jei pomidorų augalas žydi vienu metu ir tuo pačiu metu išaugina visus pomidorus, tai yra ryžtingas pomidoras.

Kas atsitiks, jei neišgnybsite pomidorų?

Kas atsitiks, jei neištrauksite? Nedresuojami pomidorai išaugins daug žiedų ant didelės lapijos masės, o tai spaudžia energijos atsargas, nuskina nekokybiškai ir yra sunkiai prilaikomas.

Kodėl determinuoti pomidorai yra geresni?

Nereikia genėti. Galiausiai, svarbiausia priežastis, kodėl ryžtingi pomidorai yra geresni už jų vynuoges augančius pusbrolius, yra genėjimas. Kaip ir, su ryžtingais pomidorais to mažai. Nepamirškite, kad jie turi nustatytą augimo dydį ir nustos augti, kai tik pradės derėti.

Ar galima nukirpti neapibrėžtų pomidorų viršūnes?

Pomidorų augalų genėjimas yra neprivalomas būdas, kurį kai kurie sodininkai naudoja, kad augalai būtų tvarkingi, reguliuotų vaisių dydį ir netgi paspartintų nokimą. Yra vienas didelis laimikis: genėti reikėtų tik neapibrėžtas veisles, kurios auginimo sezono metu nuolat išaugina naujus lapus ir žiedus.

Ar turėčiau genėti neapibrėžtus vyšninius pomidorus?

Neapibrėžtus vyšninius pomidorus paprastai reikia genėti, nes jie yra vaisingi. Jei nepaliesti, visi čiulptukai pavirs stiebais, sukurdami perkrautą augalą, kuris užtemdys aplinką. Palikite pagrindinį stiebą ir 1–2 čiulptukus, kad rezultatai būtų optimalūs, ir reguliariai genėkite naujus čiulptukus.

Ar galima nukirpti neapibrėžtų pomidorų viršūnes?

Pomidorų augalų genėjimas yra neprivalomas būdas, kurį kai kurie sodininkai naudoja, kad augalai būtų tvarkingi, reguliuotų vaisių dydį ir netgi paspartintų nokimą. Yra vienas didelis laimikis: genėti reikėtų tik neapibrėžtas veisles, kuriosauginimo sezono metu nuolat augina naujus lapus ir žiedus.

Kas atsitiks, jei nupjausite pagrindinį pomidoro augalo stiebą?

Net jei nulūžtų didelė stiebo dalis, augalas ir toliau derės. Sėkmingo atsigavimo raktas yra genėti augalą, kad jis turėtų daugiau nei vieną pagrindinį stiebą. Kai pomidorų augalas yra jaunas, leiskite augti žemiausiam čiulptukui, greta pradinio pagrindinio stiebo.

Ar turėčiau genėti neapibrėžtus vyšninius pomidorus?

Neapibrėžtus vyšninius pomidorus paprastai reikia genėti, nes jie yra vaisingi. Jei nepaliesti, visi čiulptukai pavirs stiebais, sukurdami perkrautą augalą, kuris užtemdys aplinką. Palikite pagrindinį stiebą ir 1–2 čiulptukus, kad rezultatai būtų optimalūs, ir reguliariai genėkite naujus čiulptukus.

Ar turėčiau nuskabyti ankstyvus pomidorų žiedus?

Kuo anksčiau sugausite pomidorų žiedus, tuo geriau, nes augalas bus išeikvojęs mažiausiai energijos jiems auginti. Atminkite, kad pomidorų žiedus reikėtų skinti tik tiems jauniems augalams, kurie dar neįsisę į galutinį vazoną / sodo lysvę!

Kiek lapų turėčiau pašalinti iš pomidorų augalų?

Augalai čia niekada neauga, todėl nebūtina šalinti apatinių lapų, kad derlius būtų kuo didesnis. Šiltame klimate, kur didžiąją metų dalį galite auginti pomidorus lauke, gali būti naudinga pašalinti apatinius lapus, kai jau turite 18 lapų, bet tai priklauso nuo to, kaip arti sodinate.

Ar determinuoti pomidorai duos antrą derlių?

Determinantiniai pomidorai Jei sodinsite vadinamąsias determinantines (arba krūmines) pomidorų veisles, turėsite tik vieną pomidorų derlių, kol augalai numirs. Ryžtingi pomidorų augalai yra „užprogramuoti“ augti, žydėti ir duoti vaisių tik vieną kartą per auginimo sezoną, rašoma „The Old Farmer’s Almanac“.

Kiek laikodeterminantiniai pomidorai gyvena?

Priklausomai nuo veislės, pomidorų augalai gali gyventi 6–8 mėnesius arba 1–3 metus. Determinuotų pomidorų augalų gyvenimo trukmė yra 6–8 mėnesiai, o nedeterminuotų – 1–3 metai.

Kiek laiko determinuoja pomidorai?

Kas tai yra? Kalbant apie tikrųjų pomidorų augimą, determinuoti pomidorai užaugina visus vaisius iš karto, maždaug per dvi savaites. Vietoj to, neapibrėžti pomidorų augalai duoda ir sunokina mažiau vaisių nuolat per visą auginimo sezoną, kol pasidaro per šalta.

Kaip kontroliuoti neapibrėžto pomidoro aukštį?

ATSAKYMAS: galite neleisti pomidorams užaugti per aukštai juos genėdami. Genėjimas taip pat skatina augalą auginti vaisius, o ne sukurti daugiau žalumynų. Genėdami visada naudokite švarias, sterilizuotas žirkles, kad išvengtumėte ligų plitimo jūsų sode.

Ar pomidorus geriau dėti į kuolus ar narveliuose?

Įkalimas užima mažiau vietos nei įkalimas į narvą. Paprasta įdiegti. Vynmedžiai & pomidorai pakyla nuo žemės, todėl vaisiai yra švaresni ir mažiau pūva. nesunku matyti pomidorus ir lengva nuimti derlių.

Ar turėčiau nuimti pomidorų augalų viršūnę?

Pomidorų išgnybimas yra esminė pomidorų augalų priežiūros dalis. Taip yra todėl, kad pomidorų augalas yra natūraliai krūminis augalas, ir jei leisite jam augti taip, kaip nori, jis visą savo dėmesį skirs lapijos auginimui vaisių sąskaita.

Kada turėčiau sugnybti pomidorų viršų?

Maždaug rugpjūtį / rugsėjį (priklausomai nuo to, kurioje šalyje daržote, ir auginimo sezoną) būtina „sustabdyti“ pomidorų augalus. Tai reiškia, kad reikia išspausti auginimo galiukus augalo viršuje ir sustabdyti augalo augimą.

Ar turėčiau apkarpytipomidorų augalai?

Ką genėti. Įprasta praktika yra genėti čiulptukus pomidorų augalų apačioje. Šios praktikos pranašumas yra pagerinti oro srautą, kuris gali padėti kontroliuoti lapų ligas. Determinuotų pomidorų ūgliai nustoja augti, kai tik užmezga galutinį pumpurą. Daugelis iš mūsų supranta, kad jei čiulptukai genimi per daug, augalų derlius gali sumažėti.

Ar galima nukirpti pomidorų ūglius?

Nerekomenduojama genėti dygliuotų pomidorų ūglių, nes tai iš tikrųjų padės padidinti derlių. Kadangi žinome, kad determinantiniai augalai pasieks tam tikrą dydį ir nustos augti, nenorime sumažinti potencialiai derlingų ūglių kiekio. Vietoj to, genėjimas apima kai kurių lapinių augalo dalių pašalinimą.

Kuo skiriasi determinantiniai ir krūminiai pomidorai?

Tai tik determinuotų pomidorų augimo modelis, jie išauga į krūmą. Determinantiniai augalai, kaip ir visi pomidorai, augina čiulptukus, tačiau jų genėti nereikia. Žiedukai taip pat netaps didesni, nei yra augalas, ir iš tikrųjų duos jums daugiau pomidorų. Krūminiai pomidorų augalai renkasi narvelį, kuris juos paremtų.

Ar ryžtingiems pomidorams augti reikia čiulptukų?

Kadangi determinantiniai pomidorai užauga ne tokie aukšti kaip kitų rūšių ir jų auginimo sezonas yra trumpas, norint padidinti oro srautą, nuimti siurbtukų nebūtina. Jums tereikia pašalinti siurbtukus, esančius žemiau pirmojo žiedinio pumpuro, nes jie išskirs energiją iš augalo. Pašalinus siurbtukus virš pumpuro, derlius tik sumažės.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: