Ar turėtumėte auginti aukštus pomidorų augalus?

Ar galima sodinti pomidorus 1 pėdos atstumu?
Ar plastikiniai kibirai apsaugos augalus nuo šalčio?
Ar turėčiau nuimti lapus nuo pomidorų augalų?
Ar turėtumėte sodinti pomidorų augalus jų pusėje?
Kaip ruošiate kiaušinių lukštus augalams?


Stiebai toliau augdami užauga aukštesni už esamus kuoliukus ar pomidorų narvelį, todėl juos gali spragtelėti stiprus vėjas arba sunkūs vaisiai. Antraštė laikinai suvaldys šį augimą, todėl jūsų augalai bus atsparesni stichijų daromai žalai.

Ar turėtumėte nupjauti aukštų pomidorų augalų viršūnes?

Jei norite, kad jūsų augalas būtų krūmesnis, nupjaukite augalo viršūnę. Tai leidžia likusiai augalo daliai nukreipti energiją į kitas sritis, o tai leidžia užpildyti, o ne toliau augti. Viršutiniai pomidorų augalai taip pat paprastai duos didesnius vaisius ir padidins vaisių derlių.

Ar turėčiau leisti savo pomidorų augalui užaugti?

Kai augalas pasiekia norimą aukštį – paprastai ne aukštesnis už atramą, 4 ar 5 pėdos yra gerai – nuosekliai ištraukite visus naujus auginimo antgalius. Maždaug po savaitės augalas nustos bandyti išvesti naują augimą viršutinėje augalo dalyje ir susikoncentruos į naują augimą ir vaisius apačioje.

Ką daryti, jei mano pomidorai per aukšti?

Jei jūsų pomidorų augalai auga per aukšti, tiesiog padvigubinkite jiems skirtos vietos augimui! Leiskite jiems lipti aukštyn iš vienos pusės ir žemyn kita pavėsinės puse. Pavėsinė yra sodo funkcija, kuri dažnai naudojama prie įėjimo į sodą.

Ar turėčiau sodinti pomidorų augalus?

Pagrindinis pomidorų augalo ant viršaus privalumas yra išlaikyti augalą tam tikrame aukštyje. Jei pomidorų augalams paremti naudojate kuolą, narvą ar groteles, nenorite, kad jie augtų toliau. Jei pomidorų augalai auga aukščiau už atramą, vėjas privers augalo viršūnę spragtelėti ir nukristi.

Ar pjaunate pomidorus, kai jie per aukšti?

Nepamirškite kas savaitę nupjauti viršūnių, kai augalas pradeda augti.Kiekvieną kartą apsodinus augalą, energija nukreipiama į šoninius stiebus, o tai sulėtina viršūnės augimą ir gali jį visiškai sustabdyti. Nedelsdami uždėkite pomidorų viršūnes, kai jie pradeda augti per aukšti.

Kokio aukščio užauga pomidorų augalai?

Determinantieji pomidorų augalai ribojasi ir retai užauga aukščiau nei keturių pėdų aukščio. Kita vertus, neapibrėžtieji pomidorai auga iki pirmųjų metų šalnų. Neretai šie pomidorų augalai pasiekia šešių pėdų ūgį.

Kodėl pomidorai nustoja augti, kai juos dengiate?

Kiekvieną kartą auginant augalą, energija nukreipiama į šoninius stiebus, o tai sulėtina viršūnės augimą ir gali jį visiškai sustabdyti. Pomidorai nedelsdami dedami į viršų, kai jie pradeda augti per aukšti. Leidžiant augalams stipriai peraugti, susilpnėja stiebas, o stiprus genėjimas gali sukelti stresą augalui.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: