Kada turėtumėte uždengti augalus? Uždenkite augalus nakčiai ir pašalinkite juos dieną, kai temperatūra pakyla virš 32 laipsnių F, kad dirvožemis vėl sušiltų. Kai kurie lauko augalai neištvers atšiauriomis žiemos sąlygomis, įneškite juos į vidų ir vadovaukitės šiais patarimais, kaip jais rūpintis per žiemą. Pirma diena: sodinkite sodinukus lauke, apsaugotoje, dažniausiai pavėsingoje vietoje ir atneškite nakčiai. Antra diena: pusę dienos duokite sodinukams saulės, o naktį uždenkite. Trečia diena: didžiąją dienos dalį padėkite sodinukus saulėje ir leiskite jiems likti nakčiai lauke, nepridengtiems, bet nuo vėjo.
Kuo galiu pridengti savo sodinukus?
Apsaugokite švelnius augalus skraiste. Cloches yra varpelio formos užvalkalai, pagaminti iš stiklo arba plastiko, kuriuos galima uždėti ant augalų.
Kokia žemiausia temperatūra sodinukams?
Kaip ilgai galite laikyti augalus uždengti?
Nelaikykite augalų apdangalų ilgiau nei dvi dienas iš eilės, nenuimdami jų per dieną, nes dėl to vanduo gali įstrigti apačioje, sukelti grybelines ligas ir paskatinti augalus augti naujus augalus, kurie gali būti lengvai pažeisti šalčio.
Kokia žemiausia temperatūra sodinukams?
Kaip apsaugoti savo sodinukus naktį?
Kad apsaugotumėte sodinukus, šaltomis naktimis galite įpilti karšto vandens į plastikinius butelius. Sudėkite savo sodinukus į uždarą vietą, pvz., šaltą rėmą, pripildykite galono dydžio butelius karštu vandeniu ir įdėkite juos į šaltą rėmą su savo sodinukais.
Kada turėčiau uždengti savo sodinukus?
Išmetę po sėklą kiekvienoje padėtyje, galite grįžti ir uždengti sėklas. Sudrėkinkite naujai pasodintas sėklas trintuve arba maža laistytuvu.Norėdami pagreitinti daigumą, uždenkite vazonus plastikine plėvele arba plastikiniu kupolu, kuris tinka ant sėklų pradžios padėklo. Tai padeda išlaikyti sėklas drėgnas, kol jos sudygsta.
Kaip dažnai turėčiau laistyti sodinukus?
Daigus reikia laistyti kartą per dieną arba kas antrą dieną, priklausomai nuo to, kiek saulės ir šilumos jie gauna. Atminkite, kad sodinukų šaknys yra gana arti paviršiaus ir auga nedideliame kiekyje terpės, todėl jų nereikia giliai mirkyti, kaip tai daro didesniems augalams.
Kokioje temperatūroje turėtumėte uždengti augalus naktį?
Kada reikėtų uždengti augalus? Uždenkite augalus nakčiai ir pašalinkite juos dieną, kai temperatūra pakyla virš 32 laipsnių F, kad dirvožemis vėl sušiltų. Kai kurie lauko augalai neatlaikys atšiaurių žiemos sąlygų, įneškite juos į vidų ir naudokite šiuos patarimus, kaip juos prižiūrėti per žiemą.
Ar sodinukams reikia šilumos?
Ar man reikia įsigyti šilumos kilimėlį, kad sėkmingai daiginčiau sėklas patalpose? Atsakymas: Dauguma sėklų geriausiai sudygsta, kai vidutinė temperatūra nuolat yra nuo 70 iki 75 laipsnių pagal Farenheitą. Talpyklos pastatymas šiltoje namo vietoje, pvz., ant radiatoriaus arba šalia šildymo prietaiso, paprastai veikia gerai.
Ar galiu augalus uždengti šiukšlių maišais?
Taip – jei tinkamai pritvirtinate augalą. Šiukšlių maišai dengia augalus ir apsaugo nuo šalčio, tačiau jie neturi liestis su augalo paviršiumi. Naudokite kuolus ir atramas, kad virš augalo sukurtumėte palapinę primenančią struktūrą, kuri sulaikys šiltą orą. Įsitikinkite, kad šiukšlių maišas nukrenta iki žemės.
Ar kartoninės dėžutės apsaugos augalus nuo šalčio?
Iš šios patirties sužinojau, kad geriausia jūsų lauko augalų apsauga nuo šalčio yra nemokama arba pigi. Kartoninės dėžės ir rudi bakalėjos maišai puikiai tinka šalčiuipadengti ir sezono pabaigoje gali būti perdirbamos. Aš laikau įvairias dėžutes terasoje, o kai prognozuojamas šalnas, tiesiog vieną uždedu ant augalo.
Ar galite augalus padengti plastiku?
Galite uždengti savo augalus plastikine plėvele, jei palaikote jį kuoliukais, kad jis neliestų augalų lapų. Stingdantis šaltis paveikia viską, ką jis liečia, įskaitant lapus per plastiką. Taip pat nuimkite plastiką, kai teka saulė ir pakils oro temperatūra.
Kas nutinka, kai daigai per šalta?
Lapai nuvysta arba nusvyra – pažeidžiant ląsteles, lapai praranda savo standumą ir pradeda kristi ar net susiraityti. Jei laistėte kaip įprasta, laikas apsvarstyti kitas augalų vytimo ir nukritimo priežastis, įskaitant šalčio šoką.
Ar galite atgaivinti augalą, kuriam per šalta?
Kaip galite greičiau pašildykite augalą. Kuo greičiau nuneškite augalą į šiltesnę vietą. Nenukirpkite bet kokios lapijos, kuri atrodo negyva – tiesiog susikoncentruokite į tai, kad augalas sušiltų. Atsigavimo procesas prasidės (priklausomai nuo šalčio trukmės), kai tik sušils.
Kokią žemiausią temperatūrą kambariniai augalai gali toleruoti?
Dauguma kambarinių augalų yra atogrąžų ir renkasi 65–75 °F temperatūrą dieną ir apie 10 laipsnių vėsesnę naktį. Daugeliui augalų žemesnė nei 50 °F temperatūra gali sukelti problemų.
Kokia žemiausia temperatūra sodinukams?
Kaip išlaikyti augalus šiltus per naktį?
Uždenkite savo augalus. Seni paklodės ir antklodės puikiai veikia. Ankstyvą vakarą prieš prasidedant tikram šalčiui uždenkite juos ant jautrių augalų. Pašalinkite juos kiekvieną dieną, kai temperatūra pakyla. Kai kuriais atvejais gali prireikti pastatyti konstrukciją aplinkaugalas, kad danga nepažeistų stiebų.
Kaip užauginate stiprius sodinukus?
Procesas gana paprastas – tereikia sodinti sodinukus į lauką kas kelias valandas kiekvieną savaitę savaitę. (Žinoma, tai reiškia, kad jūsų augalai dar nėra lauke.) Taigi vieną ar dvi valandas pirmą dieną, tris ar keturias valandas antrą dieną ir taip maždaug septynias dienas.
Ką daryti su sodinukais jiems išdygus?
Kai sėklos išdygs, nuimkite dangtelį. Kai daigai jauni, galbūt norėsite juos vėl uždengti kelioms valandoms per dieną, kad neišdžiūtų. Daugelį metų augindamas savo augalus, vienas dalykas, kuris man tikrai padėjo, buvo kalakutų daigų naudojimas jauniems sodinukams laistyti.
Ar turėčiau migloti savo sodinukus?
Galite purkšti paviršių kasdien arba naudoti drėgmės kupolą – bet kuriuo atveju tinka. Kai pamatysite išdygstančius daigus, sumažinkite rūko kiekį – galite pastebėti netolygų dygimą, todėl rūko iš viršaus dar kelias dienas, kol sudygs dauguma sėklų.
Kaip sužinoti, ar mano sodinukams reikia vandens?
Piršto galu išbandykite sodinuko dirvą iki maždaug colio gylio. Jei žemė yra sausa, jūsų daigams reikia vandens. Jei žemė permirkusi, jūsų sodinukas buvo perlaistytas.
Kada galiu sodinti savo sodinukus į saulę?
Kai sugrąžinate sodinukus į patalpą, padėkite juos šiltoje vietoje, pavyzdžiui, verandoje ar nakčiai šildomame garaže. Po kelių dienų galite nuspręsti leisti augalams visą saulės intensyvumą. Turbūt geriausia palaukti, kol augalai turės bent penkis tikrų lapų rinkinius.
Ar dengiate savo sodinukus Heat kilimėliais?
Paprastai savo sodinukų visai nedengiu. Aš taip pat neturiu jokių šilumos kilimėlių — bet aš dedu išsėtus ląstelių pakuotes ant pačios žemiausiolentyna ant mano šviesos stovo, kuri yra tiesiai virš grindų šildymo angos. Taigi… tikiuosi, kad dalis šilumos pateks prie sėklų padėklų. Turiu labai mažą sėklų lentyną ir naudoju tik 3 colių lemputes 2 lentynose.
Kaip apsaugoti sodinukus nuo šalčio ir sniego?
Kitas būdas apsaugoti jaunus sodinukus – juos atsargiai ir visiškai uždengti biriu sausu mulčiu, pavyzdžiui, šiaudais ar lapais. Tiesiog nepamirškite pašalinti mulčio, kai temperatūra grįš į normalią. Mulčiuojantis izoliacinis efektas veikia abiem kryptimis – sumažina vėsinimą esant dideliam šalčiui, bet taip pat sulėtina dirvožemio atšilimą, kai oro temperatūra pakyla.
Kaip prižiūrite ką tik išdygusį sodinuką?
6 veiksmas: apšvieskite naujus sodinukus. Šiame etape naujai išdygusiems daigams reikia šviesos. Nuimkite drėgmės kupolą arba plastikinę plėvelę ir perkelkite sodinukus į saulėčiausią savo namo vietą (geriausia langą į pietus). Ir toliau laikykite mišinį drėgną, bet ne per šlapią.
KOMENTARAI