Pomidorų augalus reikia laistyti kasdien arba kas antrą dieną, nebent neseniai buvo lietus. Augalams reikia 1–1,5 colio vandens per savaitę, tačiau konteineriuose auginamus pomidorų augalus reikia laistyti du kartus per dieną. Geriausias laikas laistyti augalus yra anksti ryte, kol saulė dar per karšta.
Ar galima pomidorų augalus perlaistyti?
Galų gale, duodami augalams per daug vandens, šaknys pradės pūti ir augalas užmuš. Geltoni lapai yra pirmasis požymis, kad perlaistėte pomidorus. Kai vaisiai stingsta, perlaistydami jie gali įtrūkti ir pradėti žiedų puvinį. Šaknų puvinys yra paskutinis požymis, kad jūsų pomidorai kiekvieną savaitę gauna per daug vandens.
Kaip dažnai laistote pomidorus?
Vandenkite pomidorus tik tada, kai jiems to tikrai reikia. Galbūt jums reikia laistyti du kartus per dieną, iš pradžių tiesiog sudrėkinkite dirvą (neužtvindykite augalo). Šaknims taip pat reikia oro, todėl nenuskandinkite augalų. Laistykite prie stiebo, o ne ant lapų. Stenkitės laistyti ne tiesiai ant pomidoro augalo stiebo, o aplink jį,…
Kaip laistyti pomidorų augalus?
Laikydamiesi šių nurodymų taip pat galite sukurti savo laistymo būdus. Laistykite lėtai aplink pomidorų augalus, kad vanduo galėtų patekti į dirvą, nubėga vanduo yra tiesiog švaistymas ir vagia iš dirvožemio maistines medžiagas. Leiskite vandeniui įsigerti bent 5–6 colių dirvožemio. Pomidorus laistykite tik tada, kai jiems to tikrai reikia.
Ar galima perlaistyti pomidorus?
Perlaisčius gali kilti šių problemų: Štai svarbiausi patarimai: palaistykite dirvą, kurioje auga pomidorai. Nepilkite vandens ant augalo ar vaisių. Jei jums tikrai reikia juos laistyti, įsitikinkite, kad tai yra prieš saulėtekį. Lapai gali nudegti, kai ant jų vis dar yra vandens lašų. Palaistyti augaluslėtai.
Kaip rūpinatės pomidorų augalais?
Stenkitės laistyti ne tiesiai ant pomidoro augalo stiebo, o aplink jį, nes tai skatina šaknų plitimą. Laistykite anksti dieną, jei naudojate žarną, kibirą ar kitą rankinį laistymo būdą. Nelaistykite naktį, nes drėgnos sąlygos ir žema temperatūra padidina pomidorų augalų ligų tikimybę.
KOMENTARAI