Ar galima sėti 10 metų senumo sėklas?
Paprastas atsakymas – sėti senas sėklas galima ir gerai. Senų sėklų naudojimas nepadarys jokios žalos. Gėlės arba vaisiai, išauginti iš pasenusių sėklų, bus tokios pat kokybės, lyg būtų išauginti iš šviežių sėklų.
Ar sėklos gali būti per senos, kad sudygtų?
Amžius – visos sėklos yra gyvybingos mažiausiai metus, o daugelis kitų – neabejotinai dvejus metus. Po to sėklų daigumas gali pradėti mažėti. Tai nereiškia, kad tai nėra gyvybingos sėklos, iš kurių neišaugs sveiki augalai.
Kaip atgaivinti senas sėklas?
Sėklų pamirkymas 1 arba 2 % vandenilio peroksido tirpale keletą minučių efektyviai išvalo, o taip pat šiek tiek cheminiu būdu sudirgina sėklos sluoksnį, kuris laikui bėgant greičiausiai sukietėjo.
Kiek laiko užtrunka, kol sėklos sudygsta?
Tiems, kurie pradeda nuo stiklinės vandens, antras žingsnis būtų perkelti sėklas po 24 valandų į šlapius popierinius rankšluosčius. Paprastai sudygsta nuo 48 iki 72 valandų, o senų sėklų atveju gali trukti iki 5 ar 6 dienų ar net savaičių.
Ar senos sėklos vis dar gali sudygti?
Jūsų senos sėklos turės didžiausią galimybę sudygti, jei jos bus tinkamai laikomos. Visos sėklos geriausiai laikosi vėsioje ir sausoje aplinkoje, todėl turėtumėte būti atsargūs dėl bet kokių sėklų, kurios laikomos priešingomis sąlygomis – šiltomis ir drėgnomis. Kai apžiūrėsite sėklas, išmeskite visą pakuotę, jei jose yra pelėsių ar kito grybelio požymių.
Koks procentas per senų sėklų vis dar išdygsta?
Ir net labai senų sėklų grupėje gali būti 10 ar 20 procentų, kurios vis dar sudygsta. Jūsų senos sėklos turės didžiausią galimybę sudygti, jei jos bus tinkamai laikomos.
Kiek laiko laikosi sėklos?
Dauguma sėklų, nors ir ne visos, išliks mažiausiai trejus metus, išlaikant tinkamą daigumo procentą. Ir net grupė labai senų sėklų gali turėti 10 ar 20 procentų, kurios vis dar sudygsta.
KOMENTARAI