Jei įmanoma, prieš sodinimą į dirvą įterpkite trąšų, kad šaknų zona būtų aprūpinta maistinėmis medžiagomis. Tai ypač naudinga norint užtikrinti visų maistinių medžiagų, ypač fosforo ir kalio, prieinamumą, kurie sunkiai juda dirvoje.
Ką dedate į pomidorų duobutę prieš sodinimą?
Kompostas ir kompostuotas mėšlas puikiai papildo dirvą pomidorams ir daugeliui kitų augalų. Kompostas prideda pagrindinių maistinių medžiagų ir pagerina dirvožemio struktūrą. Kompostuotas mėšlas aprūpina maistinėmis medžiagomis visą sezoną. Kompostuotas mėšlas: tai užtikrina lėtą maistinių medžiagų išsiskyrimą auginimo sezono metu.
Kaip į dirvą įberti trąšų prieš sodinimą?
Prieš sodindami kiekvieną derlių, paskleiskite trąšas po sodo plotą ir suberkite arba sugrėbkite jas į viršutinį 4 colių žemės plotą. Arba galite įterpti trąšų į dirvą prieš pat kasant ar ariant pavasarį ar rudenį. Persodindami naudokite pradines trąšas, kad augalai greičiau pradėtų pradėti.
Ar galite pabarstyti trąšomis ant dirvožemio?
Paprastas atsakymas yra ne, tu negali. Turėtumėte intensyvią trąšų koncentraciją, kišenes tik trąšų. Kai tik šaknys atsitrenks į jį, augalas mirs. Bet kokios trąšos visada gerai sumaišomos su dideliu dirvožemio kiekiu, kad būtų išvengta šios problemos.
Ar sodinant pomidorus į duobutę reikia berti trąšų?
Trąšos, kuriose yra daug azoto, yra viskas, ko jums reikia pridėti prie pomidorų augalo sodinimo duobės. Galite pasakyti, ar jis yra daug azoto, jei pirmasis NPK santykio skaičius yra lygus arba didesnis už kitus. Taip, visi tie skaičiai ant trąšų maišelių iš tikrųjų kažką reiškia.
Kodėl sodinant pomidorus į duobutę įkišti kiaušinį?
Kaip pomidorų sodininkai žinos, pomidorai mėgstajų kalcio. Įdėję kiaušinių lukštų į sodinimo duobę, laikui bėgant augalai gaus kalcio, nes kiaušinių lukštai suyra.
Kiek ilgai trąšos išsilaiko dirvoje?
Dauguma skystųjų trąšų dirvoje išsilaikys tik apie vieną ar dvi savaites, o po to jas reikės iš naujo įterpti. Tikslus laikas skirsis priklausomai nuo turimų trąšų tipo, tačiau paprastai jas teks naudoti kas septynias ar keturiolika dienų.
Ar maišote trąšas su žeme?
Trąšų įmaišymas į dirvą padeda augalams greičiau gauti daugiau maistinių medžiagų, pvz., kalio, azoto ir fosforo, ir greitai pagreitina augalų augimą per trumpesnį laiką.
Ar galite dėti trąšų ant sėklos?
Sėjant veją niekada neturėtumėte tręšti kartu su sėklomis. Dėl to medžiagos gali pasiskirstyti netolygiai, dėl to gali susidaryti nevienodos vietos arba daigai sudeginti nuo perteklinių trąšų. Trąšas geriausia išbarstyti prieš pat sodinant sėklą.
Kada turėčiau į savo sodą įberti trąšų?
Paprastai rekomenduojama trąšas įberti į molingą dirvą maždaug kas keturias–šešias savaites po pasodinimo. Augalus, augančius organinėje dirvoje, kurioje gausu organinių medžiagų, tręškite tik po truputį kas tris ar keturias savaites.
Kodėl svarbu neberti trąšų tiesiai po sėklomis?
Trąšų įterpimas su sėkla gali būti veiksmingas ir naudingas valdymo būdas, tačiau dėl per didelio tręšimo ir netinkamo sodinimo gali būti pažeisti sodinukai, taip pat gali sumažėti medynas ir derlius.
Kokios trąšos geriausiai tinka pomidorams?
Kai kurie augintojai nori naudoti daug fosforo turinčias trąšas, pažymėtas didesniu viduriniu skaičiumi. Taip pat viską galite supaprastinti naudodami trąšas, specialiai sukurtas pomidorams – paprastai su asantykis yra 3-4-6 arba 4-7-10. Svarbiausia – nepertręšti. Per mažai trąšų visada geriau nei per daug.
Ar kepimo soda padeda pomidorų augalams?
Nors tai atrodo kvaila, šis paprastas sodo triukas tikrai veikia. Kepimo soda susigeria į dirvą ir sumažina jos rūgštingumą, todėl pomidorai yra saldesni nei aitrūs.
Kokie augalai mėgsta Epsom druskas?
Rožės, paprikos ir pomidorų augalai reikalauja daug magnio, kad klestėtų, todėl būtent šiems augalams būtų naudingi Epsom druskose esantys mikroelementai.
Ar galite pabarstyti Epsom druskos aplink pomidorus?
Purškimo buteliuke paruoškite maždaug arbatinį šaukštelį Epsom druskų vienam litrui (ketvirčiui galono) vandens. Tiesiog kas dvi savaites sudrėkinkite pomidorų augalų lapiją, naudodami puikų purškimo nustatymą. Jis greitai įsigers į lapus. Venkite purkšti karštomis, saulėtomis dienomis arba kai lyja.
Kokia yra pomidorų auginimo paslaptis?
Pomidorų augalai mėgsta saulę, todėl geriausius rezultatus pasieksite augindami juos ten, kur yra kuo daugiau tiesioginių saulės spindulių. Nors pomidorų augalai gali išgyventi 6 valandas tiesioginėje saulėje per dieną, jie bus laimingiausi su 7–8 valandomis.
Ar gerai, jei po tręšimo lyja?
Lietus po trąšų – granuliuotas naudojimas Granuliuotas trąšas ir insekticidus reikia laistyti. Taip produktas suaktyvinamas. Lėtai atpalaiduojančios granuliuotos trąšos nėra lengvai nuplaunamos ir greitai netirpsta vandenyje. Taigi lietus po trąšų iš tikrųjų yra geras dalykas.
Ar reikia laistyti trąšas?
Visos trąšos turi būti laistomos. Taip užtikrinama, kad produktas bus nuplautas į dirvą ir per šaknis pateks į žolę. Svarbu laistyti pakankamaivandens, bet ne per daug.
Ar trąšos vis dar tinkamos, jei jos sušlampa?
Pasak „Ask Extension“ eksperto, trąšos, kuriose yra daug azoto turinčių ingredientų, pvz., kraujo miltai, gali išplauti dalį to azoto, jei jos per daug sušlaps, arba netektų dujų pavidalu, jei per karšta. Tačiau Espoma teigia, kad jos organinės trąšos tarnaus neribotą laiką, kai bus laikomos sausoje ir vėsioje vietoje.
Kokiu paros metu geriausia tręšti augalus?
Geriausias laikas naudoti pesticidus ar trąšas yra vakaras arba ankstyvas rytas iki 8 val. Abu laikas yra tobulas, nes saulė šiuo laikotarpiu neveikia. Tai tas pats reiškinys, kaip ir aukščiau. Išbertas skystas trąšas ar pesticidus augalai geriausiai pasisavina anksti ryte.
Ar trąšos padidina augalą?
Trąšos aprūpina augalus maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kalis, fosforas ir azotas, todėl pasėliai auga didesni, greičiau ir pagaminti daugiau maisto.
Kas yra trąšos prieš sodinimą ir sodinimo metu?
Prieš sodinimą trąšos įterpiamos į dirvos paviršių juostele. Įterpus trąšas galima įterpti į dirvą. Tam tikromis sąlygomis azoto prieinamumas padidėja, kai naudojamas paviršiaus juostoje, o ne transliuojamas.
KOMENTARAI