Ar pomidorai ir bulvės gali kryžmiškai apdulkinti?

Ar sezono pabaigoje pjaunate pomidorų augalus?
Kaip apkarpyti pomidorų augalus, kad būtų daugiau pomidorų?
Ar kiaušinių lukštai ir kavos tirščiai tinka pomidorų augalams?
Kiek aspirino duodate pomidorų augalui?
Ar galima laistyti pomidorus saulėje?


Tiesą sakant, negalima sukryžminti bulvės su pomidoru. Net jei taip būtų, apdulkinimas neturės įtakos vaisiaus išvaizdai. Išskyrus sėklas, vaisiai yra motininis audinys ir nėra paveikti žiedadulkių tėvo. 1977 07 17

Ar galiu kartu sodinti pomidorus ir bulves?

Bulvės priklauso tai pačiai nakvišinių augalų šeimai, kaip ir pomidorai, paprika arba paprikos, todėl jos nėra geri bulvių sodinimo kompanionai. Jie konkuruos dėl tų pačių maistinių medžiagų, jei bus pasodinti vienas šalia kito. Be to, kenkėjai ir ligos taip pat lengvai pasklis tarp jų, todėl juos reikia laikyti gerai vienas nuo kito.

Kodėl ant mano bulvių yra pomidorų?

Oro sąlygos leido žiedams išlikti, apdulkinti ir išaugti į mažus bulvių vaisius. Jie atrodo kaip maži, apvalūs arba pailgi vyšniniai pomidorai ir dažniausiai būna susikaupę. Tos apvalios sėklų ankštys dar vadinamos bulvių vaisiais, bulvių uogomis ir sėklų rutuliais.

Kodėl nepasodinus pomidorų prie bulvių?

Pomidorai ir bulvės priklauso nakvišų šeimai, jie trokšta tų pačių dirvožemio maistinių medžiagų ir yra jautrūs toms pačioms ligoms. Jei sodinsite pomidorus šalia bulvių, abu augalai konkuruos dėl maistinių medžiagų ir bus jautresni marui.

Kokie žali rutuliukai auga ant mano bulvių augalų?

Kas tai yra? Bulvių vaisiai dar žinomi kaip sėklų rutuliukai, bulviniai obuoliai, bulviniai pomidorai arba tiesiog „uogos“, o tai – botaniškai – tiksliausias apibūdinimas. Iš tikrųjų jie primena mažus vyšninius pomidoriukus, tačiau odelė dažnai nenusispalvina ir lieka odinė.

Ar turėtumėte leisti žydėti bulvių augalams?

Taip, turėtumėte leisti bulvėms žydėti. Žydėjimas yra natūrali bulvių dauginimosi ciklo dalis. Nepaisant to, jei nenorite, kad jūsų bulvėsgėlė, galite nupjauti pumpurus, kai jie pasirodys. Labiausiai paplitęs bulvių auginimo būdas yra sėklinių bulvių sodinimas.

Ar galiu sodinti bulves ten, kur buvo pomidorai?

Štai kodėl bulvės yra tarp septynių blogiausių augalų, augančių šalia jūsų pomidorų. Pasodinti į tą pačią dirvą ir pomidorai, ir bulvės taip pat konkuruoja dėl maisto medžiagų. Be tinkamo maistinių medžiagų kiekio augimas sulėtės, o abiejų augalų derlius bus menkas.

Ar turėčiau bulves laistyti kiekvieną dieną?

Paprastai bulvėms reikia 1–2 colių vandens per savaitę; tai gali suteikti lietaus įvykiai arba jūs, norėdami kompensuoti skirtumą.

Ar bulvių augalus reikia genėti?

Bulvės yra atsparūs augalai, kuriems augant reikia mažai genėti. Kai pamatysite, kad ant augalų atsiranda mažų gėlių, bulves galima paruošti derliaus nuėmimui, nukirpus stiebus virš žemės. Kuo anksčiau pjaustysite, tuo bulvės bus mažesnės, tačiau kartais pageidautina mažų bulvių.

Kiek laiko pražysta bulvės Ar jos paruoštos?

Dauguma ankstyvųjų bulvių veislių žydės birželio mėnesį, taip pat gana gražios. Daugelis yra baltos spalvos, bet taip pat yra violetinės ir rožinės spalvos. Kai tik pradeda žydėti žiedai arba nukrenta neišsiskleidę žiedpumpuriai, žinote, kad bulvės yra paruoštos derliaus nuėmimui. Tai užtruks nuo aštuonių iki dvylikos savaičių po pasodinimo.

Kodėl mano bulvės užauga tokios aukštos?

Bulvių augalai gali užaugti per aukšti, kai jiems buvo per daug trąšų, ypač kai juose gausu azoto. Azotas gali paskatinti bulvių augalus vystytis labiau nei įprastai, o tai akivaizdu, kai virš žemės auga jų aukšti žali ūgliai.

Kokie yra patys blogiausi pomidorų kompanioniniai augalai?

Kas yra blogi pomidorų kompanionai? Brokoliai, kopūstai,Briuselio kopūstai, kaliaropės ir kiti žalumynai. Brassicas, įskaitant brokolius, kopūstus, rūtus ir žiedinius kopūstus, dėl maistinių medžiagų konkuruos su pomidorais, nes ir brassicas, ir pomidorai yra sunkūs tiekėjai.

Kodėl neturėtumėte sodinti agurkų šalia pomidorų?

Bendrios agurkų ir pomidorų ligos Fitoftorinis maras ir šaknų puvinys yra rimtesnės problemos, nes šios ligos sukėlėjai gali nusiaubti ir agurkus, ir pomidorus.

Kodėl medetkos naudingos pomidorams?

Tai kodėl medetkos ir pomidorai gerai auga kartu? Medetkos ir pomidorai yra geri sodo bičiuliai su panašiomis augimo sąlygomis. Tyrimai parodė, kad medetkų sodinimas tarp pomidorų apsaugo pomidorų augalus nuo kenksmingų šakniavaisių nematodų dirvoje.

Ar galima pakartotinai panaudoti dirvą iš bulvių?

Žinoma, galite juos naudoti pakartotinai. Tiesiog saugokite juos nuo lietaus visą žiemą. Tada, kai kalbama apie bulvių sodinimą, supurenkite, šiek tiek pataisykite mėšlo kompostu, susmulkinkite tręštą laiką ir pasodinkite sėklines bulves. Arba galite išmesti į sodą, kad nusipirktumėte naują vazonų mišinį.

Ką sodinate kitais metais po bulvių?

Nuėmus derlių, po bulvių dėkite porų, kopūstų, lapinių kopūstų, salotų arba azijietiškų žalumynų. Iš anksto paruoškite sodinukus ir įsitikinkite, kad jūsų pasirinktos veislės turi pakankamai laiko subręsti iki pirmųjų šalnų. Perėjimas prie sodinimo nėra tas pats, kas sėjomaina.

Ką darote su žeme pasodinę pomidorus?

Paprastas būdas pakeisti pomidorų žemę – į kiekvieną kvadratinę pėdą senų pomidorų purvo įpilti kelias saujas komposto arba mėšlo. Didesniuose soduose galbūt norėsite paskaičiuoti, kiek mėšlo ar komposto reikia įdėti į akrą.

Koks tinkamas pomidorų pasėlis?

Avižų ir žieminių rugių gaminiaipuikūs pasėliai pomidorų sodui. Nupjautus stiebus palikite vietoje ir persodinkite persodintus augalus.

Kaip užauginti didelius pomidorus?

Kad pomidorai būtų kuo didesni, palikite augalams daug vietos. Jiems reikia vietos augti ir išsitiesti. Paprastai rekomenduojamas dviejų pėdų tarpas tarp eilučių, bet jei pomidorai tikrai dideli, pabandykite juos dar labiau išskirstyti.

Ar turėčiau bulves laistyti kiekvieną dieną?

Paprastai bulvėms reikia 1–2 colių vandens per savaitę; tai gali suteikti lietaus įvykiai arba jūs, norėdami kompensuoti skirtumą.

Ar pasodinę bulves laistote?

Bulvėms per savaitę reikia 1–2 colių vandens. Per daug vandens iškart po pasodinimo ir nepakankamai, kai bulvės pradeda formuotis, gali sukelti jų netinkamą formą. Nustokite laistyti, kai lapija pradės gelsti ir nudžiūti.

Kokie yra patys blogiausi pomidorų kompanioniniai augalai?

Kas yra blogi pomidorų kompanionai? Brokoliai, kopūstai, Briuselio kopūstai, kaliaropės ir kitos daržovės. Brassicas, įskaitant brokolius, kopūstus, rūtus ir žiedinius kopūstus, dėl maistinių medžiagų konkuruos su pomidorais, nes ir brassicas, ir pomidorai yra sunkūs tiekėjai.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: