...

Ar mano sėkloms sudygti reikia šviesos?

Ar 43 laipsniai per šalta pomidorams?
Kaip priversti pomidorus vėl žydėti?
Koks yra geriausias pomidorų laistymo būdas?
Ar pomidorų sėklas reikia laikyti tamsoje, kad sudygtų?
Kaip turėtų atrodyti sveiki pomidorų augalai?

Kodėl sėkloms sudygti reikia šviesos?

Tai leidžia sėkloms pasiekti šviesą, kuri tinkamai palaikys dygimo procesą. Tiems, kuriems dygti reikia tamsos, gali tekti sodinti giliau į dirvą, kad būtų užkirstas kelias UV spinduliams, galintiems sustabdyti dygimą. Ar šviesa net reikalinga? Išdygus galite pamatyti sodinuko anatomiją: šaknis, stiebą ir sėklalizdžius.

Ar sėklos geriau dygsta tamsoje?

Nors paprastai manoma, kad tamsios sąlygos skatina nuoseklesnį sėklų daigumą, tam tikra flora teikia pirmenybę kietai šviesai, kad padėtų dygti. Pavyzdžiui, Begonia, Primula, Petunia ir Coleus yra už šviesą, o Phacelia, Calendula ir Allium spp. dygstant slopina šviesa.

Ar prieš daigumą reikia auginimo lempučių?

Vienintelis auginimo žibintų pranašumas prieš daigumą yra tai, kad jie gali suteikti papildomos šilumos, o tai padeda pagreitinti daigumą. Daugeliui sėklų pakanka daiginti sėklas kambario temperatūroje arba šiek tiek šilčiau, o kai kurie sodininkai, jei reikia papildomos šilumos, naudoja reguliuojamos temperatūros sodinukų šilumos kilimėlį. Ar sėklos geriau dygsta tamsoje?

Kaip daiginti sėklas šiltnamyje?

Ankstyvą pavasarį tiesioginiuose saulės spinduliuose esantis šiltnamis taip pat gali suteikti pakankamai šviesos ir šilumos dygimui. Sėklas, kurioms sudygti nereikia šviesos, reikia sėti į padėklus. Norėdami užtikrinti, kad jie nebūtų veikiami šviesos, pabandykite juos uždengti juodu plastiku. Dengdami stebėkite temperatūrą, kad įsitikintumėte, jog ji išlieka tinkamo dygimo diapazone.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: