Vienas iš būdų patikrinti sėklų gyvybingumą yra vandens tyrimas. Paimkite sėklas ir sudėkite į indą su vandeniu. Leiskite sėkloms sėdėti 15 minučių. Jei sėklos skęsta, jos vis dar gyvybingos; jei jos plūduriuoja, išmeskite, nes greičiausiai nesudygs.
Ar sėklos skęsta ar plūduriuoja vandenyje?
Kai kurioms geros kokybės sėkloms prireiks pakankamai laiko, kad jos sugertų pakankamai vandens. Išnaudokite šį laiką laistyti sodą ir atlikti labai reikalingą genėjimą. Kai grįšite, visos sėklos, likusios ant paviršiaus, greičiausiai nebus gyvybingos ir nebus vertos tolesnio laiko ir pastangų.
Ar turėčiau daiginti sėklas, kurios grimzta į dugną?
Sėklos, kurios grimzta į dugną kaip botaninis patrankos sviedinys, tikriausiai yra sveikos ir turėtų būti daigintos. Tačiau atliekant plūdės testą reikia šiek tiek kantrybės, nes rezultatai nėra matomi iš karto.
Ar verta bandyti daiginti plaukiojančias sėklas?
– Daisy Dawes Visi girdėjome seną išmintį, teigiančią, kad bet kokios plaukiojančios sėklos yra mirusios ir neverta bandyti sudygti. Šiais metais, supylęs savo sėklas į vandenį, kad surasčiau daugybę plūdurių, nusprendžiau tai išbandyti. Ar plūduriuojančios sėklos negyvos?
Ar vilkdalgių sėklos plūduriuoja ar skęsta?
Norm Deno sako: „Nuomonė, kad visos geros sėklos skęsta vandenyje, o blogos sėklos plūduriuoja, ne visada teisinga. Visos Iris setosa sėklos plūduriuoja net po mėnesio vandenyje. Tiesą sakant, jis pradeda dygti po poros savaičių plaukiojant.
KOMENTARAI