...

Ar galiu sodinti pomidorus ten, kur buvo mano bulvės?

Ar galiu sodinti braškes po pomidorų?
Kodėl svarbu sėti sėklas tinkamu gyliu?
Kada pomidorų augalus galima perkelti į lauką?
Kiek laiko pomidorai gali išsilaikyti be vandens?
Kodėl mano pomidorų lapai susiriečia?


Pomidorus galima sodinti šalia bulvių. Operatyvinis žodis čia yra „netoli“. Kadangi ir pomidorai, ir bulvės priklauso tai pačiai šeimai, jie taip pat yra jautrūs kai kurioms toms pačioms ligoms. Šiuose soliariumuose auga grybai, sukeliantys fuzariozės ir verticilijų vytumą, kurie plinta po visą dirvą.

Ką galima sodinti ten, kur augo bulvės?

Bulvės yra puikus pasirinkimas sodinti šalia kopūstinių (brassicas) šeimos augalų, įskaitant brokolius, kopūstus, žiedinius kopūstus, žiedinius kopūstus, lapinius kopūstus ir kaliaropes, nes šie augalai turi seklias šaknų sistemas, kurios nekonkuruos dėl vietos. arba maistinių medžiagų, kurių reikia bulvėms.

Ką sukiesi po bulvių?

Kurius augalus reikėtų keisti sėjomainomis? Jei mokotės auginti bulves, galbūt žinote, kad jos padeda nuslopinti piktžoles, todėl po jų gali augti šaknys arba ankštiniai augalai, kuriems piktžolės gali kovoti. Bulvės yra sunkios lesyklėlės, todėl po jų galėtų augti ankštiniai augalai, kurie maitina dirvą.

Ar galiu pakartotinai panaudoti bulvių auginimo dirvą?

Žinoma, galite juos naudoti pakartotinai. Tiesiog saugokite juos nuo lietaus visą žiemą. Tada, kai reikia sodinti bulves, jas purenkite, šiek tiek pataisykite mėšlo kompostu, granuliuotą laiką atleiskite tręštą ir pasodinkite sėklines bulves.

Ar užauginęs bulves galiu pakartotinai naudoti kompostą?

Taigi dažnai kyla klausimas: „ar galima pakartotinai panaudoti dirvą / kompostą vazonuose“? Atsakymas tikrai yra TAIP. Tai truks bent kelis sezonus, o gal net neribotą laiką.

Ar galite pakartotinai panaudoti pomidorų žemę?

Kl.: Ar galiu pakartotinai panaudoti dirvą vazonams iš pomidorų? A: Nenaudokite vazoninio dirvožemio iš pomidorų, kad vėl augtų pomidorai mažiausiai 3 metus. Jie yra sunkūs tiekėjai, kurie iš dirvožemio ištraukia daug maistinių medžiagų. Be to, pomidorai yra linkę į ligas.

Ką tu daraipasukti po pomidorus?

Bet koks ankštinis augalas yra geras derlius, kurį galima kaitalioti su pomidorais. Ankštiniai augalai yra žirniai, pupelės, žemės riešutai, dobilai ir liucerna. Šie augalai padės atkurti azotą dirvožemyje, kai sodinami po pomidorų. Taip pat galite planuoti 3, 4 arba 5 metų sėjomainos grafiką, kad dar labiau sumažintumėte ligų riziką.

Kokie yra patys blogiausi pomidorų kompanioniniai augalai?

Kas yra blogi pomidorų kompanionai? Brokoliai, kopūstai, Briuselio kopūstai, kaliaropės ir kitos daržovės. Brassicas, įskaitant brokolius, kopūstus, rūtus ir žiedinius kopūstus, dėl maistinių medžiagų konkuruos su pomidorais, nes ir brassicas, ir pomidorai yra sunkūs tiekėjai.

Ar galite sodinti pomidorus per giliai?

Žinome, žinome. Tai prieštarauja viskam, ką girdėjote apie „nesodinkite per giliai, kitaip augalą nužudysite“. Pomidorai pažeidžia šią taisyklę, nes iš tikrųjų turi galimybę išdygti papildomų šaknų palei palaidotą stiebą.

Ką darote su žeme pasodinę pomidorus?

Paprastas būdas pakeisti pomidorų žemę – į kiekvieną kvadratinę pėdą senų pomidorų purvo įpilti kelias saujas komposto arba mėšlo. Didesniuose soduose galbūt norėsite paskaičiuoti, kiek mėšlo ar komposto reikia įdėti į akrą.

Ką sodinti po ankstyvųjų bulvių?

Ropės, morkos, ropės ir salotos yra geras pasirinkimas, kurį galima sodinti iškepus daugumą bulvių rūšių.

Ar galiu sodinti bulves į tą pačią dirvą kaip ir pernai?

Niekada neauginkite bulvių toje pačioje dirvoje metai iš metų, nes tai gali sukelti kenkėjų ir ligų kaupimąsi. Tai yra bulvinis ungurys, kuris sukelia lėtą augimą ir prastą derlių.

Ar galima pakartotinai panaudoti dirvą iš bulvių?

Žinoma, galite juos naudoti pakartotinai. Tiesiog saugokite juos nuo lietaus visą žiemą. Tada, kai reikia sodinti bulves, atlaisvinkite, pataisykitetai šiek tiek mėšlo komposto, granuliuoto laiko atpalaidavimo tręšimo ir pasodinti sėklines bulves. Arba galite išmesti į sodą, kad nusipirktumėte naują vazonų mišinį.

Ką daryti su bulvėmis jas iškasus?

Kai bulvės bus iškastos, nuvalykite dirvą. Neplaukite bulvių, kol nesate pasiruošę jas naudoti. Skalbimas gali lengvai sutrumpinti laikymo trukmę ir paskatinti pelėsių atsiradimą. Nuėmus derlių, bulves laikykite vėsioje, tamsioje vietoje.

Ar išmetate seną dirvą vazonams?

Neturėtumėte išmesti senos vazoninės žemės, nes galite ją pakartotinai panaudoti naujiems augalams auginti. Prieš pakartotinį naudojimą tiesiog reikia pagerinti vazoninio dirvožemio tekstūrą ir maistines medžiagas. Vienintelė priežastis išmesti seną vazono žemę, jei joje yra kenkėjų ar ligų, susijusių su ankstesniais augalais.

Koks kompostas yra geriausias pomidorams?

Geriausias kompostas pomidorams auginti yra tas, kuris sulaiko drėgmę ir maistines medžiagas, tačiau yra laisvai nusausinamas. Mažos dalelės (molis) labai gerai sulaiko drėgmę ir maistines medžiagas. Pridėkite smėlio ir smulkaus žvyro, kad jį būtų lengva nusausinti ir gautumėte geriausią iš abiejų pasaulių.

Ar galiu naudoti praėjusių metų kompostą?

Visiškai įmanoma pakartotinai panaudoti seną kompostą: knygose nurodoma, kad to negalima daryti, bet daroma prielaida, kad turite atsarginių pinigų / automobilį / lengvą prieigą prie sodo centro. Žinoma, jei augalas nugaišo nuo ligų ar dirvožemio kenkėjų, tokių kaip vynmedžių straubliukas, kompostą geriausia siųsti kitur.

Ar galite pakartotinai panaudoti dirvą su šaknimis?

Taip, galite pakartotinai naudoti dirvą su šaknimis. Tačiau pabandykite pašalinti kuo daugiau. Ypač paliktos didesnės šaknys.

Kokia žemė yra geriausia pomidorams sodinti?

Smėlio priemolis yra dirvožemis, sudarytas iš molio, dumblo ir smėlio. Tai idealus ekologiškas vazonų mišinys pomidorams auginti, nes jis nusausėjagerai.

Ar pomidorai ardo dirvą?

Tas neįprastas reiškinys nepasikartoja, nes pomidorai gana greitai išeikvos dirvą maistinėmis medžiagomis. Nerizikuočiau tiesiog pažaboti, jei tai pirmieji jūsų augimo metai, nes galite padaryti daug, kad gautumėte nuostabų ir sveiką pomidorų sodą.

Ar galiu sodinti agurkus ten, kur buvo pomidorai?

Sodo ekspertai, įskaitant dr. Leonardą Githinji iš Virdžinijos valstijos universiteto, laiko agurkus suderinamus su pomidorais. Jų augimo įpročiai yra pakankamai panašūs, kad papildytų vienas kitą, taip pat ir jų priešiškumas (ir pomidorai, nei agurkai nemėgsta augti šalia bulvių).

Ar galima kartu sodinti paprikas ir pomidorus?

Tikrybė yra tokia, kad kadangi abu turi panašius augimo poreikius, jie gali būti gana sėkmingai auginami kartu. Pomidorams ir pipirams būdingos ligos yra Verticillium wilt ir bakterinė dėmė.

Neradai ko ieškojai?

KOMENTARAI

WORDPRESS: 0
DISQUS: